Friis & Moltke

Píše se rok 1954. Frank Sinatra zní z gramofonů po celém světě, Západnímu Německu je nabídnuto členství v NATO a Knud Friis a Elmar Moltke zakládají své legendární studio FRIIS & MOLTKE. Společnost z Aarhusu stojí za řadou veřejných i soukromých staveb po celém Dánsku i v zahraničí, mimo jiné v turecké Ankaře a grónském Nuuku. Od svého založení se značka výrazně zapsala do dánského i mezinárodního designu a architektury. FRIIS & MOLTKE vlastní a řídí osm partnerů a značka navrhuje vše od obrovských veřejných budov až po drobné elegantní lampy.  

Na této stránce najdete svítidla Friis and Moltke ze spolupráce značky se společností Frandsen, včetně neuvěřitelné kolekce Minneapolis, v níž najdete vše od závěsných a stolních svítidel až po nástěnná svítidla, nemluvě o věčně elegantních svítidlech FM 1954 a FM 2014. Prohlédněte si je níže! Jsme si jisti, že se do návrhů legendárních designérů bezhlavě zamilujete.  
FM 1954 Závěsné Světlo Ø16 Matt Black - Frandsen
RRP CZK 8 218,00
Zpět na skladě na: 05-07-2024
FM 1954 Závěsné Světlo Ø41 Matt Black - Frandsen
RRP CZK 13 158,00
Očekává se v: 3 - 5 dnů
FM 2014 Závěsné Světlo H24 Matt White - Frandsen
RRP CZK 4 924,00
Očekává se v: 3 - 5 dnů
Zobrazit 36 z 40 produktů
Respekt k udržitelnosti - doslova i obrazně - je ve studiu z Aarhusu hluboce zakořeněn. Od roku 1954, kdy společnost učinila své první kroky, je pro FRIIS & MOLTKE důležité budovat značku na hodnotách vývoje, dialogu a inovací. V dnešní době značka vždy pracuje s ohledem na 17 cílů udržitelného rozvoje OSN. Co se týče značky FRIIS & MOLTKE, je důležité myslet na udržitelnost v každém návrhu, a to jak z fyzického, tak i sociálního hlediska.  

Lampa Minneapolis

 

Svítidlo Minneapolis poprvé spatřilo světlo světa v roce 1984. Společnost FRIIS & MOLTKE navrhla lampu pro hotel a konferenční centrum Scanticon ve městě Minneapolis na středozápadě USA ve státě Minnesota. Lampa byla navržena tak, aby zahrnovala skandinávský styl a reprezentovala tradici dánského designu pro mnoho zahraničních hostů, kteří hotel a konferenční centrum navštěvovali.  

Minimalistický výraz lampy vytváří vzrušující siluetu a široké stínidlo zajišťuje příjemné světlo, díky čemuž je hlava lampy vhodná pro použití jako nástěnná, stojací, stolní i závěsná lampa. Friis a Moltke nakonec samozřejmě vytvořili kompletní kolekci různých svítidel a rozrostli tak rodinu, která je nyní k dispozici v černé i bílé barvě. Lampu v současné době vyrábí společnost Frandsen, takže si můžete být jisti, že každý výrobek je pouze té nejvyšší kvality.
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!