Philips Hue - vstupte do zcela nového světa světla!PHILIPS HUE - GUIDE

Řada produktů Philips Hue představuje zcela nový způsob osvětlení vašeho domova. Instalace nejmodernějšího systému ovládání osvětlení dříve vyžadovala drahého elektrikáře - nyní vám stačí žárovka Hue, můstek Bridge a aplikace Philips Hue. Produkty Philips Hue skutečně představují nový způsob myšlení o osvětlení. Používejte Hue ke zlepšení svého každodenního života. Můžete si je naprogramovat tak, aby vás budily, aby vám poskytovaly optimální pracovní světlo, aby vám dodávaly energii, aby zhasínaly světla, když ráno odcházíte z domu, a aby je večer zase zapínaly, když jste na cestě domů.

Může to znít složitě, ale není. Abychom vám pomohli vykročit správnou nohou, připravili jsme pro vás tohoto malého průvodce. Najdete v něm popis výrobků, důležité informace a tipy pro instalaci nového osvětlení Philips Hue. Doufáme, že vám pomůže vybrat ten správný produkt pro váš domov a inspiruje vás k prvnímu kroku do zcela nového světa světla.Co je na Philips Hue tak zvláštního?

Philips Hue je nejnovějším a nejmodernějším vývojem ve světě osvětlení. Neexistují téměř žádná omezení, kde lze tyto žárovky a lampy použít a jakou atmosféru mohou vytvořit. Stejně jako hraní her, zahradničení nebo sběratelství se i Philips Hue může stát novým koníčkem! K jedné startovací sadě můžete připojit až 50 žárovek Hue, můžete si vybrat z 16 milionů různých barev a můžete Hue synchronizovat s televizorem nebo hudebním systémem, takže osvětlení bude ladit se zvukem.

Výrobky Hue se neuvěřitelně rychle a snadno instalují, používají a rozšiřují. Lampy můžete naprogramovat tak, aby se vypnuly, když odcházíte, a znovu se rozsvítily, když jste v určité vzdálenosti od svého domova. Můžete je stmívat, kombinovat bílé a barevné žárovky Hue a nechat je promítat několik různých barev najednou - a to vše ovládat pomocí jediného chytrého zařízení. Můžete si hrát s různými barevnými tóny a vytvářet dokonalé náladové osvětlení, a co je nejlepší, žárovky Hue můžete používat v klasických, široce rozšířených paticích E27.


Začínáme - jak nastavit nový Philips Hue

Mozkem systému Philips Hue je Most. Stačí jej připojit k síti WiFi - tento postup je podrobně popsán v příručce dodávané s vaším zařízením Bridge - a můžete začít. Jednodušší už to být nemůže! Poté si do svého chytrého zařízení stáhněte aplikaci Philips Hue a můžete žárovky Hue naprogramovat přesně podle svých představ.

Aplikace vás krok za krokem provede celým procesem - byli jsme překvapeni, jak je to rychlé a snadné.

Philips Hue Bridge je kompatibilní s technologií Apple HomeKit, takže můžete dokonce požádat Siri, aby za vás světla zapínala a vypínala!

Pokud nechcete k ovládání systému Hue používat chytré zařízení, můžete si pořídit dálkový ovladač, který udělá totéž. Stmívač Philips Hue můžete snadno připevnit na zeď buď pomocí šroubů, nebo oboustranné pásky. Samotný spínač se k základně připojuje pomocí magnetů, takže si ho můžete vzít s sebou kamkoli do domu. Dálkový spínač funguje na baterie - není nutná žádná další instalace!
<hr><font size="+2">Philips Hue Bluetooth</font>


Philips Hue Bluetooth

V roce 2020 začala společnost Philips Hue přidávat Bluetooth do svých lamp a světelných zdrojů. Jejich důvody jsou jednoduché: chtějí poskytnout jednodušší alternativu pro uživatele, pro které je ovládání Philips Hue obtížné. Díky technologii Bluetooth je pro uživatele jednodušší - a tedy i snazší - začít používat Philips Hue.

Funkce Bluetooth umožňuje rovnou připojit lampy a světelné zdroje, čímž odpadá nutnost používat můstek Philips Hue Bridge. Stačí si do chytrého telefonu stáhnout aplikaci Philips Hue Bluetooth, zapnout Bluetooth a je to.

Přestože jsou výrobky Hue vybaveny vestavěným rozhraním Bluetooth, můžete je stále používat s můstkem Hue Bridge. Pokud již Bridge máte, funkce Bluetooth pro vás a váš systém nic nemění.

Komu se může Bluetooth Hue líbit?


Bluetooth Hue je určen pro nové zákazníky, kteří se do něj chtějí rovnou ponořit a nemají zájem o rozsáhlé nastavení. Můžete začít tím, že si pořídíte několik světelných zdrojů a vyzkoušíte je v lampách, které již máte.

Možná by bylo dobré použít Bluetooth v pokojích vašich dětí, aby měly přímý přístup ke zdroji světla ze svého chytrého telefonu nebo tabletu. Ušetříte si tak starosti s připojováním nových světelných zdrojů k celkovému systému Hue, takže děti budou ovládat světlo pouze ve svých pokojích.

Systém Bluetooth Hue se může hodit i příslušníkům starší generace, kteří umí používat chytrý telefon, ale nepotřebují kompletní nastavení systému Hue. Funkce Bluetooth totiž nevyžaduje připojení k síti wi-fi. Stačí, abyste se nacházeli ve vzdálenosti zhruba 12 metrů od lampy, a aplikace umožňuje ovládat až 10 zařízení najednou (kompletní nastavení umožňuje připojit k systému 50 zařízení).


Startovací sada Philips Hue - co to je?

Při koupi Startovací sady Philips Hue White Ambiance obdržíte 2 plně funkční žárovky E27, stmívač a můstek Bridge, který se připojí k vaší Wi-Fi a umožní vám ovládat celou sestavu z chytrého zařízení. Můžete si také pořídit startovací sadu bez stmívacího spínače, pokud byste raději ke všemu používali chytrý telefon nebo tablet.
Startovací sada Philips Hue White a Color Ambiance, podobně jako sada White, obsahuje místo stmívače třetí žárovku E27. Barevná sada dokáže vytvořit 16 milionů různých barevných odstínů, které můžete libovolně kombinovat.

Novinkou v kolekci Hue jsou žárovky pro patice GU10, přičemž si můžete zakoupit starter kit se 3 barevnými žárovkami GU10 a můstkem. Žárovky E27 i GU10 jsou k dispozici také v provedení Ambiance, které vytváří celou škálu odstínů bílé od teplého bílého náladového osvětlení až po chladné a ostré pracovní světlo - to vše v jedné žárovce!
<hr><font size="+2">Co jsou pásky Philips Hue LightStrips?</font>


Co jsou pásky Philips Hue LightStrips?

Pokud si rádi hrajete se světlem, experimentujete s možnostmi a baví vás to, podívejte se na Starter kit Philips Hue LightStrip Plus o délce 2 metry. LightStrips jsou dlouhé plastové pásky se zabudovanými LED diodami - skvěle se hodí k vytváření zajímavých efektů na schodech, ve skříních nebo třeba za televizí. Můžete měnit jejich délku a barvu, a protože jsou připevněny pomocí lepidla, lze je snadno přemístit, aniž by zanechávaly ošklivé díry po šroubech ve stěnách.