Žárovky

Možností je nepřeberné množství a orientovat se v široké nabídce typů, tvarů a barev může být obtížné. Máte za cíl osvětlit koupelnu, vykoupat obývací pokoj v útulné záři nebo osvětlit jídelní stůl? Pokud se chcete při příštím výběru žárovek cítit lépe připraveni, najdete našeho průvodce žárovkami
Zobrazit 36 z 527 produktů

Žárovky pro lampy

 
Vybrat žárovku není vždy procházka růžovým sadem. Existuje nepřeberné množství pojmů a náš průvodce žárovkami si klade za cíl pomoci vám se v nich zorientovat, ale níže bychom pro vás rádi některé z nich rozluštili.  

Pokud hledáte žárovku, protože ta stará vyhořela, měli byste začít tím, že zjistíte patici staré žárovky. Klasické šroubovací žárovky se obvykle vyrábějí ve dvou velikostech: velké a malé. Velká se nazývá E27 a malá E14. Žárovky typu E jsou klasické žárovky, které většina z nás zkoušela zašroubovat a vyjmout z lampy. Stejně jako maskot společnosti Lampemesteren jsou pojmenovány po vynálezci Thomasi Edisonovi!  

Žárovky typu G se obvykle připevňují pomocí jakési spony a jsou méně časté než žárovky typu E. Často se označují jako žárovky s kolíkovou paticí.  

Žárovky typu GU jsou nedávným vynálezem a tyto žárovky se často montují do reflektorů, kde se obě nožičky připevní a otočí o 20 stupňů, aby se upevnily na jakýsi bajonetový držák. Žárovky typu GU jsou určeny pro závěsná svítidla a číslo, které následuje za označením GU, označuje vzdálenost mezi dvěma nožičkami žárovky.  

Žárovky typu T jsou posledním typem, kterého se zde dotkneme. Žárovka T5 je zářivka a potřebuje držák, který ji bude držet.  

Barevné podání

 

Když mluvíme o žárovkách, je důležité dotknout se pojmu RA, který označuje schopnost světla vykreslovat barvy. Denní světlo má hodnotu 100 RA - jinými slovy dokonale vykresluje barvy. Žárovky LED často poskytují 80-95 RA, což znamená, že barvy vypadají velmi podobně jako na denním světle. Obecně platí, že světla ve vaší domácnosti by měla mít alespoň 80 RA, aby byly zajištěny krásné barvy a ideální osvětlení.  

LED žárovky

 

LED žárovky jsou velmi oblíbené, a to z dobrého důvodu. Světlo LED žárovek se měří v lumenech, nikoli ve wattech jako u jiných žárovek. Obecně platí následující přepočty:  

15W = 140 lumenů  

25 W = 250 lumenů  

40W = 470 lumenů  

60W = 800 lumenů  

75W = 1050 lumenů  

100W =1520 lumenů  

LED žárovka je velmi úsporná a spotřebovává málo energie. Máme LED žárovky od společností GN, e3light, Muuto, DuraLamp, Philips, Vita, Megaman, Raxon, Tala a mnoha dalších.  

Dekorativní žárovky

 

V dnešní době je mnoho svítidel vybaveno viditelnou žárovkou, takže žárovka je pro výraz svítidla téměř stejně důležitá jako svítidlo samotné. Abychom vám pomohli zdokonalit vzhled, vytvořili jsme širokou nabídku krásných a dekorativních žárovek pro všechny druhy lamp.  

Philips Hue - žárovky budoucnosti

 

Společnost Philips ve spolupráci se společností Apple navrhla žárovky Philips Hue, které považujeme za světlo budoucnosti. Můžete si stáhnout aplikaci a díky speciálně navrženým žárovkám si nastavit a upravit světlo podle svých představ, včetně výběru mezi 16 miliony barev.  

Jedná se o průlom v oboru žárovek. Tam, kde jste kdysi potřebovali stmívač a časovač, stačí správná žárovka. Žárovky Philips Hue můžete také použít k odstrašení zlodějů, protože můžete nastavit, aby se světlo zapínalo a vypínalo v různých okamžicích během dne a v místnostech, které si sami zvolíte, když nejste doma.  

Široká nabídka žárovek

 

Skladem máme různé patice a velikosti, včetně oblíbených žárovek E27, E24, G9 a GU10, nemluvě o výjimečnějších žárovkách GU3,5, R7S a G23.  
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!