Cecilie Manz

Narozena: 1972  

Nejznámější díla: Caravaggiovy lampy, Mingusovy přívěsky, Mondrianovy lampy, Brancusiho přívěsek, vázy Blossom, stůl Micado, věšák na oděvy Tøjtræ, žebřík Hochacht  

Vzdělání: designér, Dánská škola designu  

 

Zákulisí  

Cecilie Manz se narodila v dánském regionu Odsherred. Jako dítě rodičů zabývajících se designem a uměním byl design vždy přirozenou součástí jejího života. Když se v roce 1992 zapsala na Dánskou školu designu, zvolila design jako svou profesní dráhu. Její zvědavost ohledně funkce a konceptualizace ji přivedla do Helsinek, kde byla na výměnném pobytu na Finské škole umění a designu.  

 

V roce 1998, rok po ukončení studia v Kodani, otevřela Manz Lab - vlastní designérské studio zaměřené na nábytek, sklo, svítidla a související produkty vytvářené především pro domácnost.  


Lampemesteren nabízí řadu svítidel a bytových doplňků od Cecilie Manz ve spolupráci se společností Fritz Hansen. Výsledkem jejich spolupráce je řada úspěšných výrobků - od oblíbených lamp Caravaggio až po módní přehozy a pufy. Vše s estetickým skandinávským designem, který se bez problémů hodí do moderního interiéru.  
 

V roce 2005 začala navrhovat výrobky pro renomovanou sklárnu Holmegaard.  

 

Cecilie Manz má silný smysl pro funkčnost a trvá na kvalitě. Své práce vystavovala po celém světě a její díla jsou zastoupena ve stálých sbírkách MOMA a Dánského centra designu. Získala řadu ocenění včetně ceny Finn Juhl Architectural Prize (2007) a Kunstpreis Berlin (2008). Mezi její projekty osvětlení patří řady Caravaggio a Mondrian navržené pro společnost Lightyears.  

 

Manzův design je zároveň smyslný, fascinující a velmi užitečný. Její práce zvyšují naše povědomí o předmětech denní potřeby, které bychom jinak bez povšimnutí přešli - předměty jako její Tøjtræ z roku 2000 (dřevěný "strom" na věšení oblečení) a chytrý Hochacht z roku 1999 (žebřík, na který si můžete sednout). Cílem Cecilie Manz není jen vytvářet nové výrobky, ale spíše najít účel a funkci výrobku.  "Pracuji s věcmi, které pro mě mají význam. Mou obecnou myšlenkou je vždy mít jasný argument, který legitimizuje návrhy, které vytvářím. Podstatná je funkce, a pokud nedokážu zformulovat dobrý důvod pro nový výrobek, je lepší od jeho tvorby upustit." -Cecilie Manz   
Compile Bookend Plum - Muuto
Očekává se v: 4 - 6 dnů
Caravaggio P2 Závěsné Světlo Opal - Fritz Hansen
RRP CZK 14 159,00
Očekává se v: 3 - 5 dnů
Caravaggio P2 Závěsné Světlo White 3m - Fritz Hansen
RRP CZK 10 536,00
Očekává se v: 3 - 5 dnů
Ochre Rug - Fritz Hansen
Očekává se v: 3 - 5 dnů
Balance Rug - Fritz Hansen
Očekává se v: 3 - 5 dnů
Zobrazit 36 z 40 produktů
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!