Benjamin Hubert

Odměny: Bbb: EDIDA 2010 Mladý designér roku 2010 (Elle Decoration International Design Awards) // Mladý designér roku 2009 (Elle Decoration Awards France) // Designér roku 2009 (British Design Awards with Elle Decoration) // Nejlepší novinka roku 2009(100% Design Blueprint Award) // Mladý designér roku 2010 (Home and Garden Design Classic) // Nejlepší osvětlení // Runner Up (Home and Garden Design Classic 2010) // Cena za design restaurací a barů // Ocenění pro začínající talenty 2009 // Cena 100% Design Blueprint // Cena pro nejslibnějšího designéra budoucnosti 2008 // Druhá cena soutěže Bombay Sapphire Designer Glass 2008 // Cena Cultural Merchandise Award 2008 // Cena Financial News/ Brummell // Vycházející hvězda 2007 // Soutěž EPS Design 2007 // Cena New Designers Corus 2006 // Everybright Bookshelf Hi- Fi Competition 2006 // LATI Loughborough innovation award 2006.  


Benjamin Hubert je talentovaný britský designér, který navzdory svému nízkému věku již za svou práci získal řadu působivých ocenění. Hubert absolvoval Loughborough University v roce 2006 a poté založil londýnské studio LAYER, které se specializuje na průmyslový nábytek a design svítidel a které navázalo spolupráci s mezinárodními výrobci v Evropě a Asii. Hubert se svou firmou navrhl řadu velkých, malých i limitovaných projektů pro soukromé i veřejné využití, což následně vedlo k mezinárodnímu uznání a řadě prestižních ocenění.  


Kromě toho LAYER spolupracuje s velkými, pokrokově smýšlejícími firmami, jako jsou Nike, Google, Bang & Olufsen, Samsung a Braun, a vytváří produkty, které pomáhají definovat způsob, jakým budeme v budoucnu žít, pracovat a komunikovat. Značka pracuje na analýze lidského chování, aby mohla vytvářet produkty, které smysluplně zapojují uživatele a jejich zkušenosti. Podle Hubertových vlastních slov: "Abychom ospravedlnili uvedení nového produktu na svět, musí existovat hmatatelný přínos jeho jádra, něco, co ho staví nad jeho předchůdce". Nenavrhuje výrobky jen pro jejich navrhování, ale spíše se zaměřením na funkčnost, použitelnost a nezbytnost.  

Kromě vlastní značky má Benjamin Hubert na kontě různé lukrativní spolupráce se slavnými mezinárodními značkami, například &Tradition, pro kterou navrhl Spinning serien; italskou Kundalini, pro kterou vytvořil Frame nástěnné svítidlo, finskou značku Muuto, pro kterou navrhl jedinečné a nadčasové Kolekce Strand, nemluvě o italské společnosti Fabbian, pro kterou vytvořil jedinečný design Roofer. Krátce spolupracoval také s dánskou značkou Fritz Hansen, pro kterou vytvořil jednoduchý a stylový držák na časopisy.  


Hubert se ve své tvorbě velmi inspiruje jednoduchostí různých druhů řemeslného zpracování, které ve svých návrzích využívá prostřednictvím netradičních materiálů, jako je korek, beton a papír, přičemž v popředí této myšlenky stojí funkčnost. Je také známý svým živým přístupem k designu a smyslem pro detail s ohledem na každý aspekt procesu navrhování. Kdykoli se Benjamin Hubert zapojí, výsledkem je jedinečný, estetický a vysoce funkční design.
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!