Nové výrobky Louis PoulsenNOVÉ PRODUKTY LOUIS POULSEN

2021

NOVINKY 2021
Rok 2021 se chýlí ke konci a my se ohlížíme za mnoha událostmi, kterými tento rok vynikl. Joe Biden se stal 46. prezidentem Spojených států, dánský film Another Round získal Oscara a Angela Merkelová po 16 letech předala pochodeň Olafu Scholzovi ve funkci německého kancléře - a to nemluvíme o různých novinkách od Louise Poulsena

Panthella Vernera Pantona slaví narozeniny s jubilejními velikostmi a barvami.  

V roce 2021 uplynulo 50 let od chvíle, kdy legendární dánský designér Verner Panton vytvořil lampu Panthella. Když Panton nakreslil lampu v době, kdy se na dánském filmovém plátně valily filmy Olsenova parta v Jutsku a Ballade på Christianshavn, pravděpodobně nečekal, že bude i po půl století tak populární.  

V roce 2021 byla lampa vydána v jubilejní velikosti s průměrem 320 mm a povrchovou úpravou z metalizované mosazi - stejnou, jakou známe a milujeme od Panthella Mini.  

Svítidlo Panthella 320 najdete zde a zde si prohlédněte svítidlo Panthella Mini v provedení z metalizované mosazi!
Přívěsek Patera v nových velikostech  

V roce 2021 se pozornost upoutávající přívěsek Patera od dánského designéra Øivinda Slaatta, který zahrnuje přírodní vzorce a Fibonacciho posloupnost, stal dostupným v novém tvaru. Louis Poulsen uvedl na trh půvabnou organickou lampu v oválném provedení. Nový tvar znamená, že Patera může viset i v místnostech s nižšími stropy, aniž by Øivind Slaatto slevil ze svého půvabného organického a ikonického designu.  

Se Patera I Oval variant her!  
Flindt Bollard pod širým nebem  

Rok 2021 byl také rokem expanze venkovního sortimentu Louis Poulsen. Oceněný designér Christian Flindt, který se společností Louis Poulsen spolupracuje od roku 2006, získal v roce 2014 cenu ELFORSK za originální svítidlo Flindt Bollard a v roce 2021 bylo toto svítidlo k dispozici i v zahradní verzi.  

Tato půvabná lampa, která je k dispozici s povrchovou úpravou Corten a hliník, vypadá úžasně prakticky ve všech venkovních prostorech - a to bez ohledu na to, zda chcete, aby osvětlovala zahradu za předměstským živým plotem z privetu, na venkově nebo před městským domem. Lampa je k dispozici se třemi typy uchycení, což ze zahradního sloupku Flindt dělá neuvěřitelně flexibilní venkovní lampu.  

Chytrý sortiment zahradních sloupků Flindt najdete zde!  


2020

NOVINKY 2020
Rok 2020 byl rokem, kdy se COVID-19 skutečně stal součástí našeho každodenního života - ale i přes tuto pandemii se společnosti Louis Poulsen podařilo uvést na trh řadu zajímavých nových produktů, včetně zcela nové kolekce.
Louis Poulsen | BIG Ideas - Keglen  

Největší novinkou roku 2020 byl bezesporu výrobek Keglen, který vytvořila společnost BIG Ideas ve spolupráci s Louis Poulsen. Značku BIG Ideas založil v roce 2005 architekt Bjarke Ingels a spolu s architektem Jakobem Langem, který má na starosti technologicky zaměřené speciální produkty, se snaží vytvářet svítidla a digitální produkty, které se bez problémů začlení do našeho způsobu života.  

V tomto ohledu je Keglen příkladem úspěchu. U zrodu lampy stálo jedinečné a organicky tvarované sklo, které sedí jako kapka vody držená na místě povrchovým napětím kuželovitého stínidla. Světlo se elegantně šíří z přirozeného tvaru skla - a jediný kužel světla vychází elegantním malým otvorem v horní části stínidla.  

Keglen se okamžitě stal klasikou. Je již k dispozici v různých tvarech a velikostech, všechny v černé a bílé barvě.  

Najdete Keglen na našich webových stránkách zde  
Oslavujeme 60 let přívěsku PH 5 s novými živými barvami  

Pokud přirovnáte dánský světelný design k rock n' rollu, Poul Henningsen je Elvis - a díky tomu je PH 5 nejprodávanějším vánočním albem Elvise Presleyho. Proto samozřejmě dávalo smysl, aby Louis Poulsen v roce 2020, kdy se PH 5 dožívá 60 let, tuto událost skutečně připomněl.  

Značka osvětlení představila PH 5 v řadě nových odstínů, jak bylo vidět při uvedení PH 5 Mini v roce 2017. Přívěsek má stejně půvabný tvar jako vždy a je i nadále sochařským projevem rovnováhy umění a technologie. Svítidlo je nejprodávanějším produktem z celé řady Louis Poulsen - a jeho ikonický tvar je snadno rozpoznatelný.  

Najdete zde krásné nadčasové svítidlo PH 5!  
Znovuuvedení PH Septima  

Nová barevná paleta nebyla jedinou dobrou zprávou pro příznivce značky Poul Henningsen na podzim 2020 - v sezóně došlo také k obnovení značky PH Septima. Lampa získala svůj název podle jedinečného designu se sedmi stínidly, která střídají čiré a matné borosilikátové skleněné tabule, a její světlo je mimořádně příjemné.  

Původní návrhy lampy PH Septima byly základem pro PH Artichoke, ale Septima zůstává skutečně jedinečnou lampou a je považována za jedno z nejrafinovanějších závěsných svítidel Poula Henningsena.  

Najdete PH Septima na našich webových stránkách zde!  
Return of the AJ Mini Table Lamp and the AJ Royal Pendant

When SAS Royal Hotel was opened in 1960, it was Copenhagen’s first real skyscraper, and when guests visited the Panorama Lounge on the 21st floor, they would be met not only with an incredible view of the Danish capital but also with the iconic AJ Pendant. 2020 marks 60 years since the hotel was opened, and Louis Poulsen celebrates the occasion with a relaunch of the AJ Pendant—now AJ Royal—and the AJ Table Lamp in Mini. AJ Royal comes in various colours, and Mini is available in both the classic shades and the three new special edition colours.

Stolovou lampu AJ Mini najdete zde, a přívěsek AJ Royal najdete zde!

2019

NOVINKY 2019
V roce 2019 se objevily různé novinky od společnosti Louis Poulsen, včetně obnovených prodejů, speciálních edic, nových modelů a zcela nových svítidel.

OE Quasi Light  

V roce 2019 společnost Louis Poulsen přivítala ve své kolekci model OE Quasi Light. Lampa byla odhalena na milánském týdnu designu, kde značka Louis Poulsen a dánsko-islandský umělec a designér Olafur Eliasson hrdě představili tuto jedinečnou geometrickou lampu.  

Lampa se skládá ze dvou vrstev - hliníkového rámu a polykarbonátové vložky. Světlo je do jádra směrováno řadou LED světel a následně se odráží ven do místnosti. Tvar je otevřený interpretaci a pouhý pohled na lampu odhaluje nekonečné perspektivy. OE Quasi Light je skutečně jedinečná a každý by měl mít možnost ji zažít.  

Najdete zde neuvěřitelné světlo OE Quasi Light!  
Nové rozměry pro Toldbod  

Pokud jste někdy procházeli pozdě v noci některou z mnoha obytných čtvrtí rozesetých po Velké Kodani, je pravděpodobné, že jste narazili na venkovní lampu Ellipse od Poula Henningsena, která osvětluje cesty a společenské prostory již od roku 1966.  

Ellipse byla původní inspirací pro Toldbod u Louise Poulsena. Lampa má výrazný vzor díky eliptickému stínidlu, které zajišťuje rovnoměrné rozložení světla.  

V roce 2019 byla lampa uvedena na trh ve čtyřech nových velikostech: Ø170, Ø250, Ø400 a Ø550. Malé verze byly uvedeny na trh ve známých tlumených barvách, které známe a milujeme - a velké vyšly v černé a bílé.  

Sortiment Toldbod najdete na našich webových stránkách zde!.
Mosaz, mosaz a ještě jednou mosaz  

Rok 2019 byl pro společnost Louis Poulsen rokem mosazi. Různé modely byly potaženy slitinou mědi a zinku a klasické modely PH 5, PH 5 Mini a Yuh jsou k dispozici v mosazném provedení.  

Najdete zde Yuh v mosazném provedení, a najdete zde kolekci PH!NOVINKY 2018
Na podzim 2018 uvádí společnost Louis Poulsen na trh řadu nových výrobků a dvě limitované edice svítidel. Některá z ikonických svítidel dostala nové vizuální vyjádření se vzrušujícími novými barvami a materiály. V nabídce je dokonce zcela nová lampa.


Přívěsek PH 5 a přívěsek PH 5 Mini byly uvedeny na trh v měděné barvě

Poul Henningsen’s world-famous unique lamp design is being celebrated by the launch of bothPH 5 and PH 5 Mini in Copper. The occasion is the 60th anniversary of the PH 5 design. Even sixty years after the creation of this visionary lamp, it remains one of the most popular. The combination of intelligent function and unique shape has made the PH pendant a design icon throughout the past six decades – and that’s cause for celebration.

Poznejte úžasného představitele revolučního díla Poula Henningsena pro světelný průmysl, které bylo upraveno podle požadavků tohoto století. Známý a obdivovaný systém pěti stínidel, který eliminuje oslnění, zůstal zachován, ale prostřední stínidlo dostalo novou měděnou povrchovou úpravu. Ostatní stínidla jsou bílá. Zářící měď nabízí krásný odraz svého okolí a dodá eleganci každé místnosti, jakmile se do ní nastěhuje.

Tato nová měděná povrchová úprava aktualizuje klasický design svítidel Louis Poulsen a přenáší jej do budoucnosti. Závěsné svítidlo je ideální pro použití v moderních stylech interiérového designu, protože představuje jasný odkaz na jedno z největších designových období v dánské historii. Čistý výraz, který klade důraz na funkčnost, zajišťuje lampě status klasiky - tehdy i dnes - a tato nová verze závěsu je připravena ukrást srdce lidí po celém světě.

U svítidla PH5 Poul Henningsen dále rozvinul systém tří stínidel ze svého předchozího návrhu z jednoho prostého důvodu: na svět přišly nové žárovky. Na rozdíl od žárovek, na které byl zvyklý, byly tyto matné. Zatímco systém tří stínidel měl za cíl odrážet světlo směrem dolů, tyto nové žárovky znamenaly, že je třeba vytvořit osvětlení i směrem nahoru. Stejně jako u všech jeho ostatních žárovek PH 5 eliminuje oslňování v jakékoli podobě. S tímto záměrem Poul Henningsen vytvořil lampu roku s pěti stínidly. PH 5 odráží světlo směrem dolů a ven do místnosti - ideální kombinace pro osvětlení kuchyně nebo konferenčního stolku.

V roce 2017 vytvořil Louis Poulsen verzi PH 5, která měla 30 cm oproti původnímu závěsnému svítidlu o délce 50 cm. Tyto dvě verze dostanou letos na podzim novou měděnou povrchovou úpravu u příležitosti 60. výročí ikonického designu Poula Henningsena. Vyberte si mezi původní 50 cm lampou a menším 30 cm přívěskem v různých barvách. Toto znovuzavedení přidává do kolekce první teplé kovové stínidlo.


Sofistikovaný přívěsek Enigma dostal novou podobu

Moderní sofistikovaný přívěsek Enigma se letos na podzim představuje v nové barvě. Svítidlo bylo původně vytvořeno v bílé barvě, ale nyní se představuje v černé edici. Barva doplňuje minimalistický výraz lampy.

Tvar je inspirován klasickým systémem vícenásobných stínidel Poula Henningsena. Přívěsek je novou moderní interpretací tohoto systému. Plovoucí stínidla jsou jemnou připomínkou revolučního použití systému vícenásobných stínidel Poula Henningsena. Enigma vede "dobré světlo" do budoucnosti s respektem k tradici a dědictví designu Louis Poulsen.

Stejně jako ikonické lampy PH vytváří Enigma měkké světlo bez oslnění. Světlo směřující dolů vytváří příjemnou atmosféru bez ohledu na to, kam závěsné svítidlo připevníte. Svítidlo se dokonale hodí k zavěšení nad jídelní stoly, chodby a další obytné prostory, protože vytváří rozptýlené světlo a osvětluje své okolí. Závěsné svítidlo je již k dispozici v bílé barvě ve třech různých velikostech a nyní se uvádí na trh v černé barvě. Bez ohledu na to, kam závěs Enigma připevníte, existuje verze ve velikosti, která dokonale vyhovuje vaší místnosti a potřebám osvětlení.

Design je ovlivněn sofistikovanou kombinací japonského designéra Shoichiho Uchiyama, který ladně používá tvary, a skandinávského minimalismu. K této poutavé kombinaci dále přispívá černá barva. Kruhová a filtrovaná stínidla krásně osvětlují místnost, když je závěsné svítidlo rozsvícené, zatímco stínidla vytvářejí neuvěřitelnou siluetu, i když svítidlo nesvítí.

Za kolekcí Enigma stojí japonský designér Shoichi Uchiyamas. V roce 1972 získal vzdělání na tokijském institutu YMCA a od té doby se specializuje na produktový design. Za svou práci pro společnost Louis Poulsen získal řadu mezinárodních ocenění za design, včetně IF Award a ARC.

Lampa již našla domovy po celém světě a uvedení Enigmy v černé barvě dává kolekci upgrade, který zvyšuje atraktivitu minimalistické lampy.


PH Artichoke představen v broušené mosazi a s rytinami

The sculptural Artichoke - better known as Artichoke - is being launched in a beautiful anniversary edition with brushed brass and an engraved PH signature.

Věrný svému ikonickému odkazu se tento přívěsek s postupem času přirozeně obnovuje. Klasický oblíbený design zůstává stejný - stejně jako jeho kvalita. Namísto změny designu dostala lampa nový šat z mosazi. Příležitostí je 60. výročí ikonické lampy Poula Henningsena.

Již šedesát let je Artichoke výrazným prvkem v dánských i mezinárodních domácnostech, kancelářích a veřejných prostorách. V roce 1958 Poul Henningsen vytvořil závěsné svítidlo pro restauraci Langelinie Pavillon v Kodani, kde můžete originální lampy vidět dodnes. Od doby, kdy byla lampa uvedena na trh, je považována za jednu z nejikoničtějších a nejvyhledávanějších lamp na světě.

Poul Henningsen žil v letech 1894-1967. Narodil se v Kodani, kde studoval na Vysoké škole technické. Své architektonické vzdělání nikdy nedokončil, ale začal se věnovat tradiční funkcionalistické architektuře. V průběhu let se jeho zaměření přesunulo z architektury na osvětlení, kde zůstalo až do konce jeho života. V roce 1925 navázal celoživotní spolupráci s Louisem Poulsenem, během níž vyvinul revoluční systém tří stínidel. Poul Henningsen se celý život snažil optimalizovat umělé světlo pomocí odrazu a stínění, aby eliminoval riziko oslnění. He developed and created “the good light” which serves as inspiration for Louis Poulsen’s new designers. Nowadays, PH is one of the most famous and admired Danish designers.

The anniversary edition is engraved PH’s signature, Artichoke 1958-2018, Anniversary Edition and has a unique serial number. The engraved brass version will only be available for the year of the 60th anniversary, namely 2018, but will be adopted in the regular collection with engravings from 2019.


Smyslové vnitřní a venkovní osvětlení s novou nástěnnou lampou Flindt

Společnost Louis Poulsen ve spolupráci s Christianem Flindtem vytvořila novou interiérovou a exteriérovou montážní lampu. Na trh bude uvedeno na podzim 2018 spolu s dalšími zajímavými produkty.

Štíhlá eliptická lampa vytváří smyslové osvětlení díky své schopnosti odrážet světlo a vytvářet kolem lampy organický zářící kruh. Světlo se vylévá z horní části lampy a vrhá světlo dolů před lampu. Zároveň nechává proklouznout kousek světla nahoru a vytváří na stěně nad lampou tvar půlměsíce.

Samotné svítidlo má kruhový tvar s konkávními a konvexními tvary - univerzální tvar, který lampě propůjčuje klasický a nadčasový půvab. Je to zároveň jednoduchá i složitě namontovaná lampa. Je obousměrné a kombinací odrazu světla a klasického kruhového tvaru je dosaženo dokonalé rovnováhy mezi složitostí a jednoduchou estetikou.

Lampa je vytvořena pro vnitřní i venkovní použití. Porušuje všechny normy, pokud jde o osvětlení, a přivádí výrobek do éry moderního produktového designu, který je všestranný a slouží mnoha způsobům použití. Lampa Flindt umožňuje snadno navázat na skandinávskou tradici začlenění přírody do interiérového designu. Lampu lze namontovat jak uvnitř, tak venku, což vám pomůže vytvořit plynulý přechod mezi vnitřními a vnějšími místnostmi vašeho domu.  

Kolekcí Flindt Chistian Flindt nadobro rozšířil svou sbírku. Se společností Louis Poulsen začal spolupracovat v roce 2006 a vytvořil stojanovou lampu Flindt 220, pedant Flindt 220, patník Flindt a závěsné svítidlo Grand. V roce 2003 získal vzdělání na Århus School of Architecture a od ukončení studia vlastní vlastní designérskou firmu. Jeho svěží a odvážné návrhy ukazují, že mu nevadí zkoušet méně prošlapané cesty. Kromě řešení osvětlení vytváří Christian Flindt také nábytek a v této kategorii výrobků získal řadu ocenění, včetně ceny za design pro Bo Bedre. Za spolupráci s Louisem Poulsenem získal cenu Bolig Magasinets Design Award.