Christian Dell

Narozen: 1893 - zemřel: 1974  

Nejznámější díla: Lampy Kaiser Idell   

Vzdělání: stříbrník                                             

 

Původ  

Christian Dell byl německý designér se zajímavou stříbrnickou minulostí, která pomáhá vysvětlit smysl pro nalezení detailu v jeho výtvorech. V letech 1922 až 1925 pracoval jako mistr v kovodílně Bauhausu ve Výmaru, kde se zasloužil o neuvěřitelně inovativní a průkopnický designový styl.  

Bauhaus - zahrnující architekturu, design, umění a další média - zaujímá v kulturních dějinách 20. století zvláštní místo. Byl jednou z prvních vzdělávacích institucí věnujících se designu a byl místem, kde se setkávali nejvýznamnější umělci a architekti tohoto období.  

 
Od roku 1926 začal Dell navrhovat svítidla, často pro firmu Gebr. Kaiser & Co. Jeho stolní lampa model 6631 Luxus byla poprvé vystavena v roce 1936. Brzy se stala předním modelem řady KAISER idell™, která tehdy i dnes představuje symbol toho nejlepšího v německém designu, elegantně vylepšeném o vynikající materiály a precizní technologie.  Pokud vás zajímá název programu svítidel, Kaiser je název původního výrobce a Idell je kombinací slova "idea" a příjmení Christiana Della.  
Zobrazit 36 z 42 produktů
Christian Dell je téměř synonymem hnutí Bauhaus, které v roce 2019 slaví 100. výročí svého vzniku. Společnost Fritz Hansen se rozhodla tuto příležitost připomenout speciální edicí Dellovy nejoblíbenější lampy, stolní lampy KAISER Idell Luxus v mosazném provedení..  Speciální edice je vyrobena s použitím mosazného rámu, který dokonale doplňuje ikonické stínidlo.  Díky vzhledu inspirovanému vintage je světoznámý design Christiana Della pozvednut do nových výšin, čímž se ještě více hodí pro moderní styl interiéru, pokud je něco takového vůbec možné.  Mosaz je neošetřená a časem získá patinu, která dodá každé lampě ze speciální edice jedinečný výraz.
Sdílejte své fotografie s @lampemesteren
Inspire a nechte se inspirovat, od jednoho jedinečného domova k druhému. Označte své fotografie #AnoLampemesteren a možná zde uvidíte svůj domov!