Lampy do obývacího pokoje - přečtěte si našeho průvodce a vyberte si tu správnou

Na výběr jsou nejrůznější lampy do obývacího pokoje a mnoho otázek ohledně umístění, stylu, ceny a kombinování různých lamp.

Jako první krok je dobré položit si otázku, jaké jsou přesně vaše praktické potřeby. Poté se můžete rozhodnout, jak chcete, aby vaše nová lampa/y vypadala/y - jde vám o konkrétní styl lampy klasického designu, nebo vám jde spíše o to, jak chcete, aby byl váš obývací pokoj osvětlen?

Abychom vám pomohli, poskytneme vám naše nejlepší rady ohledně osvětlení obývacího pokoje, abyste mohli najít přesně tu správnou lampu do obývacího pokoje, která ozdobí váš domov.

Jaké nástěnné lampy lze použít v obývacím pokoji?

Jaké nástěnné lampy lze použít v obývacím pokoji?

Neustále se objevují nové trendy, a pokud jde o nástěnná svítidla do obývacího pokoje, vidíme jasný trend velikosti a flexibility.

Lampe Gras je neuvěřitelně oblíbená značka a ve své kolekci má široký výběr nástěnných svítidel. Najdete zde lampy, které se montují přímo na zeď nebo na tyč, jako na obrázku. Jsou k dispozici v různých délkách a barvách a můžete si vybrat, kolik kloubů na rameni chcete. Lampy Lampe Gras jsou úžasně flexibilní, a proto jsou v obývacím pokoji velmi užitečné, protože je můžete nastavit tak, aby svítily přesně tam, kam potřebujete.

Obrázek s laskavým svolením naší zákaznice @camillaathena prostřednictvím Instagramu.
214 nástěnné svítidlo od společnosti Lampe Gras je model, který vídáme v mnoha domácnostech. Myslíme si, že je to proto, že je neuvěřitelně flexibilní a že se skvěle hodí do interiérů v severském stylu. Lampu můžete nastavit nahoru a dolů a také pohybovat ramenem a hlavicí lampy, takže získáte užitečnou a flexibilní lampu ve stylovém a atraktivním balení. (A v základním provedení nejsou žádné šrouby ani svařované spoje!)

Podívejte se na naši nabídku svítidel Lampe Gras zde a nechte se inspirovat.

Obrázek s laskavým svolením našeho zákazníka @lk.living prostřednictvím Instagramu.

Dalším oblíbeným nástěnným svítidlem je Mantis BS2 od Schottlander. Je to dobře navržená a trochu neobvyklá lampa, která se hodí k dnešním dekorativním trendům a stylům interiéru.

Mantis BS2 je součástí fascinující řady svítidel s elegantním průmyslovým vzhledem - designem, který nikdy nebude vypadat zastarale. Je těžké uvěřit, že řada Mantis byla vytvořena v roce 1951, a navzdory svému stáří je dnes oblíbenější než kdykoli předtím.

Prostřednictvím systému protizávaží lze lampu snadno a elegantně nastavit do čtyř různých poloh a v závislosti na konkrétním modelu lze hlavu naklápět a otáčet o 180º až 360º.
Kudlanka nábožná je elegantní a stylová a setkáváme se s ní stále častěji. Myslíme si, že je to proto, že se stal přijatelnější odklon od tradičních stylů, že větší nástěnná svítidla jsou takovým hitem. Neříkáme, že malá nástěnná svítidla jsou out - vídáme také spoustu nástěnných svítidel AJ, Caravaggio Reads, menší nástěnné modely od Lampe Gras a další - ale není žádným tajemstvím, že dnešní moderní volba nástěnného svítidla je velká, krásná a poutavá.

Obrázek s laskavým svolením našeho zákazníka @palettenoir prostřednictvím Instagramu

Třetím oblíbeným nástěnným svítidlem je 265 od společnosti Flos. Jedná se o skutečně krásnou a užitečnou lampu, která poskytuje kvalitní přímé světlo a lze ji snadno použít nad konferenčním stolkem.

Jednou ze skvělých vlastností lampy 265 je, že nevyžaduje mnoho místa na stěně. Její montážní hardware je na lampu této velikosti velmi malý a ve výsledku získáte neuvěřitelně flexibilní lampu, která dokáže osvětlit překvapivě velkou plochu. Díky dlouhému ramenu můžete hlavu lampy umístit přesně tam, kam potřebujete, a díky protizávaží je pohyb lampy snadný a elegantní.

Obrázek s laskavým svolením našeho zákazníka @mittlillehjerte prostřednictvím Instagramu

Lampy do obývacího pokoje - je levná volba špatná volba?

Často se nás ptají, zda jsou levnější lampy špatnou volbou. Co je ale levné a co drahé? Ve společnosti Lampemesteren máme pouze kvalitní lampy, ale v několika různých cenových hladinách!

Z velké části záleží na tom, jaké jsou vaše potřeby. Potřebujete lampu, která je stmívatelná, nebo jen něco, co můžete zapnout a vypnout? Měla by mít zabudovaný úsporný LED modul, nebo na zdroji světla nezáleží? Někteří zákazníci hledají lampy klasického designu, ale ty jsou také k dispozici v různých cenových hladinách, takže vždy můžete najít takovou, která je levnější než ostatní.

Je to těžká otázka, ale jednou věcí jsme si jisti: naše kvalitní lampy jsou k dispozici v různých cenových relacích - dokážeme vyhovět vašim potřebám i rozpočtu.

Kde v obývacím pokoji můžete použít závěsná svítidla a lampy?

Kde v obývacím pokoji můžete použít závěsná svítidla a lampy?

Osvětlení je jedním z nejdůležitějších faktorů při zařizování obývacího pokoje. Má velký vliv na to, jak místnost vnímáte, a změnou osvětlení můžete snadno změnit náladu. Lampy v obývacím pokoji jsou dnes krásnými designovými objekty - zdobí i vytvářejí atmosféru, takže není nutné omezovat je pouze na zavěšení nad stolem.

Vezměte si například tento obrázek, kde nad pohovkou visí závěsné svítidlo Tom Dixon Etch v mosazném provedení. Stejně dobře by mohl viset nad příborníkem nebo v rohu s křeslem a malým příručním stolkem. Můžete si tak vytvořit "hygge stanice" po celém obývacím pokoji!
Na druhém obrázku vidíte dva Etch mini přívěsky, také od Tom Dixon. Jsou zavěšeny přímo uprostřed stěny - netradiční umístění, které je však podle nás efektivní a vypadá skvěle. Jen nezapomeňte, že byste je měli zavěsit v souladu s okolím, téměř jako byste komponovali zátiší. Tak nejlépe oceníte jejich krásu jako objektů i to, jak krásně prosvětlí váš obývací pokoj.

Leptaná svítidla vrhají ty nejkrásnější stíny a jsou skvělou volbou, pokud hledáte náladové osvětlení. Pokud hledáte přímější světlo bez stínů, stačí zvolit jinou žárovku. Například závěsné svítidlo Etch nad konferenčním nebo jídelním stolem bude nejlépe fungovat se žárovkou, která promítá světlo směrem dolů na povrch stolu.

Obrázek s laskavým svolením našeho zákazníka @krea_pernille prostřednictvím Instagramu.

Parádní lampy do obývacího pokoje - co právě teď frčí?

Parádní lampy do obývacího pokoje - co právě teď frčí?

V současné době jsou v módě interiéry inspirované severskou architekturou a v nabídce najdete spoustu chytrých, krásných a funkčních lamp do obývacího pokoje, které tento styl doplňují. Když už jsme se podívali na nástěnná svítidla a závěsná svítidla, rádi bychom vám navrhli několik nejžhavějších stolních a stojacích lamp, které můžete ve svém obývacím pokoji použít.

Prvním návrhem je klasická lampa PH. Zde můžete vidět PH 3/2 stolní a PH 3½-2½ podlahové ve dvou různých domácnostech, které mají podobný styl - šedé stěny a minimalistický a stylový dekor. Slyšeli jsme, že někteří lidé si myslí, že jsou to lampy pro starší generaci, ale ve skutečnosti jsou velmi oblíbené napříč všemi věkovými skupinami. Stejně často je vídáme v domácnostech mladých lidí, protože žijeme v době, kdy jsou lidé ochotni utratit trochu více peněz za kvalitu a skvělý design.
Obě svítidla patří do rodiny se třemi stínidly, která dnes obsahuje 20 modelů včetně tří venkovních svítidel. Poul Henningsen vyvinul systém 3 stínidel v letech 1925-1926, kdy navrhoval svítidla pro společnost Louis Poulsen, která měla být vystavena na mezinárodní výstavě v Paříži. Henningsen celý život pracoval na vytvoření neoslňujícího osvětlení a nakonec nevytvořil jedinou lampu, ale celý systém - krásné lampy PH, které známe dnes. Číslo lampy PH odkazuje na velikost jejího stínidla - PH 3½/2½ má stínidlo o průměru cca 35 cm.

Pokud se chcete dozvědět více o klasických lampách PH, celou sérii najdete zde.

Obrázky s laskavým svolením @bytved a našeho zákazníka @valdealma a prostřednictvím Instagramu.

Další oblíbenou řadou svítidel je AJ od Louis Poulsen. Tyto lampy jsou známé jako staří známí a díky svému klasickému a stylovému vzhledu je najdete v mnoha domácnostech.

Stolní lampa AJ nezabírá mnoho místa, takže se hodí zejména na příborník nebo okenní parapet. Stínidlo lze nastavit nahoru a dolů, takže si můžete posvítit přesně tam, kam potřebujete. Lampu AJ lze použít také v kanceláři nebo ložnici, takže když si pořídíte lampu AJ, máte vždy ideální místo, kam ji umístit.
V Lampemesterenu praktikujeme to, co kážeme - zde můžete vidět Stůl AJ a Podlahu AJ v obývacím pokoji našeho guru sociálních médií, Jannie. Je jasné, že - díky jejich jednoduchosti - můžete v jedné místnosti používat různé modely z této řady, aniž by to bylo příliš na škodu. Jannie právě přestěhovala stůl AJ do své domácí kanceláře a nahradila ho PH 3/2 - AJ se skutečně často stěhuje, což je další důkaz, že tyto lampy fungují v mnoha různých prostředích.

Je to také skvělý nápad, pokud si myslíte, že místnost potřebuje trochu osvěžit. Nové a jiné světlo dělá velký rozdíl, takže pokud je čas na změnu, zkuste některé z lamp vyměnit.

Obrázky s laskavým svolením @bytved prostřednictvím Instagramu
Zde je další AJ Floor - krásná lampa, která se hodí do mnoha různých dekorací. Vypadá báječně vedle stěny s barevnou omítkou Kabe, krásných šedých svícnů Kähler a židle AC2 od společnosti Andersen Furniture. Dekor je kompletní a lampa AJ Floor jej dotváří.

Obrázek s laskavým svolením @solgt_til_stanglakrids prostřednictvím Instagramu

Panthella MINI od společnosti Louis Poulsen je další velmi oblíbenou lampou do obývacího pokoje. Jedná se o poměrně nový model, který však již najdete v mnoha domácnostech. Panthella MINI má průměr pouhých 25 cm a díky svým malým rozměrům ji můžete použít v mnoha různých situacích.

Je k dispozici v růžové, červené, fialové, modré, oranžové, žluté, dvou odstínech zelené, bílé, černé, nově v jiskřivém chromu a opálovém akrylu, jak je znázorněno na obrázku.

Má zabudovaný zdroj světla LED a třístupňový stmívač, takže tato designová lampa od Louis Poulsen je superkrásná a zároveň opravdu užitečná.

Panthella MINI je vyrobena s kovovým stínítkem, což byl původní nápad Vernera Pantona s lampou z roku 1971, který však nebylo možné vyrobit s tehdy dostupnou technologií. Kovové stínítko je z vnitřní strany bílé, což odráží světlo dolů k noze a pak nahoru do místnosti - opravdu krásná lampa, která se bude hodit všude.
Panthella MINI v opálové barvě, jak je zobrazena na obrázku, opravdu vyčnívá z řady, protože zbytek řady používá kovové odstíny. Pokud si vyberete opálové akrylátové sklo, bude osvětlena celá obrazovka, proto je dobré promyslet si své potřeby osvětlení, než se rozhodnete, které Panthella MINI si pořídíte.

Obrázek s laskavým svolením našeho zákazníka @homehappydk prostřednictvím Instagramu

Pokud jde o oblíbené lampy do obývacího pokoje, nemůžeme zapomenout na sladký květináč Flowerpot VP3 od &tradition.  Je to bestseller, který nikdy nevyjde z módy. Svítidlo VP3 navrhl Verner Panton a je k dispozici také jako závěsné svítidlo ve dvou různých velikostech a v řadě nádherných barev. U nás v Lampemesterenu je jednoznačně nejprodávanější barvou matná světle šedá a úspěšná je také nová matná černá - můžete si ji prohlédnout zde.

Použijte Květináč v obývacím pokoji, na nočním stolku nebo v dětském pokoji - s touto krásnou designovou klasikou jsou možnosti nekonečné.

Podívejte se na celou řadu květináčů Flowerpot zde.

Obrázek s laskavým svolením našeho zákazníka @_bylilli prostřednictvím Instagramu