Joan Gaspar

Narozen: 23. září 1966  

Díla: KolekceGinger a Plaff-on lamp.  

Vzdělání: Průmyslový design na Artes y Oficios v Barceloně  

Spolupráce mezi Joanem Gasparem a společností Marset začala v roce 1996 a od té doby Gaspar vyvíjí nové výrobky a řídí designovou firmu novými směry. Po desetiletí je firma známá tím, že není jen průměrnou firmou vyrábějící svítidla, ale spíše inovativní designérskou firmou s řadou exkluzivních výrobků vynikající kvality. Něco, co Joan Gasper vždy oceňoval, pokud jde o osvětlení a design.  


Joan Gaspar se narodil v Barceloně v roce 1966. Zde vyrůstal a jeho zájem o navrhování a tvorbu svítidel se začal rozvíjet v roce 1988, kdy začal spolupracovat se společností VAPRO SA. Během své kariéry spolupracoval s řadou designérských firem, včetně Roca, Resol, Made Design a Marset. Přestože se jeho styl designu neustále vyvíjel, zůstal věrný svým minimalistickým začátkům.  

Mezi jeho díla patří například populární nástěnná lampa Plaff-on navržená pro společnost Marset. Nástěnné svítidlo vyrobené z vysoce kvalitního hliníku a ručně foukaného opálového skla. Kompaktní tvar lampy ji odlišuje a zajišťuje měkké osvětlení každé chodby.  
Zobrazit 36 z 62 produktů

O společnosti Marset - Joan Gaspar

 
Od 40. let 20. století vyrábí společnost Marset svítidla, která vycházejí z definice dobrého designu: výrobek s klasickými liniemi, který vytváří krásnou záři s různými efekty. Tato rodinná španělská firma je známá exkluzivní řadou designových svítidel nejvyšší kvality a nejpůsobivější trvanlivosti.  

FollowMe je jednou z nejoblíbenějších lamp, které společnost Marset dodává. Tuto dekorativní stolní lampu můžete nosit po domě nebo na terasu, podle toho, kde potřebujete světlo. Vestavěnou baterii lze nabíjet pomocí USB a lampa poskytuje příjemné osvětlení až po dobu 20 hodin. Lampa je jen jedním z příkladů toho, že společnost Marset se zaměřuje nejen na samotný výrobek, ale také na světlo - na vytváření a zlepšování kvality života spotřebitelů.  

Joan Gaspar vyučuje na škole designu Elisava v Barceloně a zaměřuje se na materiály a technologie používané v průmyslovém designu. V roce 2002 otevřel v Barceloně profesionální designérské studio, které spolupracovalo s různými společnostmi na vývoji nových konceptů. Velmi ho zajímalo ukázat proces od nápadu až po konečný výrobek a ukázat, jak dosáhnout požadovaného výsledku.  

Joan Gasper má na svém kontě řadu ocenění za design, včetně ceny Interior Design Best of Year 2017 za kolekci Jaima. Tato kolekce venkovních lamp byla zaměřena na vytvoření stínidla pro venkovní použití. Bylo vyrobeno z polyesterové tkaniny potažené PVC, aby byl zachován vzhled a kvalita vnitřního osvětlení.
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!