Greta Grossmann

Narodila se:v Helsingborgu, 1906 - zemřela:1999  

Známá díla: Svítidla Gräshoppa a Cobra a psací stůl Grossman "series-62".  

Vzdělání: architekt a designér  

Greta Magnusson Grossmanová byla ikonou švédského designu, jejíž kariéra byla v plném proudu ve 40., 50. a 60. letech. Její talent se odrážel v její tvorbě, která sahala od sochařství až po architekturu. Měla cit pro kombinaci dřeva s tehdy netradičními materiály, jako byl kov a plast. Kromě úspěšných návrhů nábytku se její jedinečný styl projevil zejména v jejích svítidlech. Zde se také projevil její jemný styl a jedinečná schopnost vdechnout svým návrhům osobitost.  
Zobrazit 25 z 25 produktů
Na počátku 30. let se stala jednou z prvních žen, které získaly titul na stockholmské škole průmyslového designu - dnes známé jako Konstfack. Poté si ve Stockholmu otevřela vlastní ateliér, který sloužil jako dílna i obchod.  

Nakonec se s manželem přestěhovala do Los Angeles a rychle si založila nový ateliér na Rodeo Drive. Postupem času se Grossmanová stala součástí americké designérské a kulturní elity po boku Eamese Saarinena a George Nelsona. Její společenský okruh zahrnoval slavné tváře jako Greta Garbo a Frank Sinatra.  

Lampy Gräshoppa od Grety Grossmanové

 

Gretiny návrhy světel se často vyznačovaly organickými tvary a industriálním vzhledem. Kromě jednoduchého vzhledu a vysoké funkčnosti se její lampy vyznačovaly výrazy překypujícími osobitostí. Živá lampa Gräshoppa Grety Grossmanové z roku 1947 je toho nejlepším příkladem. Jedinečný design vyvolává dojem, že lampa je připravena vyskočit vpřed ve snaze chytit svou kořist. V dnešní době kolekce zahrnuje stojací, závěsnou a stolní lampu Gräshoppa, která je dnes stejně populární jako tehdy.  


Greta Grossmanová a Gubi

 Její lampy dokonale zapadají do sortimentu, který poskytuje dánská designová značka Gubi. Sofistikovaný a moderní design klade důraz na funkčnost a estetiku a lampa poskytuje dokonalé světlo pro každou domácnost, ať už je nad kuchyňským nebo jídelním stolem, u psacího stolu nebo jako světlo na čtení u pohovky.  


Gubi přináší designy, které stimulují smysly, nemluvě o tom, že jsou krásné a praktické. Společnost Gubi usiluje o dokonalost s velkou mírou vášně a odvahy, díky čemuž se dokonale hodí k řešením osvětlení Grety Magnusson Grossman.
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!