Pier Giacomo Castiglioni

Pier Giacomo Castiglioni byl italský designér, který se nejvíce proslavil svým významným přínosem modernímu designu. Narodil se 19. listopadu 1913 v Miláně a byl synem slavného architekta a designéra Giannina Castiglioniho. Pier Giacomo vyrůstal v tvůrčí atmosféře a je třetinou legendárních bratrů Castiglioniových.

Castiglioni začal svou kariéru jako architekt a později se stal uznávaným designérem v oblasti průmyslového designu. V 50. a 60. letech 20. století byl součástí revoluční designové scény v Miláně a pracoval po boku svého mladšího bratra Achille Castiglioniho a staršího bratra Luigiho Caccia Dominioniho. Společně se stali známými jako "trojice" italského designu.

Pier Giacomo Castiglioni byl známý svým inovativním přístupem k designu a schopností spojit funkčnost s estetikou. Jeho návrhy byly často jednoduché, ale zároveň měly jedinečný a hravý charakter. Experimentoval s různými materiály a technikami, aby vytvořil jedinečné a funkční výrobky.

Jedním z Castiglioniho nejznámějších návrhů je stojací lampa Arco, kterou vytvořil v roce 1962 společně se svým bratrem Achillem. Lampa Arco je známá svým zakřiveným mramorovým podstavcem a dlouhým zakřiveným ramenem, které podpírá stínidlo. Tato ikonická lampa se stala symbolem moderního designu a najdete ji v mnoha domácnostech, kancelářích a veřejných prostorách po celém světě.

Přečtěte si také o bratrovi Piera Giacoma Archille zde!
Toio Stojací Lampa White - Flos
RRP CZK 29 149,00
Nyní je na skladě
Arco Stojací Lampa - Flos
RRP CZK 70 385,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Taccia (PMMA) Stolní Lampa Silver - Flos
RRP CZK 41 088,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Taccia (PMMA) Stolní Lampa Black - Flos
RRP CZK 41 088,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Arco Stojací Lampa LED - Flos
RRP CZK 72 789,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Luminator Stojací Lampa - Flos
Zpět na skladě na: 28-05-2024
Taraxacum P1 Závěsné Světlo - Flos
RRP CZK 53 851,00
Očekává se v: 14 - 16 dnů
Zobrazit 33 z 33 produktů

Legendární italský designér Castiglioni

Legendární italský designér Castiglioni navrhl také mnoho dalších pozoruhodných výrobků, včetně židlí, stolů, lamp a rádií. Jeho návrhy se často vyznačovaly jednoduchými liniemi, funkčností a inovativními řešeními. Byl mistrem ve vytváření předmětů, které se dokázaly přizpůsobit různým prostorům a potřebám. Pier Giacomo Castiglioni je dnes uznáván jako jeden z nejvýznamnějších designérů 20. století. Jeho návrhy jsou vystaveny v muzeích po celém světě a stále inspirují současné designéry a architekty.

V naší skupině výrobků najdete výběr ikonických návrhů Piera Giacoma Castiglioniho, které dodají vašemu domovu nebo pracovnímu prostoru eleganci, funkčnost a nádech italského designového dědictví. Naše kurátorská kolekce zahrnuje stojací lampu Arco a další vybrané produkty vytvořené tímto výjimečným designérem. Prozkoumejte naši nabídku a objevte Castiglioniho nadčasový přínos modernímu designu.

Trojice italského designu - Castiglioni Rodina Castiglioni Bratři Castiglioniové, Livio, Pier Giacomo a Achille Castiglioni, byli tři talentovaní designéři, kteří zanechali nesmazatelnou stopu ve světě moderního designu. Jejich jedinečná spolupráce a individuální přínos vedly ke vzniku některých z nejikoničtějších a nejinovativnějších návrhů 20. století.

Livio Castiglioni, narozený 10. června 1911 v italském Miláně, byl vynikající designér a architekt. Specializoval se především na design osvětlení a byl zodpovědný za tvorbu převratných světelných řešení a svítidel. I když není tak známý jako jeho bratři, Liviova práce byla vlivná a přispěla k odkazu rodiny ve světě designu.

Pier Giacomo Castiglioni se narodil 19. listopadu 1913 v Miláně a jako architekt a designér šel ve stopách svého otce. Byl známý svým inovativním přístupem k designu a schopností spojit funkčnost s estetikou. Pier Giacomo experimentoval s materiály a technikami, aby vytvořil jedinečné a funkční výrobky. Jeho návrhy se vyznačovaly jednoduchými liniemi a hravou povahou.

Achille Castiglioni, nejmladší z bratrů, se narodil 16. února 1918 v Miláně. Byl známý svým smyslem pro funkčnost a uživatelský komfort. Achille měl díky svému hravému přístupu k procesu navrhování schopnost proměnit předměty denní potřeby ve funkční designové objekty.

Bratři často úzce spolupracovali na různých projektech a dělili se o zásluhy za společné návrhy. Jejich rozdílné kompetence a přístupy k designu se zvláštním způsobem doplňovaly. Výsledkem jejich spolupráce byly ikonické návrhy, jako například stojací lampa Arco, vytvořená v roce 1962.

Návrhy bratrů Castiglioniových se vyznačovaly kreativitou, funkčností a estetikou. Jejich legendární dílo zanechalo v moderním designu trvalý odkaz a nadále ovlivňuje současné designéry. Svým jedinečným přínosem vytvořili předměty, které obohacují a zároveň vzrušují uživatele po celém světě.
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!