Svítidla do kuchyně - inspirace pro nádherné světloSVÍTIDLA DO KUCHYNĚ

V kuchyni trávíme spoustu času, ať už při odpočinku, práci nebo vaření. Proto místnost, jako je kuchyně, potřebuje dobré osvětlení, které funguje pro všechny tyto samostatné příležitosti. Existují tři druhy osvětlení, které by měla mít každá kuchyně - základní světlo, pracovní světlo a atmosférické světlo. Kuchyně potřebuje dobré osvětlení, abyste měli přehled o samotné kuchyni i o jejích policích a skříňkách. Máme lampy pro všechny druhy kuchyňského osvětlení a níže jsme pro vás připravili několik inspirací, které vám pomohou zjistit, co se hodí do vaší kuchyně z hlediska stylu, výběru žárovky a různých typů kuchyňského osvětlení.


ZÁKLADNÍ SVĚTLO:
Základní světlo se často vytváří pomocí stropní lampy nebo závěsného svítidla. Tyto lampy vytvářejí v místnosti základní světlo, které osvětluje samotnou místnost a zároveň přispívá k atmosféře v kuchyni.

PRACOVNÍ OSVĚTLENÍ:
V kuchyni je nezbytné mít dobré pracovní světlo, protože právě toto světlo se používá při přípravě jídla na kuchyňské lince. Pracovní světlo musí účinně osvětlovat pracovní prostor jasnou září a správnou teplotou barev. Pracovní světlo může vycházet shora nebo přímo z kuchyně, ale je důležité vyhnout se stínům, aby se maximalizovala účinnost světla. Pracovní světla by měla být umístěna nad kuchyňskou linkou, sporákem a dřezem.

ATMOSFÉRICKÉ SVĚTLO:
Přispívá k útulnému charakteru, který lze často kombinovat se základním světlem pomocí stmívače. Vytvořte v kuchyni fantastickou atmosféru pomocí atmosférického světla.


Závěsné svítidlo do kuchyně - klasické, retro, nebo moderní?
Pokud jde o kuchyňský stůl a závěsná svítidla, nezapomeňte pamatovat na výšku zavěšení. Obecně platí, že svítidla musí být ve výšce 75-80 cm nad deskou stolu, aby bylo zajištěno nejlepší pracovní světlo. Abyste se vyhnuli stínům, změřte šířku plochy a vydělte ji číslem 3. Výsledek použijte k odměření vzdálenosti od stěny - to je místo, kde by mělo závěsné svítidlo viset, abyste se vyhnuli stínům. Samozřejmě se jedná pouze o obecné rady a může se stát, že váš domov potřebuje jiné nastavení. Vždy se na vás můžeme obrátit s žádostí o radu ohledně montáže a výběru svítidla.  

Je dobré namontovat více lamp vedle sebe s malou mezerou mezi nimi, protože to zajistí rovnoměrnou záři. Pokud jde o použití závěsných svítidel v kuchyni, existuje mnoho možností a jsou k dispozici v nejrůznějších stylech.

Závěsné svítidlo PH 2/1 od Louis Poulsen je skutečnou designovou klasikou, kterou vytvořil Poul Henningsen. Je to elegantní a nadčasový přívěsek s klasickým designem, který se díky svému jednoduchému, ale jedinečnému charakteru hodí do mnoha stylů interiéru.  

V rodině PH existuje mnoho modelů, včetně klasických, jako je ten na fotografii, a řady moderních, výstředních verzí.  

Kolekce PH přispívá skvělým světlem díky reflexnímu systému tří stínidel. Většina světla směřuje dolů a vytváří měkkou a rozptýlenou záři.  


Fotografie od našeho milého klienta @valdealma, který ji zveřejnil na Instagramu.  


The Kolekce Beat Light od Tom Dixon je chladná a vzrušující kolekce závěsných svítidel inspirovaná 80. lety. Kolekce je retro, ale zachovává si moderní výraz. Vdechne kuchyni nový život, zejména pokud použijete více svítidel z této kolekce.  

Kolekce od Toma Dixona byla inspirována sochařskou jednoduchostí mosazi a Beat Light poskytuje vysoce kvalitní světlo. Každá lampa Beat Light je díky ruční výrobě z mosazi jedinečná.  

Foto z Pinterestu
Marla Pendant Smoke od Lindby je stylové a jedinečné designové svítidlo s moderním výrazem, které se bez problémů hodí nad kuchyňský ostrůvek. Lampa má tři unikátně tvarované přívěsky ze skla kouřové barvy, které odhaluje světelné zdroje uvnitř a zároveň odráží své okolí. Různé tvary vytvářejí zajímavou dynamiku, která je obzvláště poutavá a vzrušující na pozorování. Tato lampa je funkčním zdrojem světla a estetickým doplňkem vaší kuchyně, který zaručeně zapůsobí na vaše přátele a rodinu.
Cosmina 4 Závěsné Světlo Track Black/Gold od Arcchio je moderní a elegantní design s industriální povrchovou úpravou, který je oblíbený a velmi dekorativní. Díky charakteristickému severskému minimalismu vnáší svítidlo do místnosti lehkost a jednoduchost ve spojení se syrovým a estetickým výrazem, který se hodí jak do moderních, tak do klasických kuchyní. Všechna čtyři závěsná svítidla mají krásný zlatý vnitřek, který dodává svítidlu pocit tepla, útulnosti a domáckého prostředí, které se šíří do celé místnosti.
Arnik Závěsné svítidlo L140 Nickel od Lucande ztělesňuje eleganci, jednoduchost a funkčnost v jednom. Svítidlo má moderní a exkluzivní vzhled, díky němuž je ideální pro montáž nad kuchyňský ostrůvek. Je také neuvěřitelně flexibilní, protože ji můžete zvedat a spouštět, jak uznáte za vhodné, takže budete mít vždy měkké neoslňující světlo přesně tam, kde ho potřebujete. Šest světelných zdrojů Arnik vyzařuje krásnou rovnoměrnou záři, která přispívá k příjemné a přívětivé atmosféře, jež spojuje celou rodinu.
Svítidlo Sanne Závěsné svítidlo Concrete od Lindby je jedinečný a vysoce dekorativní design do kuchyně. Čtyři závěsná svítidla jsou ztělesněním jednoduchosti a elegance, protože působí rustikálně a rafinovaně zároveň, takže se skvěle hodí do většiny kuchyní. Svítidlo působí neuvěřitelně esteticky, ať už svítí, nebo ne, takže zaručeně upoutá pozornost vašich hostů bez ohledu na denní dobu. Závěsná svítidla vyzařují teplé bílé stropní světlo a vytvářejí útulnou, uvolněnou atmosféru, která jistě udrží vaše přátele a rodinu v kuchyni.  
Wanessa 4 Stropní Lampa Wood/White od Lindby je klasickou kombinací přírodního teplého dřeva, chladných kovových detailů a teplého bílého stínidla. Tato kombinace se úžasně hodí do jakéhokoli stylu interiéru, protože vyzařuje teplo a útulnost, ať už svítí, nebo ne. Čtyři lampy lze navíc otáčet a naklápět, takže budete mít světlo vždy přesně tam, kde ho potřebujete a chcete. Světelná stínidla zajišťují měkké teplé bílé kombinované světlo nahoru a dolů, které z kuchyně udělá dokonalé útulné místo setkávání pro celou rodinu.


LED žárovky pro kuchyňské lampy
LED žárovky se skvěle hodí do kuchyňských lamp, protože vyzařují příjemné pracovní světlo, které je pro tuto část domu ideální. Kromě toho, že LED žárovky vydávají dobré světlo, jsou také energeticky úsporné, což se projeví na vašem účtu za elektřinu, a mají dlouhou životnost, která se pohybuje kolem 15 let. V kuchyni přispívají LED žárovky kvalitním světlem a vynikajícím podáním barev.  
Světelný zdroj LED zajišťuje vysoce kvalitní světlo a díky svému barevnému podání se skvěle hodí do kuchyně. Žárovky LED mají také skvělou teplotu barev, což je v kuchyni důležité.

    • Pro praktické světlo je vhodné neutrální bílé světlo o teplotě 3500-400 Kelvinů.
    • Pro atmosférické světlo chcete teplé bílé světlo o teplotě 2600-2900 Kelvinů.

V kuchyni potřebujete teplé matné světlo s dobrým podáním barev, abyste viděli připravované jídlo. V naší kolekci máme různá svítidla s vestavěnými LED žárovkami nebo s možností přidání LED žárovky, takže se směle ponořte do naší široké nabídky kuchyňských svítidel.

&Tradition je opravdu krásný a stylový přívěsek, který má moderní vzhled, ale přesto velmi klasický design, který se dobře hodí do skandinávské domácnosti.  

Zde vidíte lampu v matné bílé barvě, avšak tento přívěsek se dodává v celkem 14 elegantních barvách. Jedná se o lampu, která poskytuje opravdu dobré osvětlení v kuchyni a zároveň vám svým nádherným designem rozzáří den. Květináč dodává svému okolí teplé světlo, které se do místnosti, jako je kuchyně, skvěle hodí.  

Obrázek je od našeho milého zákazníka @homehappydk, který tuto fotografii zveřejnil na Instagramu
Toto svítidlo je flexibilní a funkční, což jsou dvě slova, která se do místnosti, jako je kuchyň, opravdu hodí.  v černé barvě od značky Flos je svítidlo, jehož výšku lze plynule nastavit, což vám pomůže přizpůsobit se vašim potřebám osvětlení.  

Toto jednoduché a nádherné závěsné svítidlo se skvěle hodí do kuchyně jako pracovní i centrální osvětlení. Tento fantastický závěs má navíc integrované LED světlo, což je zdroj světla, který se v kuchyni nejlépe osvědčí, pokud jde o pracovní osvětlení.  

Obrázek je z Pinterestu  

Řada Zero je stylová, minimalistická a klasická řada, která se snadno hodí do každé místnosti v domácnosti. Jedná se o svítidlo, které se dodává v různých velikostech a barvách. Závěsné svítidlo Zero S1 LED od této značky LIGHT-POINT a vydává světlo, které se šíří směrem dolů a přes kuchyňský stůl. Řada Zero se skládá ze svítidel LED, která poskytují dokonalé osvětlení pro práci u kuchyňské linky nebo kuchyňského ostrůvku.  

Řada Zero je k dispozici ve 4 různých velikostech a barvách, včetně černé, zlaté, bílé a mocca.

Obrázek je z Pinterestu
Novinka od značky Louis Poulsen, Doo Wop, která se dodává v mosazném, kobrovém a ocelovém provedení, které je do kuchyně opravdu vhodné. Jedná se o nenáročný a jednoduchý závěs, který generuje život a dodává interiéru svěží vítr.  

Jedná se o závěsné svítidlo, u kterého si můžete vybrat LED žárovku, která zlepší světelný efekt v kuchyni. Je to lampa, která poskytuje dobré, měkké a směrem dolů směřující osvětlení v místnosti a bíle lakovaný vnitřek stínidla jí dodává vnitřní reflektor. Samotné stínidlo přispívá k osvětlení směrem nahoru, které se odráží do stínidla, které ho zároveň vysílá směrem dolů. Jedná se o ideální lampu do kuchyně.  

Obrázek je z Pinterestu
Lampa, která připomíná tu na obrázku, je Stropní Lampa Solo Square, která je od značky LIGHT-POINT. Je to krásná a jednoduchá lampa, která je do kuchyně zcela ideální. Stropní lampa se dodává v černé, zlaté a bílé barvě a v kulatém tvaru, který přispívá k jejímu nenápadnému a jednoduchému designu. Navíc má zabudovaný zdroj světla LED, což je světlo, které se v kuchyni nejlépe osvědčí.  

Dalším skvělým stropním svítidlem do kuchyně je řada Focus od společnosti LIGHT-POINT, která vysílá teplé bílé světlo prostřednictvím integrovaného zdroje LED. Jedná se o svítidlo, které na věci zaostřuje, což je také obsaženo v názvu svítidla. Má jednoduchý a stylový design, který se hodí na mnoho míst v domácnosti.  

Obrázek je z Pinterestu


Zvažte své světlo v kuchyni; stropní svítidlo, závěsné nebo nástěnné

Existuje nespočet možností osvětlení kuchyně, například stropní svítidla, závěsná svítidla nebo nástěnná svítidla. Pro vytvoření dobrého pracovního prostředí v kuchyni je třeba zvážit mnoho praktických věcí, ale vše samozřejmě závisí na vašich přáních a potřebách. Při zvažování možností osvětlení je důležité vzít v úvahu, jak je kuchyně zařízena.  

Nástěnná svítidla jsou v současné době velmi oblíbená, pokud jde o výzdobu interiéru v kuchyni. Jedná se o lampu, která je v kuchyni velmi praktická, protože ji lze často otáčet, přesouvat a naklápět podle toho, kde v kuchyni potřebujete světlo. Nástěnné svítidlo vám umožní získat světlo přesně tam, kde byste mohli pracovat nebo vařit. Nástěnné lampy jsou moderní a flexibilní kuchyňské lampy.  

Závěsná svítidla jsou nejoblíbenějšími svítidly, pokud jde o osvětlení kuchyně. Při výběru závěsného svítidla je dobré zvolit stínidlo, které není příliš velké, protože může rychle začít překážet. Stropní svítidla jsou praktická a snadno se s nimi manipuluje, stačí je namontovat na strop a poté se o sebe postarají sama. Pokud jde o výběr osvětlení v kuchyni, je důležité, aby lampa byla flexibilní.  

Je opravdu důležité pečlivě zvážit osvětlení v kuchyni, protože světlo musí být vhodné jak pro práci, tak pro celkové osvětlení kuchyňské linky. Kromě toho kuchyň potřebuje také centrální zdroj osvětlení, který poskytne celkové a okolní světlo celé kuchyni.

Pokud potřebujete flexibilitu a funkčnost, 265 Nástěnné Svítidlo od Flos Je vybaveno dvoumetrovým ramenem, které umožňuje pohybovat světlem, takže ho budete mít vždy přesně tam, kde ho potřebujete.  

Je to vzrušující a krásná lampa, která se bez problémů hodí do minimalistické kuchyně. Nástěnná lampa 265 se dodává ve třech barvách: černé, bílé a modré.  

Foto od naší milé klientky @sofieweinreichengell, která ho zveřejnila na Instagramu.  Další flexibilní a funkční lampou je Stěnová Lampa 304L40 od Lampe Gras. Tato nástěnná lampa je vybavena pohyblivým ramenem, které si můžete nastavit tak, abyste měli světlo vždy přesně tam, kde ho potřebujete. Je to stylová a jednoduchá lampa, která se dodává v pěti krásných barvách.

Lampe Gras má celou kolekci krásných nastavitelných lamp, které nám jako spotřebitelům zpříjemňují a usnadňují život. Opravdu stojí za to si ji prohlédnout. Lampe Gras si postupem času získává stále větší oblibu a nevypadá to, že by se tato trajektorie měla v dohledné době změnit.  

Fotografii pořídil náš milý klient @hosmajorskan, který ji zveřejnil na Instagramu.  
Semi Závěsná Světla od dánské značky GUBI je krásný přívěsek s výrazným a půvabným designem. Je ideální, pokud hledáte lampu, která poskytuje dobré světlo. Smaltované stínidlo závěsného svítidla Semi vyzařuje rozptýlenou a rovnoměrnou záři, která je ideální pro kuchyňské linky a ostrůvky.  

Toto závěsné svítidlo má jedinečný, nadčasový design, který je k dispozici v osmi barvách a třech velikostech, takže si vybere každý.  

Obrázek z Pinterestu
The Stropní Svítidlo Being od Philips Hue  je dokonalé stropní svítidlo se stylovým a jednoduchým designem. Jas si můžete nastavit sami, což je praktická funkce pro základní nebo pracovní světlo. Abyste zajistili dokonalé pracovní světlo, můžete lampu nastavit na přibližně 4000 Kelvinů a lampa je také stmívatelná. Jedná se o funkční lampu, na kterou se v mžiku začnete spoléhat.  

Stropní lampa Being má mnoho funkcí a vytváří dobré stropní světlo, které se šíří do stran. Lampa se dodává v černé a bílé barvě.
NAŠI NABÍDKU KUCHYŇSKÝCH SVÍTIDEL NAJDETE ZDE