Ferruccio Laviani

Narozen: 1960  

Nejznámější díla: Svítidla od společností Kartell, Foscarini a Flos. Závěsná svítidla FL/Y, závěsná svítidla Supernova, nástěnná svítidla E', stolní lampy Cindy, závěsná svítidla Ge´pendants, stolní lampy Take, stolní lampy Toobe, stolní lampy Bourgie, závěsná svítidla Easy, série lamp Bloom.  

Vzdělání: architekt, Polytechnická univerzita v Miláně  

 

Základy  

Ferruccio Laviani se narodil v roce 1960 v italské Cremoně. V letech 1997 až 2005 byl součástí tvůrčího vedení společnosti Flos, kde zkoumal a vyvíjel nový interpretační systém pro její světelný program. Byl autorem návrhů svítidel jako FL/Y, Supernova, E´, Cindy, Ge´, Take, Toobe, Bourgie, Bloom a Easy pro společnosti Kartell, Foscarini a Flos.  

 

V roce 1984 získal diplom na Polytechnice designu v Miláně a v roce 1986 dokončil magisterské studium architektury na Polytechnické univerzitě v Miláně.  

 

V letech 1986 až 1991 byl partnerem ve Studiu De Lucchi srl a působil také jako projektový manažer pro různé další designérské společnosti.  

 

Od roku 1991 působil jako umělecký ředitel společnosti Kartell a navrhoval její výstavní expozice pro výstavy, jako je Salone del Mobile v Miláně, IMM v Kolíně nad Rýnem a ICFF v New Yorku.  

 

Od roku 1992 spolupracuje také na svítidlech se společností Foscarini Murano, kde navrhl Orbital (1992), Dolmen (1996), Bit (1993) a Supernova (2001).  Jeho pestrá kariéra zahrnuje také období spolupráce se slavnou designérskou skupinou MEMPHIS, práci na Groningerově muzeu v Holandsku s architektem Alessandrem Mendinim, kolekci dlaždic pro Bisazzu a návrh módní přehlídky pro Dolce & Gabbana Alta Moda v Miláně.  
Zobrazit 36 z 138 produktů
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!