UMAGE - Prostá Krása

Všechno to začalo lampou a setkáním. Vstoupil do vintage obchodu a uviděl lampu svého otce - lampu, kterou 30 let neviděl. Design s kořeny v sedmdesátých letech, kdy se design lamp jen hemžil. Vzrušující doba, pokud jde o dánský design.  

Lampy otce Sørena Ravna Christensena byly navrženy tak, aby se daly balit na plocho - koncept, který se osvědčil u jeho syna, majitele společnosti UMAGE. Společnost UMAGE na tomto principu navrhla 10 nových svítidel, ale potřebovala něco, co by je přeneslo z fáze návrhu do fáze výroby. Zde se do hry vložil Jacob Nannestad. Prvních 10 svítidel se přestalo vyrábět, ale rychle po nich následovala tři svítidla, která stále patří k nejoblíbenějším výrobkům značky.  Cílem UMAGE bylo vytvořit dostupnější značku, která by se zaměřila na krásné obaly a výrobky s vysokou mírou flexibility. Jinými slovy, výrobky UMAGE vám umožní být designérem ve vaší vlastní domácnosti.

Všechny lampy UMAGE najdete zde


Přečtěte si více o třech lampách, které byly ústředním prvkem velkého úspěchu značky UMAGE:
2018: 10 let UMAGE  


Jejich desetileté výročí je oslavou nejen značky, ale také poctou konceptu.

Ve společnosti UMAGE jde o to, udělat něco navíc. Celý proces navrhování probíhá přímo ve firmě, aby bylo zajištěno, že do všech aspektů fáze navrhování je vloženo trochu více úsilí. To se týká všeho od prvních tahů designu až po výběr barvy a obalu.


UMAGE - Vše o životním prostředí


Společnost UMAGE navrhuje své výrobky s ohledem na životní prostředí a velmi dbá na své zdroje a dělá vše pro to, aby je nevyčerpávala. Pokud může žít několik let, neměla by se jen tak vyhodit - stačí se podívat na lampu otce Sørena Ravna Christensena jako na příklad.

V roce 2018 uvedla společnost UMAGE na trh novou kolekci: Nábytek Feelings. Kolekci půvabného nábytku s městským, skandinávským vzhledem. Stejně jako přirozený výraz, který najdete v jejich lampách, i tato kolekce nábytku se hrdě hlásí ke svým hodnotám. Jde o spojení robustních přírodních materiálů s jejich definicí městského designu. UMAGE je jednoduchý a půvabný dánský design za dostupné ceny. Do budoucna je jejich posláním spojit život ve velkoměstě s nadčasovým designem a pokusit se udělat život lidí jednodušší a krásnější.

Dobrý design by měl být krásný a vydržet mnoho let do budoucna. Měl by vykouzlit určitý pocit a atmosféru, která se hodí kamkoli - a přitom dává smysl.


<font color="#888888" size="+2"><center>DALŠÍ OSVĚTLENÍ OD UMAGE</font>

DALŠÍ OSVĚTLENÍ OD UMAGE

ASTERIA MOVE - Søren Ravn Christensen, 2021


Stolní lampa Asteria Move je krásná, štíhlá, minimalistická lampa v přenosném provedení. Vestavěnou baterii lze snadno nabít pomocí přiloženého USB kabelu a po nabití si lampu můžete vzít s sebou, kamkoli budete chtít. Použijte ji pro útulnou záři v obývacím pokoji, dočasné světlo na čtení nebo noční osvětlení. Vyberte si ze tří úrovní jasu a regulujte světlo pomocí tlačítka na základně lampy. Lampa svítí až 35 hodin na plné nabití v závislosti na zvoleném jasu.

Asteria Move podporuje bezdrátové nabíjení. Pokud máte doma nabíjecí jednotku Qi (bezdrátovou nabíječku), můžete lampu nabíjet tak, že ji na ni položíte.


Přívěsek HAZEL - Jacob Rudbeck, 2021


Přívěsek Hazel byl inspirován tvarem lískového oříšku. Lampa je vyrobena z černě lakované oceli a podstavce s mosaznou povrchovou úpravou. Tato kombinace dodává lampě moderní skandinávský výraz, který se krásně hodí do většiny domácností. Vestavěný světelný zdroj LED je ukrytý za bílým difuzorem, který zajišťuje příjemné a rovnoměrné svícení. Skvěle se hodí k osvětlení jídelního stolu, kde teplé přisvětlení osvětluje srdce domova. K dispozici ve dvou velikostech, takže si můžete vybrat ideální lampu pro osvětlení jídelního stolu, kuchyňského stolu nebo zákoutí vašeho domova.