Bernard-Albin Gras

Narozen: 1886 Zemřel: 1943  

Nejznámější dílo: Série La Lampe Gras  

Vzdělání: architekt  

Původ  

V roce 1922 navrhl Bernard-Albin Gras sérii svítidel určených pro kanceláře a dílny. Lampa Gras - La Lampe Gras, jak byla později nazvána - byla jedinečná svou jednoduchou, robustní a ergonomickou konstrukcí. Ve své původní podobě neměla lampa žádné šrouby ani svařované spoje. V roce 1927 zakoupil Ravel patent na lampu La Lampe Gras a zahájil její výrobu.  

Bernard-Albin Gras byl jedním z největších designérů 20. století a jeho lampy jsou dodnes velmi oblíbené. Lampy jsou výjimečně funkční a každý jejich detail je zcela originální a daleko předbíhá svou dobu.  

Le Corbusier, legendární architekt a průkopník modernismu, byl velkým fanouškem návrhů Bernarda-Albina Grase a lampy Lampe Gras používal ve většině svých designových projektů i ve své vlastní kanceláři. Lampe Gras byla první lampou, která byla téměř stejně oblíbená v soukromých domech jako v kancelářích a obchodním prostředí.
Zobrazit 36 z 140 produktů
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!