Rasmus Larsson

Známé práce: Kolekce Ballroom, přívěsek Pollish a New Wave  

Vzdělání: Designér na Dánské královské akademii výtvarných umění, 1999  

Dánský čtenář může designéra Rasmuse Larssona znát ze sérií Herre i eget hus a Flyt eller forny. Larsson měl vždy tvůrčí sklony. Když byl mladší, nechával ho otec zkoušet své nápady v dílně, kde svařoval a pracoval se dřevem. Později Larsson pracoval v továrně na židle v Německu a poté se vydal do Anglie, kde se mu podařilo dostat na Camperwell Art & Design School v Londýně.  


Koncem 90. let založil se svou tchyní a jejím bratrem společnost Design By Us. V současnosti Larsson podnik vlastní společně s Lisette Bernhoftovou, která působí jako obchodní zástupce. Společnost tvoří inovativní tým designérů, kteří spolupracují při tvorbě každé kolekce. Design By Us byla označena za jednu z deseti nejúspěšnějších designérských firem na světě a byla zmíněna v časopisech jako Elle Decor a Wallpaper.  


Rasmus Larsson se snaží spojit estetiku a technologii, a přitom zpochybňovat tradiční design: "Od samého začátku je naší filozofií hravost - že by v ní mělo být trochu humoru. Nikdy jsme se nevyhýbali barvám. Samozřejmě jsme prošli obdobími, kdy jsme měli více černé, bílé a šedé, protože to byly v té době trendy, ale nikdy jsme se neodklonili od naší DNA, kterou jsou barvy."  

Jeho půvabná kolekce Ballroom je dokonalou ilustrací jejich DNA, která spočívá především v tom, že se nebojí používat barvy. Barevné sklo se fouká pomocí dřevěné formy. Poté je otvor vyčištěn a natřen buď zlatou, nebo stříbrnou barvou. Výrazný zlatostříbrný okraj se opakuje v designu kolekce New Wave Optic, kterou navrhl v roce 2017. Záměrem bylo zkombinovat tři styly skleněných lamp a vytvořit přívěsek. Výsledkem byla vysoce dekorativní lampa v designu připomínajícím oko.  


Je známý svými inovativními svítidly a nábytkem s vtipným nádechem, které často vídáme v souvislosti se zadáním interiérového designu pro obchody a showroomy - zejména Stella Nova, Mads Nørgaard, Miss Sixty a Bjørn Borg.  

Je ženatý s interiérovou designérkou Andreou Larssonovou, kterou dánští diváci mohou znát z filmů Fra skrot til slot a Vores genbrugshjem. Jejich domov je důkazem kreativity tohoto páru a jeho schopnosti kombinovat jemné nuance a krásné tvary a spojovat staré a nové - a samozřejmě nechybí ani spousta stylových lamp Design By Us.
Zobrazit 36 z 85 produktů
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!