Ingo Maurer

Narozen: 1932  

Nejznámější díla: Série Knot, Johnny B. Butterfly, série Birdie, BiBiBiBi, série Campari, série Zettel, série Lucelino, slavný přívěsek Canned Light a mnoho dalších.  

Vzdělání: grafický designér  

Historie  


Syn rybáře Ingo Maurer vyrůstal na ostrově Reichenau u Bodamského jezera v Německu spolu se svými čtyřmi sourozenci. Místo toho, aby šel ve stopách svého otce, studoval grafický design v Mnichově a po jeho absolvování žil tři roky v New Yorku a San Francisku, než se v roce 1963 vrátil zpět do Německa.  Založil vlastní společnost "M" a začal navrhovat a vyrábět svítidla. Později změnil název společnosti na "Ingo Maurer GmbH, jak ji známe dnes. Jedna z prvních lamp Ingo Maurera "Bulb" je dnes vystavena v Muzeu moderního umění v New Yorku.  Ingo Maurer navrhuje kreativní, nádherné lampy, které nevypadají jako ostatní lampy na trhu! Ptáci, klobouky, plechovky, kus lnu - nic není pro Ingo Maurera příliš divné a jiné!  
Pro Wings - Ingo Maurer
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Johnny B. Butterfly Závěsné Světlo - Ingo Maurer
RRP CZK 79 103,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Birdie's Busch LED Stolní Lampa - Ingo Maurer
RRP CZK 49 106,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Žárovka Stolní Lampa - Ingo Maurer
RRP CZK 38 769,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Johnny B. Good Závěsné Světlo - Ingo Maurer
RRP CZK 16 195,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Zobrazit 36 z 51 produktů
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!