Jasper Morrison

Narozen: 1959  

Nejznámější díla: Hannoverská tramvaj, lampa Luxmaster, závěsné svítidlo Glo Ball, závěsné svítidlo Smithfield, skládací vzdušné křeslo, stůl Low Air, hrnce a pánve pro Alessi  

Vzdělání: Designér z Kingston Polytechnic Design v Londýně.                       

Historie  

Jasper Morrison se narodil v Londýně I v roce 1959 a je autorem návrhů lamp Luxmaster a závěsných svítidel Glo Ball pro italskou společnost Flos.  

Vystudoval bakalářský obor design na Kingston Polytechnic Design School v Londýně a později absolvoval postgraduální studium na The Royal College of Art.  

V roce 1986 založil v Londýně svou designérskou společnost.  

Začal navrhovat pro velké společnosti jako SCP, FSB, Vitra a Cappellini. V roce 1992 navrhl pro Cappellini spolu s velkou skupinou mladých designérů velkou sérii domácích spotřebičů.  

V roce 1995 dostala kancelář Jaspera Morrisona zadání navrhnout novou "hannoverskou tramvaj", v té době největší svého druhu v Evropě. První vozidlo bylo vystaveno na hannoverském průmyslovém veletrhu v roce 1997 a získalo velké ocenění za design.
Najděte lampy a bytové doplňky od Jaspera Morrisona na Lampemesteren. Ve spolupráci s předními značkami vytvořil Morrison řadu úspěšných produktů od oblíbených žárovek Glo-Ball od společnosti Flos až po inovativní bytové doplňky od společnosti Vitra. Vše se skandinávským a minimalistickým designem, který se bez problémů hodí do moderního interiéru.
Glo-Ball F3 Stojací Lampa - Flos
RRP CZK 27 074,00
Zpět na skladě na: 31-05-2024
Cone Base Clock - Vitra
Očekává se v: 150 - 180 dnů
Zobrazit 36 z 54 produktů
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!