Jídelní stolní lampy - nadčasový design a kvalita

Jídelní stůl je ústředním místem setkávání v domácnosti, místem pro rodinu, přátele a společenství. S pomocí lampiček na jídelní stůl si můžete vytvořit přesně takovou náladu, jakou chcete, ale možnosti jsou téměř nekonečné a rozhodování může být obtížné.

Pokud potřebujete nové lampy na jídelní stůl a hledáte inspiraci, tento článek vám poskytne několik tipů, jak najít správné osvětlení pro vaši situaci.

Kterou lampu si mám vybrat?

Často kladená otázka zní: "Kolik lamp mám zavěsit nad jídelní stůl? Další otázka zní: "Jak velkou lampu mám zvolit? Prvním krokem při výběru jídelní lampy je podívat se na svůj jídelní stůl. Pokud je váš stůl dlouhý, zvolte dvě závěsná svítidla; u menšího čtvercového nebo kulatého stolu si vystačíte s jednou lampou. Pokud je váš stůl rozkládací, je dobrým tipem namontovat lampy do napájecí lišty, abyste je mohli snadno přemístit a dosáhnout optimálního pokrytí stolu světlem.
Dalším nádherným přívěskem, který se dobře vyjímá nad dlouhými stoly, je Hope. Závěs Hope od Luceplan je neuvěřitelně oblíbený, a to především díky své vizuální lehkosti a výběru materiálů. Svítidlo násobí světlo a vytváří třpytivé, uklidňující a příjemné světlo, které jako diamanty obsypává stůl tisíci drobných světel. To je vlastně inspirací pro název lampy: Hope (naděje).

Zde vidíte dvě závěsná svítidla Hope zavěšená nad jídelním stolem v místnosti s vysokým stropem. Pokud máte malý stůl, můžete použít jen jedno, a protože se dodávají v různých velikostech, je snadné najít takové, které se hodí do vaší jídelny.

Obrázek s laskavým svolením @wellendorfs prostřednictvím Instagramu
Někteří zákazníci považují lampu Hope za velmi romantickou, ale jak můžete vidět zde, neuvěřitelně dobře se hodí i do střídmého severského interiéru - podle nás není vůbec příliš romantická. Vypadá fantasticky s tmavou stěnou v pozadí, která účinně zvýrazňuje krásné detaily lampy.

Hope je vyrobena z polykarbonátových desek připomínajících okvětní lístky. Tyto panely jsou vlastně Fresnelovy čočky, které optimalizují odraz a fragmentaci světla - vytvářejí speciální světelné efekty a zároveň snižují spotřebu energie. je to prostě nádherná, do detailu propracovaná designová lampa.

Obrázek z Pinterestu
Dalším závěsným svítidlem, které by mohlo být optimální volbou pro váš jídelní stůl, je klasický Flowerpot VP1 od společnosti &tradition, který navrhl Verner Panton. VP1 je nejmenší z přívěsků Flowerpot s průměrem 23 cm, takže je často vídáme zavěšené nad jídelním stolem ve dvou. Pokud máte menší stůl, zkuste Flowerpot VP2, který má průměr 50 cm.
 
Celá řada Flowerpot je velmi oblíbená a je k dispozici v široké škále barev. Všechny je najdete zde.

Obrázek s laskavým svolením našeho zákazníka @_bylilli prostřednictvím Instagramu

Která žárovka nejlépe osvětluje jídelní stůl?

Dobře víme, že orientace v širokém světě světelných zdrojů může být obtížná. Pokusíme se co nejlépe odpovědět na některé z nejčastějších otázek, které slýcháme od našich zákazníků - snad vám to pomůže vybrat tu správnou žárovku pro vaši jídelní stolní lampu.

Některé z těchto otázek zní: "Jaký světelný zdroj si mám vybrat?", "Je LED nejlepší volbou? Proč?" a "S jakými watty se LED žárovky srovnávají?" Většina z nás zná klasické 40, 60 a 100wattové žárovky, ale nejsme si tak jisti, pokud jde o LED žárovky oproti klasickým žárovkám.


Najít správnou žárovku je stále těžší, protože v současnosti existuje několik různých možností, pokud jde o spotřebu energie ve srovnání s tradičními žárovkami. Úsporné žárovky a LED žárovky poskytují mnohem více světla za mnohem méně energie - to je první výhoda, proč se rozhodnout pro LED.

Obecně platí, že LED žárovky spotřebují přibližně 10 % energie, kterou spotřebují žárovky klasické - výměnou starých žárovek za LED žárovky můžete ušetřit poměrně dost na účtech za elektřinu. Další výhodou je, že LED žárovky mají mnohem delší životnost - často mezi 25 000 a 50 000 hodinami - takže zatímco šetříte peníze za elektřinu, nebudete muset tak často kupovat náhradní žárovky.
Při porovnávání účinnosti žárovek se obvykle sledují dva parametry - kolik světla vydávají (lumen) a kolik energie spotřebují (watt). To znamená, že byste se měli dívat na lumeny, a ne na watty, abyste zjistili, kolik světla LED žárovka poskytne. Podívejte se na výše uvedenou tabulku, kde najdete srovnání různých typů žárovek. (Kliknutím na obrázek zobrazíte větší tabulku.)

Při nákupu svítidla u společnosti Lampemesteren obdržíte k objednávce vždy zdroj světla zdarma. Výrobce lampy doporučí žárovku a my vám ji zašleme. Pokud si přejete, můžete si vždy vybrat jinou žárovku.