Tobia Scarpa

Narozen: 1935  

Nejznámější díla: Stolní lampa Biagio, nástěnná lampa Foglio, stojací lampa Papillona a řada kusů nábytku a staveb.  

Vzdělání: architekt a designér   

Zákulisí  

Italský designér Tobias Scarpa je synem architekta Carla Scarpy. Ve spolupráci se svou ženou Afrou vytvořil řadu produktů pro mezinárodní výrobce, jako jsou Flos, Cassina, Knoll a B&B Italia. Společně vyvinuli užitečný luxusní design, který je založen na kvalitních technologiích a zajímavých materiálech.  

Tobia a Afra Scarpovi studovali na Instituto Universitario di Architettura v Benátkách na konci 50. let a svou kariéru zahájili ve sklárně Venini. V roce 1960 si otevřeli vlastní ateliér v Montebelluna, kde se vyráběl nábytek, jako je židle model 917 od společnosti Cassina.  

Tobia Scarpa a Pier Castiglioni navrhli jedny z prvních svítidel pro novou společnost Flos Dina Gaviny a dnes je tato společnost i svítidla známá po celém světě. Lampa Papillon (1973) od společnosti Flos byla jednou z prvních lamp využívajících tehdy novou halogenovou technologii.  
Zobrazit 7 z 7 produktů
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!