Michael Anastassiades

Narozen: 1967 na Kypru  Známá díla: reproduktor Beosound Edge od společnosti B&O, lustr Tube, světlo IC a světlo String a přívěsky Arrangement od italské společnosti Flos.  

Vzdělání: Stavební inženýr z Imperial College of Science Technology & Medicine v Londýně a následně magisterské studium průmyslového designu na Royal College of Art.  

Michael byl již jako dítě fascinován úžasnými řešeními osvětlení od společnosti Flos. Vyrůstal v malém městečku na Kypru, kde se nacházel obchod se svítidly. Často tam chodil obdivovat mnohá světelná řešení této italské značky.  


Krásné a odvážné lampy jsou často inspirovány každodenními okamžiky - od žongléra, který dokonale vyvažuje své míčky, až po způsob, jakým elektrické dráty spojují elektrické sloupy v krajině. Elegantní lampy, které vytvářejí příjemné světlo a zároveň mají sochařský výraz, ať už jsou zapnuté, nebo vypnuté. Jeho návrhy jsou na první pohled neuvěřitelně minimalistické, ale často jsou překvapivě detailní, s foukaným sklem, kovy na míru a elegantními světelnými efekty.  
IC T1 High Stolní Lampa Matte Black - Flos
RRP CZK 13 273,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
IC F1 Stojací Lampa Matte Black - Flos
RRP CZK 18 741,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
IC S2 Závěsné Světlo Chrome - Flos
RRP CZK 16 946,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
IC S2 Závěsné Světlo Matte Black - Flos
RRP CZK 16 946,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
IC T1 Low Stolní Lampa Matte Black - Flos
RRP CZK 13 273,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Zobrazit 36 z 79 produktů

Michael Anastassiades a Flos

Jeho kariéra v oblasti osvětlení začala dilematem. Právě se přestěhoval do svého prvního domu v Londýně, ale nemohl najít světlo, které by chtěl. Rozhodl se tedy navrhnout svítidla pro svůj domov. Jeho spolupráce se společností Flos začala v roce 2011, kdy byl tehdejší generální ředitel Piero Gandini na cestě v New Yorku. Najednou si všiml zajímavého předmětu - lampy, která nevypadala jako obvyklá lampa. Získal kontakt na designéra, kterým se ukázal být Michael Anastassiades. Jejich první schůzka trvala 20 minut jízdy taxíkem, ale to stačilo k tomu, aby navázali spolupráci.  

Navzdory tomu, že si už v raném věku přál být "kreativcem", měli rodiče s jeho vzděláním jiné plány. Měl vystudovat obor, který by mu zaručil práci v oblasti financí nebo marketingu. Jeho rodiče měli pocit, že tituly z tvůrčích a uměleckých oborů vždy vedou k neúspěšné kariéře, nikdy ne k úspěchu. Michael musel studovat něco praktického, aby se měl vždy o co opřít, a tak se rozhodl studovat stavební inženýrství.  

Při studiu stavebního inženýrství na College of Science Technology & Medicine v Londýně si všiml nedaleké Royal College of Art. Jakmile dokončil studium, okamžitě se přihlásil na magisterské studium průmyslového designu na Royal College of Art, a tak se dostal k designu. Své studio založil v Londýně v roce 1994 a od té doby navrhuje technicky vyspělé a zároveň neuvěřitelně krásné výrobky.  

V současnosti jsou jeho návrhy součástí stálých výstav po celém světě. Jeho díla jsou zastoupena v Muzeu moderního umění v New Yorku, Institutu umění v Chicagu, Victoria & Albert Museum v Londýně a MAK ve Vídni.
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!