Designové lampy pro děti a dětský pokoj

V Lampemesteren najdete výběr roztomilých a okouzlujících lampiček do dětského pokoje, kde nechcete dělat kompromisy v kvalitě ani bezpečnosti. Naše děti si zaslouží to nejlepší osvětlení a přesně takové zde najdete. Přečtěte si našeho průvodce a najděte spoustu inspirace a skvělých nápadů na lampy do dětského pokoje.

Dětské LED lampičky - ano či ne?

Neexistují žádná pevně daná pravidla, zda by dětské lampičky měly používat LED diody, ale doporučujeme je. LED diody šetří spoustu energie, takže lampu můžete klidně nechat svítit celou noc, aniž byste se museli obávat o účet za elektřinu. Mají také velmi dlouhou životnost - v průměru 25 000 hodin. LED žárovky se navíc nezahřívají jako tradiční žárovky, takže se vaše děti nemohou o zdroj světla popálit. Důrazně doporučujeme používat LED žárovky - nejen v dětském pokoji, ale v celém domě.

Pokud uvažujete o LED žárovkách pro svou domácnost, zde najdete naši kompletní nabídku.

Designové lampy v dětském pokoji - naše nejlepší volba

Designové lampy v dětském pokoji - naše nejlepší volba

Naší jedničkou mezi designovými lampičkami do dětského pokoje je kolekce roztomilých zvířátek od Mr Maria. Jedna z našich kolegyň zde v Lampemesterenu má Nanuka v synově pokoji a Miffy v dceřině pokoji a obě jsou to obrovské hity!

Tyto lampy od pana Marii se dají stmívat pomocí malého kulatého knoflíku, což je podle nás mnohem praktičtější než třístupňový stmívač, protože se dají úplně ztlumit, takže jsou téměř vypnuté. Naše kolegyně nechává tu svou svítit celou noc na nejnižším nastavení, a protože jsou LED, nemusíte se nad spotřebou energie ani pozastavovat.
Jak můžete vidět zde, Nanuk je rozkošný lední medvěd vysoký 41 cm. Večer šíří teplé a atmosférické světlo a stejně skvěle vypadá i přes den, když je vypnutý - milého kamaráda si zamiluje každé dítě.  

Miffy, Nanuk a všichni jejich zvířecí kamarádi od pana Marii jsou důkladně testováni a schváleni. Tyto lampičky jsou prostě skvělou volbou - nemusíte se bát o bezpečnost ani o účet za energii, a protože se nikdy nezahřívají, může je vaše dítě obejmout, kdykoli se mu zachce. Věřte nám - v mžiku se stanou nejlepšími kamarády vašich dětí.

Obrázek s laskavým svolením @bytved přes Instagram

Další oblíbenou lampou do dětského pokoje je Eos od společnosti Vita. Péřová lampa, jak ji mnozí nazývají, je nadýchaná a zábavná lampa, která vypadá skvěle téměř kdekoli v domácnosti, ale zejména v dětském pokoji.

Vybavte ji barevnou žárovkou od společnosti Philips Hue a prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu nebo tabletu si vyberte jednu z 16 milionů barev.
Eos je k dispozici v bílé, hnědé nebo šedé barvě, v různých velikostech, v závěsném, stolním, podlahovém a nástěnném provedení - kterékoli z nich bude v dětském pokoji vypadat fantasticky.

Celou řadu Eos od společnosti Vita najdete zde.

Obrázky z Pinterestu

Pokud si pořizujete stropní lampu, můžeme vám doporučit Being od společnosti Philips Hue - krásnou a nadčasovou lampu se skvělou funkčností. Being má vestavěnou diodu LED, kterou lze ovládat stejnou aplikací jako barevnou žárovku. Pokud si myslíte, že to zní příliš technicky - i když ve skutečnosti se používá opravdu snadno - součástí balení je dálkové ovládání s předprogramovanými nastaveními.

Žárovka Being je vybavena zdrojem světla White Ambiance, což znamená, že poskytuje bílé světlo, které můžete nastavit podle toho, zda chcete studené nebo teplé osvětlení. Kromě nastavení teploty světla můžete také stmívat Being a ovládat tak intenzitu světla. Všechna tato nastavení provádíte prostřednictvím aplikace Hue nebo dálkového ovladače dodávaného s lampou - s lampou Being je neuvěřitelně snadné dosáhnout přesně takového osvětlení, jaké chcete. Stropní lampy vrhají světlo jak přímo dolů, tak do stran. Boční světlo se odráží od stropu a pak dolů a ven do místnosti. Tato lampa je stejně chytrá jako krásná.
Měli bychom také zmínit LightStrips, rovněž od společnosti Philips Hue. (Jak jste si asi všimli, opravdu nás Philips Hue baví, ale celá řada výrobků je prostě tak chytrá a snadno použitelná).

Pásky LightStrips lze vytvarovat a vytvarovat přesně podle vašich představ a zkrátit je na potřebnou délku - pak je stačí zapojit a připojit k mostu.
Můžete zvýraznit různé části místnosti a vytvořit různé efekty nepřímého osvětlení. Pásky Hue LightStrips se dodávají s lepidlem na zadní straně, takže jejich instalace je neuvěřitelně snadná - stačí je přilepit tam, kde je chcete mít.

Zkuste je umístit kolem dětské postele, psacího stolu nebo pod komodu. Můžete je naprogramovat tak, aby se ráno pomalu rozsvěcely a večer pomalu zhasínaly. Na výběr je 16 milionů barev a můžete nastavit světelný výkon, nechat je blikat a mnoho, mnoho dalšího.

Možnosti jsou nekonečné, tak popusťte uzdu své fantazii a hrajte si se světlem!

Pěkné informace o osvětlení v dětském pokoji

Dětský pokoj lze osvětlit několika způsoby. Většina lidí používá stropní svítidlo, které slouží jako centrální osvětlení. Můžete také přidat náladové osvětlení a noční lampičku nebo stolní lampu pro starší dítě.

Pokud chcete noční světlo namontovat na stěnu vedle postele dítěte, vyberte takové, které má nepřímé světlo, aby neoslňovalo. Pro menší děti vyberte lampu se zdrojem světla chráněným za stínítkem, aby se dítě nemohlo dotknout žárovky. Vyberte si noční lampičku se stmíváním, abyste mohli regulovat úroveň světla - nebudete litovat.
Můžete také přidat stojací lampu, jako je například Zvířátka pana Marii, kterou jsme zmínili výše - lampu, kterou si vaše dítě zamiluje, která je stmívatelná, využívá technologii LED, nezahřívá se a je testovaná a schválená.

Znovu zmiňujeme testování a schválení, protože víme, že někteří lidé kupují kopie/paděláky nebo jiné dětské lampičky ze stránek s gadgety. Mnohé z těchto lampiček nebyly vyrobeny ze schválených materiálů a mohou být toxické. V nejhorším případě tyto lampy nebyly testovány a schváleny z hlediska bezpečnosti a mohou představovat nebezpečí požáru.

Raději si připlaťte a pořiďte dítěti pořádnou lampu - to je jen náš názor/doporučení, které, jak doufáme, může být užitečné pro zákazníky, kteří se v této situaci třeba neorientují.