Kartell - prvotřídní italský design

Kartell - více než 70 let historie designu, který je zakořeněn v kultuře, kreativitě a špičkových technologiích

V roce 1949 založil Giulio Castelli italskou designérskou společnost Kartell, jejíž jedinečné návrhy se rychle staly ztělesněním uznávané a tehdy vyhledávané značky kvality "Made in Italy". Níže se můžete dozvědět více o vzrušující historii společnosti Kartell, jedinečných designech a světoznámých designérech a architektech, kteří stojí za působivou řadou slavných designových ikon společnosti Kartell.
<hr><font size="+2">HISTORIE DESIGNU SPOLEČNOSTI KARTELL</font>


HISTORIE DESIGNU SPOLEČNOSTI KARTELL

Po téměř 40 letech pod Castelliho vedením došlo v roce 1988 Kartell ke generační výměně a společnost byla předána zeti Giulia a Anny Castelliových, Claudiu Lutimu, který měl zkušenosti z módního průmyslu, konkrétně ze slavného italského módního domu - Versace. V rámci "nového" Kartellu zahájil Luti řadu spoluprací s talentovanými designéry a architekty, jako jsou Ferruccio Laviani, Philippe Starck, Alberto Meda, Patricia Urquiola, Antonio Citterio, jehož návrhy se staly symbolem identity značky. Kromě toho nastal pro Kartell také nový zlom v používání materiálů pro své výrobky. To vyústilo v průlomový rok 1999, kdy se stala první společností na světě, která začala vyrábět bytové doplňky z polykarbonátu. Od té doby společnost Kartell pokračovala ve vývoji a zkoumání tématu - průhlednosti - prostřednictvím různých povrchů, tvarů a s využitím technologií, které umožnily vytvořit originální výrobky, jež dosud nebyly nikdy vytvořeny.4 ikonické evergreeny Kartell
Evergreeny Kartell představují to nejlepší z ikonického designového dědictví Kartell. Tato nadčasová mistrovská díla spojují funkčnost s výjimečnou estetikou a stala se symbolem moderního designu. Od ikonické řady lamp Bloom až po všestrannou kolekci nábytku Componibili - Kartell Evergreens nepřestávají ohromovat svou nadčasovou elegancí a inovativním přístupem. Tyto kousky jsou více než jen objekty - jsou to architektonické výpovědi, které svým charakterem a stylem obohatí každý prostor. Níže se seznámíte s výběrem světoznámých evergreenů Kartell, které nikdy nevyjdou z módy!
.
<hr><font size="+2">KARTELL BLOOM</font>


KARTELL BLOOM

Lampa Bloom je legendární designový kousek, který vznikl v roce 2011. Svítidlo Bloom vytvořil talentovaný italský designér Ferruccio Laviani. Laviani se narodil v roce 1960 a prosadil se jako jeden z nejvlivnějších designérů současnosti, kde je známý zejména svou schopností kombinovat tradiční řemeslné zpracování s avantgardní technologií a estetikou.

Ferruccio Laviani vystudoval architekturu na Polytechnické univerzitě v Miláně, což významně ovlivnilo jeho přístup k designu. Jeho práce se často vyznačují harmonickým spojením funkce a formy a vytváří předměty, které jsou nejen estetické, ale také praktické a smysluplné. Lavianiho schopnost vytvářet nadčasové návrhy, které jsou i dnes aktuální a žádoucí, je důkazem jeho dovedností a vize. Prostřednictvím lampy Bloom a dalších mistrovských děl nadále utváří svět moderního designu a inspiruje budoucí generace designérů svým jedinečným talentem a odhodláním k inovacím.

Bloom je příběhem inovace a estetické dokonalosti, neboť Laviani spojil tradiční materiály, jako je polymetylmetakrylát (PMMA), s moderní technologií LED a vytvořil tak výrobek, který je nejen krásný, ale také funkční a energeticky úsporný. Tato lampa, inspirovaná přírodními tvary, jako jsou květiny a krystaly, dokázala zaujmout svým jedinečným vzhledem a ohromující světelnou dynamikou.

Jednou z nejpřitažlivějších vlastností lampy Bloom je její schopnost vytvořit v každé místnosti atmosféru elegance a sofistikovanosti. Organický tvar a měkké, rozptýlené světlo vytvářejí uklidňující efekt, díky němuž je ideální jak pro soukromé domy, tak pro komerční prostory, jako jsou restaurace a hotely.
VŠECHNY LAMPY BLOOM NAJDETE ZDE
<hr><font size="+2">KARTELL COMPONIBILI</font>


KARTELL COMPONIBILI

Componibili je další z ikonických kolekcí nábytku Kartell, která má za sebou fascinující historii. Původně ji vytvořila vizionářská italská designérka Anna Castelli Ferrieri v roce 1969 a od té doby si zachovala status nadčasového mistrovského díla nábytkového designu.

Anna Castelli Ferrieri byla průkopnicí ve svém oboru a jednou z prvních designérek, které dosáhly mezinárodního uznání. Její vizí, která stála za vznikem Componibili, bylo vytvořit multifunkční nábytek, který by bylo možné přizpůsobit různým prostorům a potřebám. Výsledkem byl kus nábytku, který byl nejen krásný, ale také praktický a všestranný.

Design Componibili se vyznačuje jednoduchými a čistými liniemi, které dokonale zapadají do většiny interiérových trendů. Nábytek je vyroben z odolného plastu a nejnověji i z biologicky odbouratelného materiálu a je k dispozici v řadě krásných barev a různých velikostí, což umožňuje vytvářet různé konstelace a přizpůsobit jej designu vašeho interiéru.

Jednou z nejpůvabnějších vlastností nábytku Componibili je jeho všestrannost a použitelnost. Lze jej použít jako úložný prostor, odkládací stolek, noční stolek nebo dokonce jako malý sochařský akcent v místnosti - jediným omezením je vaše představivost.

Componibili je i dnes vyhledáván pro svůj nadčasový design, funkčnost a schopnost dodat každému interiéru jemnou eleganci a praktičnost. Je to kus nábytku, který nejen plní svůj praktický účel, ale také dodává charakter a šarm každé místnosti, do které je umístěn.
ZDE NAJDETE VEŠKERÝ NÁBYTEK COMPONIBILI
<hr><font size="+2">LAMPA KARTELL FL/Y</font>


LAMPA KARTELL FL/Y

FL/Y je také ikonická designová lampa, kterou pro Kartell vytvořil talentovaný Ferruccio Laviani. Příběh lampy FL/Y sahá až do roku 2002, kdy byla představena jako součást přelomové kolekce současného osvětlení Kartell. Název FL/Y si pohrává se slovem "fly" (létat), což se odráží ve světle a vznášejícím se vzhledu lampy.

Společnosti Laviani se podařilo vytvořit lampu, která je jednoduchá a sofistikovaná zároveň, a přesto dokáže upoutat pozornost lidí svým odvážným a nadčasovým designem. Výrazný tvar lampy FL/Y, připomínající obrácenou mísu nebo vznášející se UFO, dodá každé místnosti jedinečný a futuristický nádech.

Jednou z nejpozoruhodnějších vlastností lampy FL/Y je její všestrannost, neboť je k dispozici v mnoha barvách a velikostech, takže se hodí pro jakýkoli styl interiéru. Kromě estetické přitažlivosti je lampa FL/Y také velmi praktická, neboť šíří rovnoměrné a příjemné světlo, které v každé místnosti vytvoří útulnou a příjemnou atmosféru. Se svítidlem FL/Y získáte také dekorativní designový prvek, který vynikne a přitáhne pozornost a obdiv vašich hostů.

Díky svému nadčasovému designu a všestrannosti je FL/Y oblíbenou volbou jak mezi milovníky designu, tak mezi běžnými spotřebiteli, a je stále aktuální v současných moderních trendech interiérového designu a zůstává jedním z nejžádanějších a nejikoničtějších designů společnosti Kartell.
VŠECHNY LAMPY FL/Y NAJDETE ZDE
<hr><font size="+2">KARTELL BOURGIE</font>


KARTELL BOURGIE

Bourgie je další z nejikoničtějších designových svítidel Kartell, které rovněž vytvořil talentovaný Ferruccio Laviani, jenž stojí také za svítidly FL/Y a Bloom. Lampa byla poprvé představena v roce 2004 a od té doby si získala kultovní status mezi milovníky designu po celém světě.

Příběh lampy Bourgie odráží kombinaci tradice a inovace. Název lampy je poctou tradičnímu a aristokratickému, zatímco její design je moderní interpretací opulentní elegance barokního stylu. Díky detailně propracovaným tvarům a průhlednému materiálu vytváří lampa Bourgie poutavý vizuální zážitek, který upoutá pozornost a dodá místnosti luxusní atmosféru.

Jednou z nejunikátnějších vlastností lampy Bourgie je její nastavitelná výška, díky níž si ji můžete přizpůsobit svým specifickým potřebám a preferencím. Díky tomu je ideální jako stolní lampa pro pracovní i volnočasové účely. Lampa Bourgie je navíc k dispozici v mnoha barvách a materiálech, takže si můžete vybrat ideální variantu, která bude ladit s designem vašeho interiéru.

Nadčasový a velkolepý design lampy Bourgie z ní dělá působivý středobod v jakémkoli prostředí, kde působí stejně dekorativně jako prakticky. Stále je vyhledávaným designovým kouskem mezi nadšenci do svítidel a interiérovými designéry, kteří oceňují její estetiku a funkčnost.
VŠECHNY LAMPY BOURGIE NAJDETE ZDE4 výjimečné novinky Kartell
Pokud hledáte něco nového do svého interiéru v inovativním designu a moderní estetice, pak se níže ponořte do nejnovějších převratných novinek Kartell. Od průhledného nábytku, který vytváří iluzi lehkosti, až po jedinečné kousky od ikonických designérů - Kartell nepřestává udivovat svými jedinečnými a stylovými výtvory. Prozkoumejte tento vzrušující svět designu a zjistěte, čím jsou tyto novinky tak jedinečné a inspirativní.
.
<hr><font size="+2">STOLNÍ LAMPA KABUKI</font>


STOLNÍ LAMPA KABUKI

Stolní lampy Mini Kabuki od společnosti Kartell jsou oslavou inovace i estetiky a spojují funkčnost s jedinečným a okouzlujícím designem. Tyto lampy nejsou pouhými osvětlovacími zařízeními; jsou estetickým vyjádřením, které dodá každé místnosti charakter a osobitost. Autorem této pozoruhodné série je designér Ferruccio Laviani, který stojí za mnoha designovými ikonami společnosti Kartell.

Jedinečný design stolních lamp Mini Kabuki se vyznačuje jemnými a odvážnými siluetami. Laviani dokázal pomocí pokročilých výrobních metod a vysoce kvalitních materiálů vytvořit krásnou souhru mezi sochařstvím a funkčností. Kopulovité stínidlo lampy je vyrobeno z průhledného termoplastického polymerového materiálu, který vytváří iluzi lehkosti a elegance. Tato průhlednost zároveň vytváří rozptýlené osvětlení, které se měkce a rovnoměrně šíří po celé místnosti a vytváří příjemnou atmosféru.

Kromě působivé estetiky mají stolní lampy Mini Kabuki také řadu jedinečných vlastností, které přispívají k jejich funkčnosti a použitelnosti. Díky svým kompaktním rozměrům se hodí do velkých i malých prostor a díky své univerzálnosti jsou vhodné pro nejrůznější použití - od atmosférického osvětlení na nočním stolku až po funkci dekorativního prvku na knihovně nebo postranním stolku.

Celkově je řada Kabuki, sestávající ze stolních lamp, závěsných svítidel a stojacích lamp, příkladem řešení osvětlení, kterému se podařilo krásně a přívětivě spojit formu a funkci. Jejich jedinečný design v kombinaci s možnostmi přizpůsobení a jedinečnými funkcemi z nich činí oblíbenou volbu pro ty, kteří chtějí svému domovu nebo pracovnímu prostoru dodat nádech elegance a osobitosti.
VŠECHNY LAMPY KABUKI NAJDETE ZDE
<hr><font size="+2">ZÁVĚSNÉ SVĚTLO KHAN </font>


ZÁVĚSNÉ SVĚTLO KHAN

Závěsná svítidla Khan od společnosti Kartell představují spojení avantgardního designu a funkčnosti, které se vymyká konvencím světa osvětlení. Tato svítidla nejsou pouhými zdroji světla, jsou to umělecká díla vytvořená talentovaným designérem Philippem Starckem, známým svými inovativními a nadčasovými návrhy.

Jedinečný design závěsných svítidel Khan se vyznačuje geometrickými tvary a čistými liniemi, které vytvářejí moderní a elegantní vzhled. Starckovi se podařilo vytvořit svítidlo, které je jednoduché a zároveň poutavé, takže se stane výrazným prvkem v každé místnosti. Štíhlý válcovitý tvar lampy je sám o sobě uměleckým dílem a dodá každému interiéru nádech elegance.

Přívěsky Khan vzdávají hold opulentní kráse lustrů, které zdobily paláce v 18. století, ale procházejí modernizací v pozoruhodném designu. Tato svítidla kombinují tradiční prvky s moderním nádechem, což z nich činí univerzální doplněk každého interiéru.

Jedinečný design přívěsků Khan zaujme na první pohled svou rozpoznatelnou strukturou lustru, která je minimalistická a uhlazená. Tvar a elegance tradičního lustru zůstaly zachovány, ale byly přeměněny na moderní závěsné svítidlo, které je vhodné jak pro klasické, tak pro moderní styly interiéru.

Závěsná svítidla Khan nejsou jen osvětlovacími jednotkami, ale také uměleckými díly, která mohou dodat šarm a osobitost každému interiéru. Celkově jsou závěsná svítidla Khan příkladem řešení osvětlení, kterému se podařilo jedinečným způsobem skloubit estetiku, funkčnost a inovaci.
VŠECHNY ZÁVĚSNÉ SVĚTLO KHAN NAJDETE ZDE
<hr><font size="+2">MINI GEEN-A</font>


MINI GEEN-A

Stolní lampy Mini Geen-A od společnosti Kartell jsou více než jen zdrojem osvětlení, ale také symbolem inovace a stylu. Za tímto pozoruhodným designem stojí renomovaný designér Philippe Starck, známý svými vizionářskými návrhy a schopností spojit estetiku s funkčností.

Příběh stolních lamp Mini Geen-A je příběhem krásy a elegance, která jde ruku v ruce s technologickým pokrokem. Starckovi se podařilo vytvořit kolekci osvětlení, která nejen splňuje základní potřeby osvětlení, ale také dodává místnosti sofistikovaný nádech. Stolní lampy Mini Geen-A, inspirované klasickým designem a moderní estetikou, jsou krásným příkladem nadčasového šarmu.

Mini Geen-A mají kompaktní rozměry, díky nimž se hodí do jakéhokoli prostoru, ať už na noční stolek, odkládací stolek nebo jako dekorativní akcent na knihovnu. Měkké a rovnoměrné osvětlení stolních lamp vytváří příjemnou atmosféru, která je ideální pro odpočinek nebo čtení, a jejich jednoduchý, ale elegantní design dodá každému interiéru rafinovaný nádech. Proč tedy nevnést do svého domova estetický nádech pomocí těchto jedinečných stolních lamp od společnosti Kartell?
VŠECHNY STOLNÍ LAMPY MINI GEEN-A NAJDETE ZDE
<hr><font size="+2">TRULLO STORAGE</font>


TRULLO STORAGE

Trullo Storage, který pro Kartell navrhl Fabio Novembre, je jedinečná úložná nádoba, která kombinuje funkčnost s jedinečným a poutavým designem. Nádoba Trullo Storage, pojmenovaná podle tradičních italských domů Trulli, které se vyznačují kuželovitými střechami a oblými tvary, je moderní interpretací tohoto architektonického dědictví.

Díky svému odvážnému a futuristickému vzhledu vynikne Trullo Storage jako výrazný prvek v každém interiéru. Nádoba je vyrobena z robustního plastového materiálu, který dodává prostoru nádech lehkosti a elegance.

Fabio Novembre dokázal vytvořit design, který je ve vašem interiéru stejně dekorativní jako funkční. Trullo je nejen praktickým úložným řešením, ale také uměleckým dílem, které dodá osobitost a šarm každé místnosti. Díky svému jedinečnému vzhledu a chytrému designu je úložný prostor Trullo ideální volbou pro ty, kteří chtějí svému domovu nebo kanceláři dodat nádech stylu.
ZDE NAJDETE VŠECHNA SKLADOVACÍ ZAŘÍZENÍ TRULLO4 flexibilní lampy Kartell To-Go
Objevte revoluční lampy Kartell To-Go - dokonalé spojení funkčnosti a stylu. Tato přenosná svítidla jsou vyrobena tak, aby vás doprovázela všude, kam jdete, a přinášejí světlo a eleganci při každé příležitosti. Díky svému inovativnímu designu a všestrannosti vám umožní vytvořit náladu a atmosféru, ať jste kdekoli. Pokud si tedy ceníte dobře osvětleného koutu svého domova nebo chcete vytvořit intimní atmosféru na venkovní terase, jsou tato přenosná světla ideální volbou.
<hr><font size="+2">BATTERY</font>


BATTERY

Stolní lampa Battery od společnosti Kartell je ikonický designový kousek, který jedinečným způsobem kombinuje funkčnost a estetiku. Stejně jako mnoho jiných návrhů Kartell i tuto lampu vytvořil talentovaný Ferruccio Laviani. I u této stolní lampy se Lavianimu podařilo vytvořit nadčasový design, který se dokonale hodí do všech druhů interiérových stylů.

Jednou z hlavních předností stolní lampy Battery je její bezdrátová funkce. Díky tomu můžete lampu umístit kamkoli v domácnosti, aniž byste se museli starat o kabely nebo zásuvky. Vestavěná technologie dobíjecí baterie vám poskytuje tolik potřebnou flexibilitu a volnost pohybu, což je ideální pro vnitřní i venkovní použití.

Design stolní lampy Battery je dokonalou rovnováhou mezi jednoduchými liniemi a jemnými křivkami, což lampě dodává elegantní a moderní vzhled. Průhledné stínidlo vytváří krásný světelný efekt, který v místnosti šíří měkké a příjemné světlo, takže lampa je vhodná jak pro atmosférické osvětlení, tak pro funkční osvětlení úkolů.

Celkově je stolní lampa Battery příkladem zdařilého spojení formy a funkce. Díky svému inovativnímu designu a praktičnosti nabízí styl i snadné použití, a je tak oblíbenou volbou mezi milovníky designu po celém světě.
VŠECHNY STOLNÍ LAMPY NA BATERIE NAJDETE ZDE
<hr><font size="+2">GOODNIGHT BATTERY</font>


GOODNIGHT BATTERY

Stolní lampa Goodnight Battery je pozoruhodný designový kousek, který jedinečným způsobem kombinuje eleganci s funkčností. Autorem této jedinečné lampy je rovněž vizionářský designér Ferruccio Laviani, který je známý svým talentem v oblasti designu osvětlení a schopností spojit tradiční řemeslné zpracování s moderními inovacemi.

Jednou z nejvýraznějších předností stolní lampy Goodnight Battery je její schopnost napodobovat světlo svíček. Svým měkkým a teplým světlem vytváří útulnou atmosféru a dodává každé místnosti nádech romantiky. Díky tomu je ideální jako noční lampička nebo k navození atmosféry při večeři či romantických chvílích.

Design stolní lampy Goodnight Battery je skutečnou poctou nadčasové eleganci. Jemná silueta a průhledný materiál vytvářejí iluzi vznášejícího se světla, které dodává místnosti jemnou eleganci a kouzlo. Díky dobíjecí baterii dodává lampě další rozměr pohodlí, protože ji lze použít kdekoli bez nutnosti použití kabelů nebo zásuvek.

Celkově je stolní lampa Goodnight Battery ukázkou vznešeného spojení estetiky a funkčnosti. Její hřejivé světlo a rafinovaný vzhled dodají každé místnosti auru luxusu a stylu, takže se stane nepostradatelným prvkem každého interiéru.
VŠECHNY STOLNÍ LAMPY NA BATERIE GOODNIGHT NAJDETE ZDE
<hr><font size="+2">LANTERN</font>


LANTERN

Stolní lampa Lantern je jedinečný designový kousek, který oživuje vzpomínky na tradiční lucerny v moderním pojetí. Lampa Lantern, kterou vytvořil vizionářský designér Fabio Novembre, je ikonickým vyjádřením elegance a funkčnosti.

Jednou z nejpozoruhodnějších předností stolní lampy Lantern je její schopnost obnovit hřejivou a útulnou atmosféru tradiční lucerny. Svým měkkým a tlumeným světlem vytváří příjemnou atmosféru, která je ideální pro vnitřní i venkovní použití. Díky přenosnému designu a dobíjecí baterii je také velmi praktická a flexibilní kdekoli v domácnosti.

Design stolní lampy Lantern vznešeně kombinuje tradiční řemeslné zpracování s moderní estetikou. Její elegantní silueta a použití průhledného materiálu vytváří iluzi světla svíčky, která dodá místnosti nádech klasického kouzla.
VŠECHNY PŘENOSNÉ STOLNÍ LAMPY NAJDETE ZDE
<hr><font size="+2">SPACE</font>


SPACE

Stolní lampa Space Outdoor je působivým příkladem inovativního venkovního designu, který působivě kombinuje funkčnost s estetikou. Svítidlo Space Outdoor, které vytvořil talentovaný designér Jasper Morrison, představuje elegantní řešení venkovního osvětlení.

Jednou z nejvýraznějších výhod stolní lampy Space Outdoor je její flexibilita, protože ji lze umístit přesně podle vašich potřeb, což vám dává jedinečnou možnost přizpůsobit si osvětlení v jakémkoli venkovním prostředí. Lampa je navíc vyrobena z odolných materiálů, což zajišťuje její dlouhotrvající výkon v různých povětrnostních podmínkách.

Design stolní lampy Space Outdoor je dokonalým spojením funkčnosti a jednoduché elegance s futuristickým nádechem, který dodá vašim venkovním prostorám další říz a charakter. Díky své nenápadné estetice a všestrannosti je ideální volbou pro všechny prostory od teras a zahrad až po balkony a venkovní jídelny.
ZDE NAJDETE VŠECHNY VENKOVNÍ STOLNÍ LAMPY SPACE