Space Copenhagen

Jméno: Signe Bindslev Henriksenová  

Vzdělání: Královská dánská akademie architektury  

Jméno: Peter Bundgaard Rützou  

Vzdělání: Královská dánská akademie architektury  

Space Copenhagen je poměrně mladá značka, kterou v roce 2005 založili Signe Bindslev Henriksen a Peter Bundgaard Rützou. Oba designéři získali vzdělání na Královské dánské akademii architektury. Jsou známí (i nechvalně známí) tím, že si zahrávají se statusem quo a vytvářejí výrobky různých rozměrů s upřímnou a osobní vizí svých návrhů.  Space Copenhagen si vyzkoušela širokou škálu produktů, včetně interiérového designu, nábytku, rafinovaných praktických výrobků a uměleckých instalací, a dvojice působila také jako umělečtí ředitelé. Tyto rozsáhlé úkoly jasně ukazují hloubku dovedností dvojice a ilustrují jejich schopnost povznést se nad různé úkoly a řešit je všechny se stejnou vášní a nenasytnou chutí.  

V neuvěřitelném portfoliu spolupráce společnosti Space Copenhagen stojí &Tradition za zmínku. Díky tomuto partnerství vznikla krásná nová klasická Komoda SC53 Portable a na cestě je i ikonický Kopenhagenský přívěsek SC6 - a nesmíme zapomenout zmínit ani kolekci Collect SC bytových doplňků, do které přicházejí květináče, karafy, vázy a sklenice Space Copenhagen.  

Kromě &Tradition spolupracovala společnost Space Copenhagen se společností GUBI na vytvoření Howard a poslední spolupráce se uskutečnila se společností Mater, jejímž výsledkem jsou nádherné barové stoličky Mater Stool.  

Poetický modernismus (h2)  

Společnost Space Copenhagen nazývá svůj přístup ke světu interiérového designu, uměleckých instalací, nábytku a osvětlení "poetický modernismus". Dva zakladatelé společnosti vytvářejí dynamické návrhy, které balancují mezi moderními a klasickými tvary a z nichž většina se stala novou klasikou, která si vysloužila své místo na různých designových piedestalech.  

Portfolio projektů zahrnuje:  

 • d'Angleterre Spa, Kodaň  

 • Dinesen, Kodaň  

 • Noma, Kodaň  

 • Geist, Kodaň  

 • 11 Howard, New York  

 • SAS Royal, Kodaň  

 • The Stratford, Londýn  

 • Le Pristine, Antverpy  

 • Allegra, Londýn  

 • Great Northern Spa and Golf Resort, Kerteminde  

  &Tradition x Space Copenhagen  

  Od první spolupráce v roce 2013, která vyústila v kolekci SC1 Fly, legendární &Tradition úzce spolupracuje se společností Space Copenhagen - a jak v oblasti svítidel, tak v oblasti interiérového designu tato spolupráce vyústila v řadu impozantních návrhů.  

  Stolní lampa, stojací lampa, závěsné a nástěnné svítidlo Copenhagen jsou výsledkem této spolupráce a tyto lampy upevnily ambice a dovednosti společnosti Space Copenhagen, pokud jde o design svítidel. Ty se ještě více rozvinuly v ikonické lampě &Tradition Como SC53, která je elegantní a praktická zároveň.  

  Bary a lustry  

  &Tradition není zdaleka jedinou značkou, která měla tu čest spolupracovat se společností Space Copenhagen. Když tito dva talentovaní designéři pracovali na návrhu interiéru domu 11 Howard v New Yorku, potřebovali kvalitní lustr, nástěnné svítidlo a závěsné svítidlo - navrhli tedy elegantní a věčně zelenou kolekci svítidel Howard, kterou vydala společnost GUBI a kterou najdete zde!.  
 • Collect Tray SC65 Natural Oak - &Tradition
  RRP CZK 4 500,00
  Nyní je na skladě
  High Stool H69 Black Beech - Mater
  RRP CZK 24 702,00
  Nyní skladem
  Collect Bedspread SC31 Slate - &Tradition
  RRP CZK 9 682,00
  Nyní je na skladě
  Collect Vase SC37 Smoke - &Tradition
  RRP CZK 9 030,00
  Nyní je na skladě
  Collect Tray SC65 Walnut - &Tradition
  RRP CZK 5 461,00
  Nyní je na skladě
  Zobrazit 36 z 80 produktů
  Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
  Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!