Svítidla do kanceláře - forma a funkceKANCELÁŘSKÉ LAMPY

Potřebujete dobré osvětlení, ať už sedíte v kanceláři celý den, nebo jen pár hodin. Je třeba zvážit dva faktory - efektivní osvětlení prostoru, kde budete pracovat, a výběr správného osvětlení pro typ práce, kterou budete vykonávat.

Váš pracovní prostor musí být jasně a prakticky osvětlen - kvalitní flexibilní stolní lampa je dobrým začátkem. Dalším velmi dobrým nápadem je kombinace přirozeného a umělého světla, pokud je to ve vaší kanceláři možné. Pokud trávíte většinu pracovního dne u počítače, budete potřebovat ještě více světla na svém pracovním místě - snažte se o plynulý přechod mezi pracovním světlem a obrazovkou.

Forma a funkce jdou při vytváření dobrého osvětlení ruku v ruce a dobré osvětlení je důležitou součástí vytvoření správného pracovního prostředí.

Stolní lampa LED?

Kancelářské osvětlení LED vytváří lepší pracovní prostředí a šetří vaše peníze. Světelný zdroj LED zajistí nejefektivnější osvětlení vašeho pracovního prostoru a LED diody mají i několik dalších výhod, které stojí za to mít na paměti, když si kupujete novou kancelářskou lampu.

Žárovky LED mají dlouhou životnost - od 10 do 25 let - takže než budete muset nějakou vyměnit, uplyne poměrně dlouhá doba. Spotřebovávají také mnohem méně energie než běžné žárovky a rozdíl poznáte na svém účtu za elektřinu. Poslední výhodou LED žárovek je, že nevyzařují teplo, takže neovlivňují vnitřní klima vaší kanceláře.

Připravili jsme pro vás několik návrhů žárovek, které se dobře hodí na pracovní stoly a do kanceláří, a to jak s LED, tak bez LED. Stolní lampy nemusí nutně používat LED diody, ale myslíme si, že jsou optimální volbou.
Stolní lampa Kelvin od italské značky Flos je ideální lampou do kanceláří a pracovních prostor. Její vestavěný světelný zdroj LED promítá veškerý svůj světelný výkon směrem dolů na pracovní plochu, tedy přesně tam, kde ho chcete mít.

Tato elegantní a funkční stolní lampa má také naklápěcí hlavu, díky které si lampu ještě snadněji nastavíte podle svých potřeb. Kelvin je také vybaven třístupňovým dotykovým stmívačem. K dispozici je také ve dvou velikostech a čtyřech neutrálních barvách - černé, bílé, chromové a antracitové.

Obrázek z Pinterestu
Tato lampa byla inspirována listy na stromě - tvar lampy se mění při naklánění hlavy stejně, jako se mění tvar listů, které tančí ve větru. Stolní lampa Leaf od dánské značky Muuto se dokonale hodí k použití na pracovním stole a dobře funguje jako pracovní lampa i jako lampa na čtení.

Leaf má vestavěný stmívatelný zdroj světla LED, takže si můžete intenzitu světla nastavit podle situace. Je k dispozici jako stolní i stojací lampa a dodává se v bílé, černé, zelené a šedé barvě.

Obrázek z Pinterestu
Dřevěná stolní lampa Muuto je moderní interpretací klasické a oblíbené lampy pro architekty. Tato jedinečná lampa vyzařuje současný severský chlad a je ideální jako lampa na čtení i pracovní lampa.

Wood se dodává s halogenovou žárovkou, která je součástí dodávky, ale můžete si místo ní koupit LED žárovku, pokud byste ji upřednostnili. Tato nádherná lampa je vyrobena z vysušené a bíle naolejované borovice a má bílý PVC kabel.

Obrázek z Pinterestu

Svítidla a strop v kanceláři - co byste měli vědět

Než si vyberete stropní lampu nebo závěsné svítidlo do kanceláře, zvažte svůj pracovní stůl. Vždy je dobré co nejlépe využít přirozené světlo v místnosti, proto byste měli svůj stůl umístit tak, aby veškeré denní světlo přicházelo ze strany - tím se vyhnete odrazům na obrazovce počítače. Stejný princip platí i pro umělé osvětlení. Umístění stropní lampy nebo závěsného svítidla buď nad obrazovku, nebo těsně před ni bude vytvářet odrazy, proto doporučujeme umístit je raději do strany. Než vytáhnete krabici s nářadím a lampu nainstalujete natrvalo, experimentujte s různými umístěními. Důležitým faktorem je také výška. Doporučujeme zavěsit závěsné svítidlo minimálně 120 cm nad pracovní plochu, ale pokud má vaše kancelář vysoký strop, můžete svítidlo zavěsit tak vysoko, jak chcete.

Připravili jsme pro vás několik příkladů skvěle vypadajících kancelářských závěsných a stropních svítidel.
přívěsekPH 5 od Louise Poulsena je skutečnou designovou klasikou. Tato nesmírně oblíbená lampa funguje stejně dobře v kanceláři jako ve zbytku domácnosti. Díky systému více stínidel poskytuje PH 5 rozptýlené osvětlení a je 100% neoslňující.

Toto krásné závěsné svítidlo je k dispozici v širokém výběru barev, které odpovídají dnešním trendům v oblasti dekorací, a dodává se také v různých velikostech. PH 5 vytváří vysoce kvalitní pracovní světlo, které účinně pokryje váš pracovní prostor, aniž by oslňovalo. Svítidla PH 5 navrhl Poul Henningsen.

Obrázek z Pinterestu
Being od Philips Hue je jednoduchá a stylová stropní lampa, která je dokonalým doplňkem do kanceláře. Promítá světlo přímo dolů do místnosti i do stran, které se odráží od stropu a vystupuje do místnosti. Toto chytré svítidlo je vybaveno systémem Hue White Ambiance, který umožňuje nastavit jeho intenzitu a barvu na potřebnou úroveň.

Pro optimální pracovní světlo byste měli nastavit teplotu barvy na přibližně 4 000 kelvinů; pro extra příliv energie ji zvyšte na 6 500 kelvinů. Being má spoustu dalších praktických funkcí, díky nimž je tato stropní lampa užitečná zejména v kanceláři. Svítidlo Being je k dispozici v černé a bílé barvě.
Lexine Pendant Silver od společnosti Arcchio je klasické stropní svítidlo pro velké kanceláře. Svítidlo má krásný a jednoduchý design, který ze zavěšené polohy na stropě dokonale splyne s jakýmkoli prostředím. Svítidlo Lexine je vybaveno integrovaným LED světlem a matným povrchem, který rovnoměrně a příjemně rozvádí světlo bez oslnění. Můžete dokonce umístit více závěsných svítidel dohromady, abyste dosáhli širší záře, která dosáhne do všech koutů kanceláře.
Elegantní a nekomplikovaný design přívěsku Flat S1 od LIGHT-POINT znamená, že je to další skvělá volba do kanceláře. Má vestavěný světelný zdroj LED, což minimalizuje jeho profil a umožňuje zavěsit jej níže než jiná závěsná svítidla, aniž by narušoval průhled. Poskytuje měkké, příjemné a neoslňující světlo, které je ideální pro kancelářské použití.

Závěsné svítidlo Flat S1 je k dispozici v černé a bílé barvě. Jeho jednoduchost a nenáročný design znamená, že jej lze snadno začlenit do jakéhokoli designového schématu a do každé domácnosti.

Stolní lampy, ergonomie a vy

Když sedíte u pracovního stolu a usilovně pracujete, je dobré osvětlení nezbytností. Pokud má toto osvětlení podobu stolní lampy, je důležité, aby osvětlení přicházelo ze strany a pod úrovní očí - to je nejlepší způsob, jak se vyhnout odrazům na obrazovce počítače a oslnění lampou. Doporučujeme umístit lampu na opačnou stranu, než je vaše dominantní ruka, tj. pokud jste pravák, umístěte lampu na levou stranu atd. (Poslední tip, jak se vyhnout odrazům od obrazovky - pokud pracujete v blízkosti okna, umístěte obrazovku pod úhlem 90° k oknu.)

Je dobré zvolit si stolní lampu, která je flexibilní nebo nastavitelná, abyste ji mohli umístit přesně tam, kam potřebujete. Další praktickou volbou je lampa s asymetrickým rozložením světla, protože zvyšuje množství světla promítaného do stran na pracovní plochu.

Zatímco stolní a stolní lampy jsou nejčastější volbou pro osvětlení pracovního prostoru, a to především kvůli jejich flexibilitě a přenosnosti, ve stále více kancelářích se setkáváme s nástěnnými lampami. Na trhu je spousta praktických, nastavitelných nástěnných lamp, které jsou ideální pro kancelářské použití - doufáme, že vás inspirují příklady, které jsme zařadili níže spolu s několika vynikajícími stolními lampami.
Stolní lampa Tolomeo od Artemide je jednou z nejoblíbenějších stolních lamp na světě s vysokým světelným výkonem a výjimečnou flexibilitou.

Celé tělo lampy je nastavitelné, což vám umožní mít naprostou kontrolu nad jejím světlem. Design lampy Tolomeo je stylový a nekomplikovaný a je zřejmé, že forma následuje funkci. Tato nádherná stolní lampa je k dispozici v hliníkovém, černém a bílém provedení a snadno zapadne téměř do každé kanceláře. Větší rodina lamp Tolomeo obsahuje další stolní/deskové modely v různých velikostech a barvách.

Obrázek z Pinterestu
Chcete-li skutečně klasickou stolní lampu, podívejte se na stolní lampu AJ od Louis Poulsen. Jedinečný tvar této elegantní a krásné lampy vytvořila legenda designu Arne Jacobsen. Je to dokonalá stolní lampa, která poskytuje asymetrické rozložení světla, které je optimální pro práci.

Výrazná hlava lampy se navíc naklání, takže můžete světlo nasměrovat přesně tam, kam potřebujete.

AJ je k dispozici v 10 nádherných barvách - lampa na obrázku je ve světle petrolejové barvě.

Obrázek z Pinterestu
265 nástěnná lampa od italské značky Flos je mimořádně užitečná lampa - může nahradit stolní lampu, stojací lampu i závěsné svítidlo. Svítidlo 265 má 2 metry dlouhé rameno, což vám dává obrovskou flexibilitu a přesnost, pokud jde o osvětlení vaší kanceláře.

265 je nápadná a velmi atraktivní lampa, jejíž nádherný design ozdobí každou kancelář. Z hlediska ergonomie i nastavitelnosti je nesmírně praktická. Tato nástěnná lampa představuje dokonalou rovnováhu mezi estetikou a výkonem a možná dokonce pomůže zvýšit vaši produktivitu! 265 je k dispozici v černé a bílé barvě.

Obrázek z Pinterestu
Bestlite BL6 nástěnné svítidlo od dánského výrobce GUBI je nadčasová klasika s nádherným stylovým designem. Je to flexibilní lampa, protože hlava i rameno lampy jsou nastavitelné. BL6 je ideální pro kancelářské použití, protože si můžete přesně nastavit osvětlení na svém pracovním místě.

Během své dlouhé historie byla lampa BL6 oblíbená mezi architekty a designéry a zpříjemnila jim pracovní dobu a zvýšila produktivitu. Tato krásná nástěnná lampa je k dispozici v devíti různých barevných kombinacích a jistě rozzáří vaši kancelář.
Stolní lampa Kimya Brass/Mramor od společnosti Lindby je neuvěřitelně elegantní a dekorativní design, který dokáže proměnit každý nudný stůl. Lampa je sofistikovanou kombinací půvabného mramorového podstavce, nádherného mosazného rámu a krásného kulovitého stínidla s viditelnou žárovkou, která dotváří vizuální výraz lampy. Můžete použít dekorativní žárovku s matným povrchem, abyste minimalizovali oslnění, a můžete také zvolit stmívatelnou žárovku, abyste měli kontrolu nad jasem. Pokud chcete do své kanceláře funkční zdroj světla a estetický prvek, je Kimya ideálním řešením. Krásný design je k dispozici také jako stojací lampa najdete ji zde!.
Stolní lampa Eleni bílá od společnosti Lindby má jednoduchý a moderní design, nemluvě o vysoké funkčnosti, která z této lampy činí naprostou nezbytnost pro váš pracovní stůl. Můžete přepínat mezi čtyřmi nastaveními od 3000 do 6200 Kelvinů, což je od teplé bílé po studené světlo. Můžete také měnit jas podle vlastního uvážení, takže budete mít vždy perfektní světlo. Lampu můžete dokonce nastavit tak, aby se po 60 minutách automaticky vypnula. Rameno i hlava jsou navíc neuvěřitelně flexibilní, takže je lze naklápět a nastavovat tak, aby směřovaly jakýmkoli směrem, který potřebujete. Tato moderní, energeticky úsporná lampa oživí váš pracovní stůl.

Eleni se dodává také v elegantní černé barvě- najdete ji zde.
Stolní lampa Profina Bronz od společnosti Lindby představuje klasický design v moderním a stylovém provedení. Lampa má nadčasový a exkluzivní výraz, který oživí vaši kancelář. Lampa se skládá z leštěného rámu v bronzové nebo rezavé barvě, což zajišťuje úžasný kontrast se surově bílým stínidlem, které lze nastavit podle vašich představ. Stínidlo ze surového bílého skla vyzařuje měkké a příjemné světlo do všech směrů a pro zhasnutí zatáhnete za tahový vypínač, který vás vrátí do starých časů. Ikonický design obstál ve zkoušce času, takže estetická a nadčasová lampa je připravena zdobit vaši kancelář po dlouhá léta.

Lampu Profina v krásném rezavém odstínu najdete zde!

Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete poradit, neváhejte se obrátit na náš přátelský a znalý tým zákaznického servisu prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo chatu - rádi vám pomohou!
ZDE NAJDETE NAŠI NABÍDKU KANCELÁŘSKÝCH LAMP