Lampa architekta – Flexibilní osvětlení pro celou domácnostLAMPY ARCHITEKTA
V dnešní době jsou lampy architect k dispozici pro soukromé domy a jsou stále oblíbeným řešením pro kanceláře a obecná pracoviště. Už nemáme takovou potřebu mít doma pracovní stůl, protože většina lidí pracuje na notebooku. Přesto je lampa architekt - v různých iteracích - stále základním prvkem interiéru a díky důslednému zaměření na retro design se jí dostalo nové vlny pozornosti. Skandinávský dekor nadále staví do popředí funkční design a ikonickou klasiku. Lampa architect je stále prosperující, ale v dnešní době používá úsporné LED žárovky namísto žárovek. Stále se objevuje v nových interpretacích a my ji nadále používáme v novém kontextu. Přestože od doby, kdy lampa architect poprvé spatřila světlo světa, uplynulo téměř 90 let, je v moderním interiéru stejně oblíbená jako kdykoli předtím. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše praktické potřeby v oblasti osvětlení, lampa architect je zaručeně splní. Na podlahu, strop, stěnu nebo stůl - existuje model pro jakékoli myslitelné umístění ve vaší domácnosti. Jinými slovy, existuje nespočet způsobů, jak lampu doma využít.NA NOČNÍM STOLKU
Pokud chcete flexibilní a praktické noční svítidlo s moderním výrazem, je lampa Architect ideální volbou. Můžete si vybrat oblíbenou nástěnnou lampu Original 1227. Její působivý sortiment se hodí i pro použití vedle vyvýšených postelí. Pokud potřebujete noční lampičku, kterou můžete použít jako světlo na čtení, je lampa architect tou správnou volbou. Ostré a koncentrované světlo zajistí, že si nebudete muset namáhat oči jen kvůli čtení. Navíc získáte lampu, která osvětlí celou místnost a nebude rušit vašeho partnera, když bude chtít spát.

V KUCHYNI
Při výběru lampy do kuchyně je důležité najít něco, co vám dobře osvětlí pracovní prostor. Pokud chcete být flexibilní, je ideální volbou lampa pro architekty na stěnu nebo strop. 302 stropní svítidlo nebo 213 nástěnné svítidlo Lampe Gras jsou robustní a jednoduchá řešení, která poskytují úžasné světlo, když připravujete obědy nebo večeře.

PRO KANCELÁŘ
Domácí kancelář zažívá v posledních letech velké oživení! Stále více času trávíme prací z domova, a proto je nezbytné mít k dispozici správné světlo, které vás bude provázet. Značky jako Leucos pochopily toto zadání a vytvořily kolekci lamp JJ. Kolekce zahrnuje závěsná svítidla, nástěnné lampy, stojací lampy a stolní lampy. Poslední jmenovaná se díky svým rozměrům a flexibilitě skvěle hodí zejména do kanceláří, ať už doma, nebo mimo ně, takže se skvěle hodí na váš pracovní stůl. Všechny lampy v kolekci jsou moderním pojetím klasického designu architektonických lamp a stolní lampy jsou tím, co byste mohli nazvat klasickou architektonickou lampou.  

Stolní lampa JJ disponuje flexibilitou klasické lampy architekta, protože její ramena a stínidlo lze nastavit tak, aby svítily do různých směrů, takže budete mít vždy k dispozici světlo, které potřebujete. Stolní lampy jsou také vybaveny stmívatelným světlem LED, takže si můžete měnit jas tak, aby vyhovoval vaší pracovní době. Elegantní design se dodává v různých velikostech a barvách s podstavcem i bez něj, takže si vybere každý model bez ohledu na svůj styl a potřeby. Ozdobte svůj pracovní stůl touto klasikou: praktickým a dekorativním doplňkem vašeho interiéru, který nikdy nevyjde z módy!

Chcete si prohlédnout jedinečnou kolekci JJ od společnosti Leucos? Najdete ji zde

V OBÝVACÍM POKOJI
Dobré světlo potřebujete ve spojení s uspořádáním vaší pohovky nebo vybraného křesla, kde máte tendenci se schoulit s pleteninou nebo dobrou knihou. Archi od společnosti Nordic Living zajistí neuvěřitelně flexibilní světlo. Lampa má funkci upínání a lze ji snadno připevnit na poličku nebo okraj stolu, nemluvě o tom, že ji v případě potřeby můžete opět přemístit. Lampa je k dispozici v různých barvách a hodí se ke všem stylům interiéru.

V DĚTSKÉM POKOJI
Stůl v dětském pokoji by měl být řádně osvětlen, aby si dítě mohlo dělat domácí úkoly, procvičovat kreslení nebo pracovat na jiných drobných tvůrčích projektech. Stolní lampa Typ 75 je klasická stojací lampa pro architekty, která je k dispozici v různých poutavých barevných kombinacích. Stolní lampa Type 75 je dekorativní a praktické řešení pro dětský pokoj, které vyhovuje vám i vašemu dítěti. Jedinečná stolní lampa je k dispozici ve dvou velikostech s maximální výškou 50, resp. 66 cm - díky tomu je lampa vhodná i pro použití jako lampička na nočním stolku.

PRO OSOBNÍ DEKORACI
Moderní dekor využívá lampu Architect v různých nových souvislostech. Jednou z poutavějších a kreativnějších interpretací je obří lampa architekt: Tolomeo Mega stojací lampa. V kolekci Tolomeo společnosti Artemides se nacházejí jedny z nejoblíbenějších lamp pro architekty a od svého uvedení na trh v roce 1987 získala tato kolekce nespočet ocenění.  

Výrazná stojací lampa nabízí výšku a dosah, které vám umožní umístit ji nad jídelní stůl nebo ji použít k osvětlení konferenčního stolku. Není nutná žádná montáž na stěny nebo strop, takže lampu snadno začleníte do svého stávajícího interiéru. Stejně jako u menších lamp architektury je světlo z mega lampy nastavitelné, takže ji lze snadno použít, pokud chcete přesunout jídelní stůl, aby se k němu vešlo více hostů na večeři. Lampa vytváří volnost ve vašem interiéru a přispívá k jedinečnému výrazu, který určitě udělá dojem.

REVOLUČNÍ STOLUÍ LAMPA Z 20. LET 20. STOLETÍ
Francouzský inženýr Bernard Albin-Gras navrhl na počátku 20. let 20. století revoluční stolní lampu s nastavitelným ramenem a kulovým kloubem. V následujících letech se jeho vynález rozšířil v kancelářích, laboratořích, pracovnách a dalších místech, kde bylo potřeba flexibilní pracovní světlo. Lampa se stala hitem mezi architekty a v jejich komunitě se rozšířila jako požár - odtud také její název. Bernard Gras prodal práva na svou lampu a tehdy se začala vyrábět první lampa Gras.  

V roce 1932 jiný inženýr, jménem George Carwadine, vyměnil nastavitelné kulové klouby za pružinový systém tvořený čtyřmi pružinami, které se mohly pohybovat, aniž by ztratily svou polohu. Stínidlo soustředilo světlo na pracovní plochu, zatímco těžká základna vytvářela stabilitu - a to i při použití celého rozsahu lampy. O několik let později se lampa začala vyrábět jako "Anglepoise 1208", ke které později přibyla elegantnější "Anglepoise 1227", která se vyrábí a prodává dodnes.  

Lampa Architect již není oranžovou retro lampou, která byla po mnoho let základním prvkem na pracovních stolech. Naše nabídka lamp architect se může pochlubit řadou neuvěřitelných interpretací - některé jsou věrnější klasickému retro designu než jiné, zatímco některé nabízejí skandinávský výraz ve výběru barev. Všechny mají společné flexibilní rameno a koncentrované světlo, které se hodí pro použití v celé domácnosti. Najděte sortiment na Lampemesteren.com

PODÍVEJTE SE NA VÝBĚR SVÍTIDEL PRO ARCHITEKTY ZDE