Lampy Louis Poulsen

Společnost Louis Poulsen má dlouhou a hrdou historii ve světě designu osvětlení pro domácnosti i firmy. Svítidla Louis Poulsen jsou uznávaná po celém světě od doby, kdy Poul Henningsen získal zlatou medaili za svůj průkopnický design na mezinárodní výstavě dekorativního umění v Paříži v roce 1925. Henningsenova práce byla základem úspěchu společnosti Louis Poulsen v oblasti osvětlení - byl jejím hlavním designérem svítidel od poloviny 20. let až do 60. let.

Louis Poulsen vyrábí standardní lampy, stolní lampy, nástěnná svítidla, závěsná svítidla a venkovní osvětlení pro domácí i firemní použití. K nejznámějším svítidlům patří stolní svítidla AJ, PH 2/1 a PH 3/2.
Zobrazit 36 z 471 produktů

Více o svítidlech Louis Poulsen

Společnost Louis Poulsen má dlouhou a hrdou historii navrhování a výroby svítidel pro domácnosti i firmy. Svítidla od společnosti Louis Poulsen jsou uznávána po celém světě, a to již od roku 1925, kdy Poul Henningsen získal za své průkopnické návrhy první zlatou medaili na mezinárodní výstavě dekorativního umění v Paříži. Společnost Louis Poulsen vyrábí široký výběr stojacích/standardních lamp, stolních lamp, nástěnných lamp, závěsných svítidel a venkovních svítidel pro domácnost i firmy.

Poul Henningsen položil základy mimořádného úspěchu společnosti Louis Poulsen v oblasti svítidel. Od poloviny 20. let do poloviny 60. let navrhoval svítidla Louis Poulsen především Henningsen. Mezi další významné designéry, kteří pracovali pro společnost Louis Poulsen, patří Arne Jacobsen, Verner Panton, Louise Campbell, Ross Lovegrove, Shoichi Uchiyama a Christian Flindt.

Nadčasový a jedinečný design a kvalita

Celkovým cílem je vyvinout svítidlo s dlouhou technickou a designovou životností, a proto je to právě nadčasovost a kvalita výrobku, které zajišťují jedinečnou vhodnost svítidla pro staré i nové interiéry a architekturu. Společnost Louis Poulsen v posledních letech zaznamenala velký úspěch, když si udržela své stávající postavení a zároveň expandovala prostřednictvím nových a převratných designů svítidel.

V poslední době přinesla velký úspěch spolupráce s mladou vizionářskou designérkou Louise Campbellovou, která přinesla barevnou a organickou lampu Collage, jíž předcházel neméně inovativní závěs Enigma, navržený Shoichi Uchiyamou.

Ikonická lampa PH od Poula Henningsena

Řada klasických a ikonických svítidel Louis Poulsen by nebyla úplná bez jedinečných lamp PH. Lampa byla původně navržena v roce 1925 a uvedena na trh jako závěsné svítidlo se třemi stínidly - jinak známé jako systém tří stínidel. Jedinečnost systému tří stínidel spočívala v tom, že stínidla zakrývala světelný zdroj a zároveň odrážela světlo, takže lampa neoslňovala. Designér Poul Henningsen tehdy netušil, že jeho návrhy budou mít zásadní vliv na historii designu a že se jeho lampa stane ikonou designu.

Přečtěte si více o výjimečných lampách PH zde

Alfred Homann


Narozen: 1948 - 2022
Nejznámější práce: Lampa Nyhavn, lampa Homann, židle Ensemble
Vzdělání: architekt

Zákulisí
Alfred Homann ukončil studium na umělecké škole v Kodani v roce 1976. Během studií začal pracovat pro slavného Wilhelma Wohlerta a pokračoval tam i v prvních letech po ukončení studia.
V letech 1987-1995 byl generálním ředitelem vlastního designérského studia v Dánsku a zároveň krátce působil jako designér v USA.
Ve svých promyšlených a robustních svítidlech používá pouze ty nejkvalitnější materiály. Během své kariéry získal řadu ocenění, včetně ceny Die Gute Industrie Form v roce 1978, ceny ID v roce 1987 a ceny za inovaci designu v Německu v roce 1992.
Jeho nejznámější lampy - Nyhavn a Homann - jsou dvě velmi populární venkovní lampy vyráběné dánskou značkou Louis Poulsen.

Louise CampbellNarozen: 1970
Nejznámější práce: Závěsné svítidlo Campbell, závěsné svítidlo Collage, stojací lampa Snow, LC Shutters - vše pro Louis Poulsen.
Vzdělání: designérka

Historie
Louise Campbell se narodila v Kodani dánskému otci a anglické matce a žila v obou zemích. Po absolvování London College of Furniture v roce 1992 se vrátila do Dánska, kde pokračovala ve studiu.

V roce 1996 založila vlastní studio, zaměřené na design nábytku a osvětlování. Její návrhy jsou hravé a ve všech jejích pracích se objevují prvky skandinávského feminismu. Velmi jí záleží na životním prostředí a založila nadaci "Walk The Plank", na níž spolupracuje 90 designérů, kteří všichni věnovali originální návrhy pro tuto věc.

Louise Campbell má ve svém životopise několik spoluprací s dánskou superznačkou Louis Poulsen a její práce je velmi populární po celém světě.


Vilhelm WohlertNarozen: 1920 - Zemřel: 2007
Nejznámější dílo: Dehns Palae, kapela Frederika IX. od Roskilde Domkirke, Wohlertovy přívěsky od Louis Poulsen.
Vzdělání: Architekt                                                    

Základní vzdělání
Vilhelm Wohlert absolvoval Královskou dánskou školu architektů v roce 1944 a v letech 1968-1986 působil na téže škole jako profesor.

V letech 1946-1947 byl Vilhelm Wohlert zaměstnán u švédských projektantů Svena Ivara Linda, Svena Markeliuse a Hakona Ahlberga ve Stockholmu a v roce 1949 založil vlastní studio.

V roce 1957 navrhl společně s Jørgenem Bo dánské muzeum současného umění Louisiana v Humlebaeku. Celkově oba architekti vyvíjeli muzeum po dobu 33 let.

Vilhelm Wohlert navrhoval také rodinné domy a malou kolekci nábytku.

Prohlédněte si všechny lampy od Vilhelma Wohlerta zde.

Koupit svítidla Louis Poulsen online

Lampemesteren.cz je autorizovaným prodejcem světoznámých svítidel dánského výrobce osvětlení Louis Poulsen Lighting A/S. Jak v naší showroomové prodejně v dánském Ringkøbingu, tak zde v našem internetovém obchodě si můžete prohlédnout široký sortiment fantastických designových svítidel Louis Poulsen. Máme dlouholeté zkušenosti s poradenstvím zákazníkům v oblasti osvětlení, a to jak pro domácnosti, tak pro firmy, a můžeme vám poskytnout podrobné poradenství. Můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese info@lampemesteren.cz nebo na telefonním čísle +420 224 245 206.
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!