Závěsné svítidlo ve vašem životě

Pokud jste nikdy nepoužili slovo "závěsná" pro popis lampy, nejste jediní. Většina lidí by pravděpodobně lampy zavěšené nad jídelními a konferenčními stolky nebo v předsíni či v pokoji nazvala "stropními lampami", ale správný výraz pro lampu, která visí ze stropu na drátu, je ve skutečnosti "závěsná". Stropní lampa je lampa, která je připevněna k samotnému stropu - taková, jakou máme obvykle v koupelnách. Takže mezi nimi je vlastně rozdíl.

Když už máme definice za sebou, pojďme si promluvit o závěsných svítidlech! Krásná závěsná lampa je nezbytnou součástí každé domácnosti! Správná lampa má wow faktor a vytváří jedinečný výraz v každé místnosti už jen svou přítomností. Jste minimalistický typ člověka, který má rád příjemné světlo, které zapadá do interiéru, aniž by kradlo pozornost? Nebo jste typ, který dává přednost velkým a zajímavým lampám, které jsou prakticky kusem nábytku samy o sobě? Najít to správné závěsné svítidlo nemusí být snadné, ale tento článek vám nabídne několik oblíbených návrhů závěsných svítidel pro váš domov - přívěsek ve vašem životě!

Pokud si chcete prohlédnout všechny naše krásné přívěsky, najdete je přímo zde.

Ten zábavný

Ten zábavný

Díky svému charakteristickému tvaru se dvěma nastavitelnými stínidly je závěsné svítidlo Multi-Lite úžasnou a jedinečnou lampou, která dodá charakter každé místnosti! Díky individuálnímu otáčení stínidel lze závěsné svítidlo Multi-Lite umístit různými způsoby a nasměrovat světlo, kam se vám zlíbí.

Svítidlo Multi-Lite navrhl Louis Weisdorf v roce 1972 a v současné době ho vyrábí společnost GUBI. Je k dispozici v řadě barev a materiálů a lze jej použít samostatně i ve skupině. Se svým průměrem 36 cm je závěsné svítidlo poměrně malé, což znamená, že k dosažení správného světla nad většími jídelními stoly budete potřebovat více svítidel. Součástí kolekce Multi-Lite je také stojací lampa.

Svítidla Multi-Lite najdete zde.

Ten elegantní

Ten elegantní

Blown od &tradition je krásná a elegantní lampa s prošívaným vzhledem, která dodá vašemu stolu, obývacímu pokoji nebo kuchyňskému ostrůvku něco navíc. Závěsné svítidlo navrhl Samuel Wilkinson, který vycházel z myšlenky vidět svět přes filtr, inspirovaný starými lahvemi, starožitnými lampami, majáky a keramikou.

Blown je k dispozici ve stříbrném provedení, které umožňuje průhledný pohled na žárovku, a v opálovém provedení, které pomáhá poskytovat účinné a příjemné světlo.

Žárovky Blown najdete zde.

Ten bláznivý

Ten bláznivý

Svítidlo 2097 od společnosti Flos je skutečnou ozdobou, která se stane skvělým doplňkem každé domácnosti! Svítidlo 2097 s 30 nebo 50 světelnými zdroji poskytuje nádherně plné světlo a zároveň je samo o sobě uměleckým dílem! Díky jasným odkazům na lustry minulosti je svítidlo 2097 opravdovou klasikou, aniž by se vzdávalo svého zcela moderního pojetí.

Autorem návrhu svítidla 2097 je Gino Sarfatti - skutečný umělec, který se celou svou kariéru snažil najít dokonalé světlo a nejlepší způsoby, jak zajistit funkčnost a estetičnost designu svítidel. Lustr 2097 je jedním ze 400 svítidel, která se mu podařilo nakreslit.


Ten luxusní

Ten luxusní

Barevné sklo a boční otočka - to je recept na přívěsek Ballroom od Design By Us (a recept na velký úspěch, jak už to tak bývá). Přívěsek je vyroben z ručně foukaného skla a má ozdobný okraj.

Přívěsek Ballroom má vzhled ve stylu Art Deco, díky němuž se skvěle hodí do moderní domácnosti, kde se hodí trocha hran. Zavěste shluk nad jídelní stůl nebo kuchyňský ostrůvek a vytvořte tak krásné a elegantní světlo. Můžete si vybrat přívěsky ve stejné barvě nebo odvážně kombinovat barvy a velikosti.


Ten barevný

Ten barevný

Můžete se spolehnout, že italská designová firma Kartell používá plasty a akryl v hojné míře. Stojí za řadou zajímavých a moderních svítidel, jako je například neuvěřitelně populární závěsné svítidlo FL/Y! FL/Y se vyrábí z barevného PMMA (akrylu) a díky průměru 52 cm má ideální velikost pro zavěšení nad malé i velké stoly. Můžete dokonce kombinovat barvy, pokud je to vaše parketa.

Naskočte na palubu s FL/Y přímo zde.

Ten avantgardní

Ten avantgardní

Přívěsek Hope je jedinečným a neuvěřitelně krásným doplňkem každé domácnosti, protože rozzáří váš dům jako malé diamanty. Přívěsek Hope vyrábí společnost Luceplan.

Hope má neuvěřitelnou lehkost, díky níž působí, jako by levitoval pod stropem, a jeho průhledné listy odrážejí světlo tak, že zalévají místnost příjemnou září.

Pokud jste typ, který má rád výrobky typu "udělej si sám", je pro vás lampa Hope ideální, protože si ji musíte sestavit sami! Naštěstí to není až tak složité, takže k tomu nepotřebujete žádné technické dovednosti.

Hope se hodí zejména k zavěšení nad jídelní stůl, ale bude vypadat dobře i v předsíni nebo obývacím pokoji s vysokým stropem, pokud takový náhodou máte.

Svítidlo Hope je k dispozici v různých velikostech a je k dispozici i jako nástěnné nebo stojací svítidlo.

Podívejte se na všechny úžasné modely svítidel Hope zde.

Ten klasický

Ten klasický

Dánská umělkyně Cecilie Manz navrhla pro společnost Lightyears nádhernou lampu, konkrétně přívěsek Caravaggio. Bez ohledu na to, zda máte rádi minimalismus nebo bláznivé dekorace, přívěsek Caravaggio vytvoří ve vašem domově pocit klidu, elegance a nepopiratelné stylovosti.

Cecilie Manz se stala jednou z velkých osobností interiérového designu a kromě lampy Caravaggio navrhla například stůl Micado pro Fredericia Furniture, reproduktory Beo pro B&O a řadu koupelnových kolekcí pro Duravit.

Caravaggio je klasické závěsné svítidlo s nádechem, protože má otvory v horní i spodní části, což pomáhá vytvořit příjemné světlo nad jídelním stolem, kuchyňským ostrůvkem nebo v obývacím pokoji.


Ta štíhlá

Ta štíhlá

Pokud chcete to nejjednodušší z jednoduchého, je pro vás závěsné svítidlo Slim od společnosti LIGHT-POINT to pravé! Štíhlá silueta a úžasné světlo - co víc si přát?

Slim je k dispozici v různých délkách a barvách a skvěle se hodí do kuchyně nebo nad jídelní stůl. Vynikající světlo, které neukrádá pozornost z místnosti.

Závěsné svítidlo Slim najdete přímo zde.

Toto jsou některé z našich návrhů na zábavné, jednoduché, bláznivé, klasické nebo prostě obecně krásné závěsné lampy. Našli jste ve svém životě přívěsek? Pokud ne, můžete si prohlédnout zbytek naší nabídky přívěsků přímo zde.