Svítidla do koupelny - přečtěte si tohoto průvodce a vyberte si správně

V dnešní době tráví lidé v koupelně stále více času, a proto je důležité, aby osvětlení přesně odpovídalo vašim potřebám. Je zábavné přemýšlet kreativně, pokud jde o osvětlení koupelny, ale je také třeba osvětlit místnost praktickým způsobem. Je důležité znát kódy IP, které představují zabezpečení svítidla proti vniknutí věcí, jako jsou prsty/ruce, prach a voda - což je v koupelně obzvlášť důležité. Více informací o IP kódech a bezpečnosti si můžete přečíst zde.

Dalším faktorem, který je třeba mít na paměti, je přesná reprodukce barev, zejména v místě, kde budete trávit čas před zrcadlem. Výhodou je také mít v koupelně více než jeden zdroj světla, abyste se vyhnuli stínům a dosáhli co nejlepšího světelného pokrytí.

Existuje spousta možností osvětlení koupelny, ale kterou z nich si vybrat? Připravili jsme pro vás několik informací a inspirací, které vám pomohou najít ideální svítidlo do vaší koupelny.

LED osvětlení koupelny - výhody a nevýhody

Jednou z jasných výhod použití LED diod v koupelně je skutečnost, že poskytují přirozené světlo. Je důležité zjistit, jakou barevnou teplotu LED diody potřebujete, protože mohou produkovat studené, teplé nebo něco mezi tím.

V současné době jsou LED diody preferovaným zdrojem světla pro koupelny, protože poskytují kvalitní osvětlení v celé škále intenzit. Díky teplé a příjemné teplotě barev bude vaše pleť v zrcadle vypadat přirozeně, což je výhoda při líčení nebo holení. Drobnou nevýhodou LED diod je jejich cena, ale počáteční investice se časem vrátí, protože mají životnost 10-25 let.

Máme široký výběr koupelnových svítidel s LED diodami a připravili jsme pro vás několik návrhů a inspirací, které vám pomohou představit si, jak by mohly fungovat ve vaší koupelně.
Zde vidíte klasické osvětlení koupelny. Nad vanou je namontováno Nálada 2 nástěnné svítidlo od LIGHT-POINT, které vrhá světlo jak nahoru, tak dolů. Je to elegantní a nekomplikované koupelnové svítidlo LED, které poskytuje příjemné a rozptýlené světlo. Svítidlo Mood 2 lze použít na různých místech v koupelně a má krytí IP20.

Nad zrcadlem jsou zabudována dvě bodová světla a zde ve společnosti Lampemesteren máme k dispozici mnoho možností bodových světel. Mezi nimi je i série Logic od společnosti LIGHT-POINT, která je k dispozici v různých variantách. Logic je jednoduchý a diskrétní stropní bodový reflektor. Je to také flexibilní řešení, protože se může naklánět v rozsahu 28 stupňů a otáčet.

Dodáváme také Easy Kap, další diskrétní vestavný bod. Poskytuje vysoce kvalitní osvětlení a je vynikající pro použití v koupelně. Stropní spot Easy Kap je od známého italského výrobce Flos.

Pokud jde o osvětlení koupelny, je LED spot jistou volbou.
Chytrým, moderním a snadným způsobem osvětlení koupelny je použití Světelných pásků Philips Hue. Pásky LightStrips se dodávají s lepidlem na zadní straně, takže je stačí přilepit na místo, kde je chcete mít. Philips Hue představuje zcela nový způsob uvažování o osvětlení. Proužky LightStrips produkují 16 milionů barev, takže existuje spousta možností, jak vytvářet teplá a studená světla.

Pásky Philips Hue LightStrips používají bezpečnou technologii LED a mají krytí IP20.

Zde si můžete prohlédnout příklad použití chytrých pásků LightStrips od společnosti Philips Hue. Přispívají k elegantně jednoduchému vzhledu této koupelny. Můžete je použít ve stropním výklenku, kolem zrcadla nebo kdekoli jinde, kde podle vás budou vypadat dobře.

Slavná kostka Cube od Fabbianu - klasika do koupelny

Velmi oblíbená Lampa Cube od Fabbian je k dispozici jako stropní nebo nástěnná lampa. Je to lampa, která se v koupelně velmi dobře osvědčuje a je stále častěji k vidění v koupelnách po celé Evropě.
Stropní svítidlo Cube poskytuje této koupelně kvalitní osvětlení shora a je jednoduché a stylové. Svítidlo Cube poskytuje vynikající světlo bez ohledu na to, kam ho umístíte, a stalo se klasikou současného designu.

Celá série svítidel je vyrobena z vysoce kvalitních materiálů a její geometrický, ale nadčasový design bude vítaným doplňkem každé domácnosti. Cube je k dispozici v pěti barevných variantách.

Svítidla k zrcadlu - klasická, moderní nebo netradiční?

Svítidla v koupelně, na zrcadle a v jeho okolí jsou jedním z nejdůležitějších zdrojů světla v celé místnosti. Až přijde čas na instalaci jakékoli lampy, kterou si vyberete, nezapomeňte ji namontovat ve výšce očí, abyste se vyhnuli stínům.

V dnešní době stále více lidí volí do koupelny moderní a netradiční svítidla, ale stále existuje spousta krásných klasických možností - vestavěné bodovky, nástěnné lampy, osvětlené police a zrcadla se zabudovaným osvětlením. Ve společnosti Lampemesteren máme široký výběr svítidel, která můžete použít k zrcadlu v koupelně - zde je jen několik možností.
Nástěnné svítidlo Romeo Babe W od italského výrobce Flos je skutečnou klasikou do koupelny. Je to sice malá lampička, ale je neuvěřitelně účinná. Je zajímavá a dekorativní a ve vaší koupelně bude vypadat skvěle.

Romeo Babe W má elegantní stínítko z průhledného skla, které poskytuje fantastické neoslňující světlo, a hra světla na samotném stínítku je půvabná a rafinovaná.

Celkově se jedná o neobyčejně krásné, praktické a kvalitní nástěnné svítidlo.
Lampe Gras je velmi oblíbená značka a začínáme ji používat na nových a kreativních místech v domácnosti.

Řada Lampe Gras je k dispozici v různých barvách a jako stojací lampa, nástěnné svítidlo, stolní lampa a závěsné svítidlo - existuje spousta možností, jak ji ve vaší domácnosti použít.  stěnová lampa 304L40 od Lampe Gras je designovou ikonou s nekomplikovaným, robustním a ergonomickým designem. Je to krásná a stylová lampa, která se uplatní jak v minimalistické domácnosti, tak v honosnějším interiéru.

Řada Lampe Gras je nesmírně praktickou volbou do koupelny, protože se dodává v mnoha flexibilních a funkčních variantách. Jak můžete vidět na obrázku, tento konkrétní model má několik kloubů, takže uživatel může lampu umístit přesně tam, kam potřebuje.
Další oblíbenou koupelnovou lampou je E27 od Muuto. Jedná se o objímkové svítidlo - závěsnou objímku a žárovku - s elegantně nekomplikovaným designem. Jedinečné závěsné svítidlo E27 - vyrobené ze silikonu a dostupné ve 13 různých barvách - je nesmírně užitečné a přizpůsobivé. Jedno můžete zavěsit samostatně, s kamarádem ve sladěném páru nebo dokonce ve skupině několika svítidel. A díky své jednoduchosti ho snadno začleníte do vlastního interiéru, ať už je jeho styl jakýkoli.

Stejně jako u všech svítidel do koupelny nezapomeňte dodržovat pokyny týkající se bezpečnosti a IP kódů.
Další vynikající možností je Glo-Ball od Flos. Je to jednoduché a elegantní nástěnné svítidlo s organickým tvarem, které se obzvlášť dobře hodí do koupelny.

Glo-Ball je skvělé svítidlo do minimalistických a stylových interiérů. Lze ji namontovat přímo na zrcadlo - jak je vidět na obrázku - a další model z této řady je určen k montáži na stěnu nebo strop.
Opravdovou klasikou do koupelny je AJ Wall lampa od Louis Poulsen. Toto designové svítidlo s osobitým tvarem a historií je stále oblíbenější. Hlavu této moderní klasiky lze naklápět nahoru a dolů a otáčet v 60 stupních pohybu. Je to jedinečné svítidlo s okamžitě rozpoznatelným minimalistickým designem.

Sérii AJ navrhl Arne Jacobsen v roce 1960. Je k dispozici v 10 nádherných barvách, ale naším bestsellerem č. 1 je černá.
Zde najdete naši nabídku koupelnových svítidelZnovu připomínáme, že při výběru osvětlení do koupelny nebo jiné místnosti, kde je důležitým faktorem vlhkost, byste měli vždy dbát na IP kódy - před nákupem si prosím přečtěte našeho průvodce bezpečností. Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte se obrátit na náš zákaznický servis.

Všechny obrázky pocházejí z Pinterestu