Anglepoise Stolní lampy

Strojní inženýr George Carwardine vyvinul v roce 1932 novou koncepci pružiny. Pomocí čtyř těchto pružin, které podpíraly výkyvné rameno, se mu podařilo vytvořit lampu, kterou bylo možné snadno přemístit a která přitom stále držela svou polohu - to se stalo počátkem první lampy Anglepoise.  

Dodnes je společnost Anglepoise známá svými stolními lampami, které posloužily jako inspirace pro nespočet dalších svítidel. Přestože se v průběhu času zdokonalovala a vyvíjela, charakteristický výraz a funkčnost zůstaly pečlivě zachovány.  

Minimalistický a industriální vzhled je i nadále moderní v současném interiérovém designu. Stolní lampa Original 1227 - první z lamp Anglepoise - se dočkala moderní úpravy v podobě lesklého černého laku. To zajišťuje elegantní a exkluzivní výraz doplněný černým látkovým kabelem. Doplňuje skandinávský styl, a to jak z hlediska nádherného designu, ale také díky flexibilnímu a funkčnímu světlu.  

Stolní lampa Type 75 z roku 1968 je novější verzí, která byla vyvinuta ve spolupráci s britským módním návrhářem Paulem Smithem. Ten je známý především díky svým pánským oděvům, a to díky svým výrazným návrhům a lásce k barvám - designérská DNA, která mu koluje v žilách, se zřetelně odráží i v interpretaci stolní lampy Type 75, která vybočuje z řady svými poutavými barvami.
90 Mini Mini Stolní Lampa Steel Blue & Grey - Anglepoise
RRP CZK 3 696,00
Očekává se v: 10 - 14 dnů
Original 1227 Mini Stolní Lampa Dove Grey - Anglepoise
RRP CZK 6 093,00
Očekává se v: 10 - 14 dnů
Aylis Nástěnné Svítidlo Black/Wood - Lindby
RRP CZK 799,00
Očekává se v: 4 - 6 dnů
Zobrazit 33 z 33 produktů
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!