Nové výrobky Louis Poulsen



NOVÉ PRODUKTY LOUIS POULSEN
NOVINKY 2023
Rok 2023 byl velmi výjimečný, s temnými i světlými obdobími. V Evropě nadále zuří válka, padají teplotní a mrazivé rekordy a rozsáhlé oblasti zeměkoule byly zpustošeny požáry - ale také jsme oslavili nové členy NATO, rozšíření schengenského prostoru a zbrusu nové lampy Louis Poulsen
.
Keglen 175 Stěna

Keglen 175 Stěna

Skupina Bjarke Ingels Group - známá jako BIG - navrhla v roce 2017 originální kužel a v roce 2023 rozšířila sérii kuželů o nádherné nástěnné svítidlo. Nástěnné svítidlo je k dispozici ve stejných odstínech jako původní světla - a lze jej zakoupit buď s pevnou teplotou světla ze zabudovaného LED zdroje o teplotě 3000 kelvinů, nebo s technologií stmívání na teplé. Kuželové nástěnné svítidlo má stejné kuželové stínidlo jako varianta stolní lampy s opalizovaným stínidlem, které zajišťuje, že vás světlo z lampy nebude oslňovat.
AJ Garden

AJ Garden

Stejně jako jsme na jaře 2023 začali vydávat terasový nábytek, překvapila společnost Louis Poulsen všechny nadšence do svítidel novými přírůstky do portfolia designové legendy Arne Jacobsena. Klasická lampa AJ je nyní k dispozici ve verzi určené pro venkovní prostory. Tvar a silueta jsou přesně takové, jak je znáte - nyní však můžete svůj venkovní prostor obohatit o krásnou plastiku navrženou Arne Jacobsenem.

AJ Garden je k dispozici v různých velikostech a typech

Podívejte se na všechny zde!
AJ - Nové barvy

AJ - Nové barvy

Kromě aktualizace zahradních lamp vynikající řady AJ zaujme Louis Poulsen také sadou nových stínidel pro oblíbené modely. Jmenují se Electric Orange, Soft Lemon, Warm Sand, Dusty Blue a Warm Gray a opravdu je třeba je zažít.

Barvy jsou přidány k nástěnné lampě AJ, stojací lampě AJ, stolní lampě AJ a mini stolní lampě AJ.

Podívejte se na všechny lampy AJ zde!
AJ Oxford

AJ Oxford

Kromě všech novinek je tu také nová reedice staré lampy od Arne Jacobsena. Ten v roce 1962 navrhl oxfordskou lampu pro kolej svaté Kateřiny v anglickém univerzitním městě - a pokud ji navštívíte dnes, stále uvidíte krásné lampy používané v učebnách i studentských pokojích.

Reedice od společnosti Louis Poulsen na původním designu nic nemění a vy se nyní můžete stát šťastným majitelem dříve přehlížené lampy Arne Jacobsena. Model je k dispozici ve dvou velikostech a se stínidly v černé a opálové barvě.

Podívejte se na všechna svítidla zde
Patera Ø30

Patera Ø30

Přívěsky Patera jsou skutečnou klasikou v sortimentu Louis Poulsen od skvělého finského designéra Øivinda Slaata. Krásné přívěsky využívají geometrický design s kosočtvercovými buňkami, které odrážejí světlo směrem dolů - a působivá konstrukce je typem, který se stane ústředním bodem interiéru.

Mnozí však postrádali možnost vlastnit Pateru v menším provedení - a jejich modlitby vyslyšel Louis Poulsen, který v roce 2023 vydal speciální verzi o průměru pouhých 30 centimetrů.

Podívejte se na přívěsek Patera Ø30 zde!
VL 56

VL 56

Vilhelm Lauritzen původně navrhl VL 56 pro Folkets Hus ve Vesterbro v Kodani. Lampa byla součástí celkového uměleckého díla, kterým se pro Lauritzena stala budova, v níž navrhoval vše od nábytku až po kliky dveří - a pokud budovu, dnes známou jako hudební podnik Vega, navštívíte dnes, můžete si stále prohlédnout krásné přívěsky, které jsou součástí budovy od jejího otevření v roce 1956.

Díky společnosti Louis Poulsen můžete nyní vlastnit vlastní závěsné svítidlo Vilhelma Lauritzena, které je až na drobné úpravy identické s originálem. Model je k dispozici v chromovém a mosazném provedení.

Obě stínidla si můžete prohlédnout zde!
Panthella 250 Portable

Panthella 250 Portable

V roce 2023 se aktualizace dočkala také oblíbená přenosná jednotka Panthella Portable. Nádherný design, který vytvořil Verner Panton v roce 1971, je jednou z nejdůležitějších ikon dánského designu a nyní se vydává v nové velikosti pro přenosnou variantu.

Stínidlo měří v průměru 250 milimetrů, takže nová Panthella Portable je o něco větší než ta známá. Lampa je samozřejmým pracovním svítidlem, ale také nádhernou lampou na okenním parapetu nebo na poličce.

Podívejte se na lampu zde!.
NOVINKY 2022
Rok 2022 byl pro Dánsko rozhodně bohatý na události! Její Veličenstvo královna Margrethe II. oslavila 50. výročí své vlády a později v tomto roce se stala nejdéle vládnoucím monarchou. V létě Jonas Vingegaard působivě vyhrál Tour de France po fenomenálním výkonu, který vzbudil národní hrdost, zatímco dánské festivaly po dvou letech výluky Corony opět přivítaly spokojené návštěvníky. Na podzim se dánský mužský národní fotbalový tým zúčastnil největší a nejkontroverznější sportovní události roku, mistrovství světa ve fotbale v pouštním Kataru - i když bez většího úspěchu. Ale také ve známém dánském designovém domě Louis Poulsen mají za sebou řadu rušných měsíců, kdy uvedli na trh několik zajímavých produktů, například řadu VL Studio, nové stolní lampy NJP Mini, nejnovější lampy PH a nové lampy Keglen a mnoho, mnoho dalších!"
.
Studio VL opět spatřilo světlo světa!

Studio VL opět spatřilo světlo světa!

V roce 2022 byla rodina VL Studio u společnosti Louis Poulsen oživena poprvé od doby, kdy ji ve 40. letech minulého století představil architekt Vilhelm Lauritzen. Svítidla byla původně navržena pro vznik starého DR Radiohus v Kodani, což byla jedna z Lauritzenových "gesamtkunstwerk"/funkčních budov, kde navrhl všechny interiéry a detaily budovy, včetně řady unikátních svítidel, včetně VL Studio. Svítidla byla později stažena z výroby, ale na základě původního designu hlavic a materiálů byla v roce 2022 na trh znovu uvedena svítidla VL Studio Table/Floor a VL Studio Wall. Svítidla VL Studio jsou velmi podobná závěsným svítidlům Radiohus, protože obě vytvářejí skrze stínítko z opálového skla rozptýlené světlo, které dokáže v interiéru nastavit příjemné a útulné osvětlení a atmosféru. Světla VL Studio jsou k dispozici buď v krásném matném černém rámu, který světlům dodává moderní, grafický a exkluzivní vzhled, nebo v krásném mosazném rámu, který vašemu interiéru dodá teplo a útulnost.

Podívejte se na celý sortiment VL Studio zde
Rodina PH získala ještě více členů

Rodina PH získala ještě více členů

V roce 1926 vznikl revoluční systém tří stínidel Poul Henningsen a od té doby je tento systém výchozím bodem pro jedinečnou řadu svítidel s názvem PH. Tato svítidla stále patří k nejvyhledávanějším a nejexkluzivnějším v interiérovém designu napříč generacemi i národy, a proto je jen přirozené, že Louis Poulsen pokračuje v uvádění nových, vzrušujících verzí tohoto specifického designu.

V roce 2022 byla řada PH opět rozšířena v podobě nového závěsného svítidla PH 3/3 buď v nádherné grafické kompozici černého kovu a opálového skla, v celočerném kovu nebo ve třech odstínech nádherného opálového skla. Kromě toho byl na trh uveden také nový přívěsek PH 5/5 ve stejné moderní a exkluzivní kombinaci matného černého kovu a opálového skla nebo pouze v matném černém kovu. Všechna nová závěsná svítidla PH 5/5 a PH 3/3 dokáží dodat vašemu interiéru trochu navíc a charakteru díky matně černému kovu a nádhernému trojvrstvému opálovému sklu, které poskytuje teplé vyzařování a měkké osvětlení bez oslnění.
Stolní lampa NJP dostala mladší sestru; NJP Mini Table Lamp

Stolní lampa NJP dostala mladší sestru; NJP Mini Table Lamp

Společnost Louis Poulsen a renomované japonské designové studio Nendo začaly poprvé spolupracovat v roce 2015 při tvorbě stolních lamp NJP a v roce 2022 tato spolupráce opět přinesla ovoce. Stolní lampy NJP Mini byly představeny jako zmenšená verze stolní lampy NJP, která je moderní interpretací klasické flexibilní architektonické lampy. I nové lampy NJP Mini jsou vybaveny charakteristickým otvorem na zadní straně stínidla, který umožňuje plynulé nastavení organické hlavy lampy, a protože se rameno může otáčet i o 342° kolem vlastní patky, je velmi snadné nasměrovat osvětlení správnými směry.

Díky malým rozměrům lampy ji navíc můžete umístit kamkoli v soukromých i veřejných prostorách, kde poslouží jako funkční zdroj osvětlení i dekorativní prvek. Kromě klasických barev černé, bílé a světle hliníkově šedé jsou nejnovější přírůstky do rodiny NJP k dispozici také v nové teplé paletě růžově hnědé, jemně růžové, petrolejově modré a taupe, takže nyní je na výběr sedm úžasných barev, z nichž každá dodává modernímu designu nadčasový nádech!

Podívejte se na různé stolní lampy NJP Mini zde a na zbytek řady NJP zde.
Keglen získal další modely

Keglen získal další modely

V roce 2017 spolupracovali architekti z BIG Ideas s Louis Poulsen na prvních svítidlech Keglen - a v roce 2022 tato spolupráce vyústila v další vzrušující vývoj rodiny Keglen v podobě stolních i stojacích lamp, jejichž jednoduchost a eleganci lze přenést i do všech typů interiérů. Společným znakem všech svítidel Keglen je charakteristické kónické stínidlo s vestavěným prohnutým krytem, které poskytuje krásné a neoslňující osvětlení a zároveň dodává svítidlu grafickou a jednoduchou estetiku. Kuželovité stínidlo je navíc v horní části opatřeno diskrétním otvorem, který poskytuje měkké a atmosférické světlo, jež dokáže vytvořit příjemnou a útulnou atmosféru. Kužel je k dispozici v černé i bílé barvě s matným, za mokra lakovaným povrchem, který se postará o to, aby odrážel světlo stejně dobře, jako se vzdává denní světlo, ať už je lampa rozsvícená, nebo ne.
Mnoho dalších novinek od Louise Poulsena v roce 2022!

Mnoho dalších novinek od Louise Poulsena v roce 2022!

Kromě výše uvedených novinek nás Louis Poulsen rozmazlil také řadou stolních lamp AJ v nových, krásných barvách a materiálech. Pokud chcete získat více informací o nových barvách této řady, můžete si přečíst více zde nebo si najít svou oblíbenou lampu AJ zde. Řada PH5 byla také rozšířena o různé jedinečné odstíny, včetně pastelových a jednobarevných podívejte se na ně zde. Kromě toho do rodiny přibyly nové lampy Panthella, včetně Stolní lampy Panthella Mini a Přenosné stolní lampy Panthella v řadě krásných barev.
NOVINKY 2021
S blížícím se koncem roku 2021 je tu spousta velkých novinek, za kterými se můžete ohlédnout. Joe Biden se stal 46. prezidentem Spojených států, dánský film Druk získal Oscara a Angela Merkelová po 16 letech ve funkci německé kancléřky předala štafetu Olafu Scholzovi - ale také spousta novinek od Louise Poulsena:
.
Panthella Vernera Pantona slaví narozeniny s jubilejními velikostmi a barvami.

V roce 2021 uplynulo 50 let od chvíle, kdy legendární dánský designér Verner Panton vytvořil lampu Panthella. Když Panton nakreslil lampu v době, kdy se na dánském filmovém plátně valily filmy Olsenova parta v Jutsku a Balada o Christianshavnu, pravděpodobně nečekal, že bude i po půl století tak populární.

V roce 2021 byla lampa vydána v jubilejní velikosti s průměrem 320 mm a povrchovou úpravou z metalizované mosazi - stejnou, jakou známe a milujeme od Panthella Mini.

Svítidlo Panthella 320 najdete zde a podívejte se na Panthella Mini v provedení metalizovaná mosaz zde!.
Přívěsek Patera v nových velikostech

V roce 2021 se pozornost poutající přívěsek Patera od dánského designéra Øivinda Slaatta, který zahrnuje přírodní vzorce a Fibonacciho posloupnost, stal dostupným v novém tvaru. Louis Poulsen uvedl na trh půvabnou organickou lampu v oválném provedení. Nový tvar znamená, že Patera může viset i v místnostech s nižšími stropy, aniž by Øivind Slaatto slevil ze svého půvabného organického a ikonického designu.

Se Patera I Oval variant her!
Flindt Bollard pod širým nebem

Rok 2021 byl také rokem expanze venkovního sortimentu Louis Poulsen. Oceněný designér Christian Flindt, který se společností Louis Poulsen spolupracuje od roku 2006, získal v roce 2014 cenu ELFORSK za originální svítidlo Flindt Bollard a v roce 2021 bylo toto svítidlo k dispozici i v zahradní verzi.

Tato půvabná lampa, která je k dispozici s povrchovou úpravou Corten a hliník, vypadá úžasně prakticky ve všech venkovních prostorech - a to bez ohledu na to, zda chcete, aby osvětlovala zahradu za předměstským živým plotem z privetu, na venkově nebo před městským domem. Lampa je k dispozici se třemi typy uchycení, což ze zahradního sloupku Flindt dělá neuvěřitelně flexibilní venkovní lampu.

Chytrý zahradní sloupek Flindt najdete zde!






Louis Poulsen | BIG Ideas - Keglen

Největší novinkou roku 2020 byl bezesporu Keglen, který vytvořila společnost BIG Ideas ve spolupráci s Louis Poulsen. Značku BIG Ideas založil v roce 2005 architekt Bjarke Ingels a spolu s architektem Jakobem Langem, který má na starosti technologicky zaměřené speciální produkty, si klade za cíl vytvářet svítidla a digitální produkty, které bez problémů zapadnou do našeho způsobu života.

V tomto ohledu je Keglen příkladem úspěchu. U zrodu lampy stálo jedinečné a organicky tvarované sklo, které sedí jako kapka vody držená na místě povrchovým napětím kuželovitého stínidla. Světlo se elegantně šíří z přirozeného tvaru skla - a jediný kužel světla vychází elegantním malým otvorem v horní části stínidla.

Keglen se okamžitě stal klasikou. Je již k dispozici v různých tvarech a velikostech, všechny v černé a bílé barvě.

Najdete Keglen na našich webových stránkách zde
Oslavujeme 60 let přívěsku PH 5 novými živými barvami

Pokud přirovnáte dánský světelný design k rock n' rollu, Poul Henningsen je Elvis - a proto je PH 5 nejprodávanějším vánočním albem Elvise Presleyho. Proto samozřejmě dávalo smysl, aby Louis Poulsen v roce 2020, kdy se PH 5 dožívá 60 let, tuto událost skutečně připomněl.

Značka osvětlení představila PH 5 v řadě nových odstínů, jak bylo vidět při uvedení PH 5 Mini v roce 2017. Přívěsek má stejně půvabný tvar jako vždy a je i nadále sochařským projevem rovnováhy umění a technologie. Svítidlo je nejprodávanějším produktem z celé řady Louis Poulsen - a jeho ikonický tvar je snadno rozpoznatelný.

Najdete zde krásné nadčasové svítidlo PH 5!
Znovuzahájení PH Septima

Nová barevná paleta nebyla jedinou dobrou zprávou pro fanoušky Poula Henningsena na podzim roku 2020 - v sezóně došlo také k obnovení značky PH Septima. Lampa získala svůj název podle jedinečného designu se sedmi stínidly, která střídají čiré a matné borosilikátové skleněné tabule, a její světlo je mimořádně příjemné.

Původní návrhy lampy PH Septima byly základem pro PH Artichoke, ale Septima zůstává skutečně jedinečnou lampou a je považována za jedno z nejrafinovanějších závěsných svítidel Poula Henningsena.

PH Septima
Znovuobnovení stolní lampy AJ Mini a závěsného svítidla AJ Royal

Když byl v roce 1960 otevřen SAS Royal Hotel, byl to první skutečný mrakodrap v Kodani, a když hosté navštívili Panorama Lounge ve 21. patře, čekal je nejen neuvěřitelný výhled na dánské hlavní město, ale také ikonický přívěsek AJ. V roce 2020 uplyne 60 let od otevření hotelu a Louis Poulsen tuto událost oslavuje obnovením prodeje přívěsku AJ - nyní AJ Royal - a stolní lampy AJ v provedení Mini. AJ Royal se dodává v různých barvách a Mini je k dispozici jak v klasických odstínech, tak ve třech nových barvách speciální edice.

Stolovou lampu AJ Mini najdete zde, a přívěsek AJ Royal najdete zde!.
OE Quasi Light

V roce 2019 Louis Poulsen přivítal ve své kolekci model OE Quasi Light. Lampa byla odhalena na milánském týdnu designu, kde značka Louis Poulsen a dánsko-islandský umělec a designér Olafur Eliasson hrdě představili tuto jedinečnou geometrickou lampu.

Lampa se skládá ze dvou vrstev - hliníkového rámu a polykarbonátové vložky. Světlo je do jádra směrováno řadou LED světel a následně se odráží ven do místnosti. Tvar je otevřený interpretaci a pouhý pohled na lampu odhaluje nekonečné perspektivy. OE Quasi Light je skutečně jedinečná a každý by měl mít možnost ji zažít.
Nové rozměry pro Toldbod

Pokud jste někdy procházeli pozdě v noci některou z mnoha obytných čtvrtí rozesetých po velké Kodani, je pravděpodobné, že jste narazili na venkovní lampu Ellipse od Poula Henningsena, která osvětluje cesty a společenské prostory již od roku 1966.

Ellipse byla původní inspirací pro Toldbod u Louise Poulsena. Lampa má výrazný vzor díky eliptickému stínidlu, které zajišťuje rovnoměrné rozložení světla.

V roce 2019 byla lampa uvedena na trh ve čtyřech nových velikostech: Ø170, Ø250, Ø400 a Ø550. Malé verze byly uvedeny na trh ve známých tlumených barvách, které známe a milujeme - a velké vyšly v černé a bílé.

Na našich webových stránkách najdete řadu Toldbod zde!
Mosaz, mosaz a ještě jednou mosaz

Rok 2019 byl pro společnost Louis Poulsen rokem mosazi. Různé modely byly potaženy slitinou mědi a zinku a klasické modely PH 5, PH 5 Mini a Yuh jsou k dispozici v mosazném provedení.

Najdete zde Yuh v mosazi, a nabízíme vám kolekci PH!.



NOVINKY 2018
Na podzim 2018 uvádí Louis Poulsen na trh řadu nových výrobků a dvě limitované edice svítidel. Některá z ikonických svítidel dostala nové vizuální vyjádření se vzrušujícími novými barvami a materiály. V nabídce je dokonce i zcela nová lampa.

Přívěsek PH 5 a přívěsek PH 5 Mini v měděné barvě na trh

Světově proslulý jedinečný design svítidel od Poula Henningsena oslavuje uvedení obou modelůPH 5 a PH 5 Mini v měděné barvě. Při této příležitosti si připomínáme 60. výročí designu PH 5. I šedesát let po vzniku této vizionářské lampy zůstává jednou z nejoblíbenějších. Kombinace inteligentní funkce a jedinečného tvaru udělala z přívěsku PH ikonu designu po celých uplynulých šest desetiletí - a to je důvod k oslavě.

Zažijte úžasného představitele revolučního díla Poula Henningsena pro osvětlovací průmysl v úpravě odpovídající požadavkům tohoto století. Známý a obdivovaný systém pěti stínidel, který eliminuje oslnění, zůstal zachován, ale prostřední stínidlo dostalo novou měděnou povrchovou úpravu. Ostatní stínidla jsou bílá. Zářící měď nabízí krásný odraz svého okolí a dodá eleganci každé místnosti, jakmile se do ní nastěhuje.

Tato nová měděná povrchová úprava aktualizuje klasický design svítidel Louis Poulsen a přenáší jej do budoucnosti. Závěsné svítidlo je ideální pro použití v moderních stylech interiérového designu, protože představuje jasný odkaz na jedno z největších designových období v dánské historii. Čistý výraz, který klade důraz na funkčnost, zajišťuje lampě status klasiky - tehdy i dnes - a tato nová verze závěsu je připravena ukrást srdce lidí po celém světě.

U svítidla PH5 Poul Henningsen dále rozvinul systém tří stínidel ze svého předchozího návrhu z jednoho prostého důvodu: na svět přišly nové žárovky. Na rozdíl od žárovek, na které byl zvyklý, byly tyto matné. Zatímco systém tří stínidel měl za cíl odrážet světlo směrem dolů, tyto nové žárovky znamenaly, že je třeba vytvořit osvětlení i směrem nahoru. Stejně jako u všech jeho ostatních žárovek PH 5 eliminuje oslnění v jakékoli podobě. S ohledem na to Poul Henningsen vytvořil lampu roku s pěti stínidly. PH 5 odráží světlo směrem dolů a ven do místnosti - ideální kombinace pro osvětlení kuchyně nebo konferenčního stolku.

V roce 2017 vytvořil Louis Poulsen verzi PH 5, která měla 30 cm oproti původnímu závěsnému svítidlu o délce 50 cm. Tyto dvě verze dostanou letos na podzim novou měděnou povrchovou úpravu u příležitosti 60. výročí ikonického designu Poula Henningsena. Vyberte si mezi původní 50 cm lampou a menším 30 cm přívěskem v různých barvách. Toto znovuzavedení přidává do kolekce první teplé kovové stínidlo.


Sofistikovaný přívěsek Enigma se dočkal nové podoby

Moderní sofistikovaný přívěsek Enigma se letos na podzim představuje v nové barvě. Svítidlo bylo původně vytvořeno v bílé barvě, ale nyní se představuje v černé edici. Barva doplňuje minimalistický výraz lampy.

Tvar je inspirován klasickým systémem vícenásobných stínidel Poula Henningsena. Závěs je novou moderní interpretací tohoto systému. Plovoucí stínidla jsou jemnou narážkou na revoluční použití systému vícenásobných stínidel Poula Henningsena. Enigma vede "dobré světlo" do budoucnosti s respektem k tradici a dědictví designu Louis Poulsen.

Stejně jako ikonické lampy PH vytváří Enigma měkké světlo bez oslnění. Světlo směřující dolů vytváří příjemnou atmosféru bez ohledu na to, kam závěsné svítidlo připevníte. Svítidlo se dokonale hodí k zavěšení nad jídelní stoly, chodby a další obytné prostory, protože vytváří rozptýlené světlo a osvětluje své okolí. Závěsné svítidlo je již k dispozici v bílé barvě ve třech různých velikostech a nyní se uvádí na trh v černé barvě. Bez ohledu na to, kam závěs Enigma připevníte, existuje verze ve velikosti, která dokonale vyhovuje vaší místnosti a potřebám osvětlení.

Design je ovlivněn sofistikovanou kombinací japonského designéra Shoichiho Uchiyama, který ladně používá tvary, a skandinávského minimalismu. K této poutavé kombinaci dále přispívá černá barva. Kruhová a filtrovaná stínidla krásně osvětlují místnost, když je závěsné svítidlo rozsvícené, zatímco stínidla vytvářejí neuvěřitelnou siluetu, i když svítidlo nesvítí.

Za kolekcí Enigma stojí japonský designér Shoichi Uchiyamas. V roce 1972 získal vzdělání na tokijském institutu YMCA a od té doby se specializuje na produktový design. Za svou práci pro společnost Louis Poulsen získal řadu mezinárodních ocenění za design, včetně IF Award a ARC.

Lampa již našla domovy po celém světě a uvedení Enigmy v černé barvě dává kolekci upgrade, který zvyšuje atraktivitu minimalistické lampy.


PH Artichoke představen v broušené mosazi a s rytinami

Socha Artichoke - známější jako Artichoke - se uvádí na trh v krásné výroční edici s broušenou mosazí a vyrytým podpisem PH.

Věrný svému ikonickému odkazu se tento přívěsek s postupem času přirozeně obnovuje. Klasický oblíbený design zůstává stejný - stejně jako jeho kvalita. Namísto změny designu dostala lampa nový šat z mosazi. Příležitostí je 60. výročí ikonické lampy Poula Henningsena.

Již šedesát let je Artichoke výrazným prvkem v dánských i mezinárodních domácnostech, kancelářích a veřejných prostorách. V roce 1958 Poul Henningsen vytvořil závěsné svítidlo pro restauraci Langelinie Pavillon v Kodani, kde můžete originální lampy vidět dodnes. Od doby, kdy byla lampa uvedena na trh, je považována za jednu z nejikoničtějších a nejvyhledávanějších lamp na světě.

Poul Henningsen žil v letech 1894-1967. Narodil se v Kodani, kde studoval na Vysoké škole technické. Své architektonické vzdělání nikdy nedokončil, ale začal se věnovat tradiční funkcionalistické architektuře. V průběhu let se jeho zaměření přesunulo z architektury na osvětlení, kde zůstalo až do konce jeho života. V roce 1925 navázal celoživotní spolupráci s Louisem Poulsenem, během níž vyvinul revoluční systém tří stínidel. Poul Henningsen se celý život snažil optimalizovat umělé světlo pomocí odrazu a stínění, aby eliminoval riziko oslnění. Vyvinul a vytvořil "dobré světlo", které slouží jako inspirace pro nové designéry společnosti Louis Poulsen. V současnosti je PH jedním z nejznámějších a nejobdivovanějších dánských designérů.

Výroční edice je opatřena vyrytým PH podpisem, Artichoke 1958-2018, Anniversary Edition a unikátním sériovým číslem. Gravírovaná mosazná verze bude k dispozici pouze pro rok 60. výročí, tedy 2018, ale do běžné kolekce s gravírováním bude přijata od roku 2019.


Smyslové vnitřní a venkovní osvětlení s novou nástěnnou lampou Flindt

Ve spolupráci s Christianem Flindtem vytvořil Louis Poulsen novou interiérovou a exteriérovou závěsnou lampu. Na trh bude uvedeno na podzim 2018 spolu s dalšími zajímavými produkty.

Štíhlá eliptická lampa vytváří smyslové osvětlení díky své schopnosti odrážet světlo a vytvářet kolem lampy organický zářící kruh. Světlo se vylévá z horní části lampy a vrhá světlo dolů před lampu. Zároveň nechává proklouznout kousek světla nahoru a vytváří na stěně nad lampou tvar půlměsíce.

Samotné svítidlo má kruhový tvar s konkávními a konvexními tvary - univerzální tvar, který lampě propůjčuje klasický a nadčasový půvab. Je to zároveň jednoduchá i složitá závěsná lampa. Je obousměrné a kombinací odrazu světla a klasického kruhového tvaru je dosaženo dokonalé rovnováhy mezi složitostí a jednoduchou estetikou.

Lampa je vytvořena pro vnitřní i venkovní použití. Porušuje všechny normy, pokud jde o osvětlení, a přivádí výrobek do éry moderního produktového designu, který je všestranný a slouží mnoha způsobům použití. Lampa Flindt umožňuje snadno navázat na skandinávskou tradici začlenění přírody do interiérového designu. Lampu lze namontovat jak uvnitř, tak venku, což vám pomůže vytvořit plynulý přechod mezi vnitřními a vnějšími místnostmi vašeho domu.  

Kolekcí Flindt Chistian Flindt nadobro rozšířil svou sbírku. Se společností Louis Poulsen začal spolupracovat v roce 2006 a vytvořil stojanovou lampu Flindt 220, pedant Flindt 220, patník Flindt a závěsné svítidlo Grand. V roce 2003 získal vzdělání na Århus School of Architecture a od ukončení studia vlastní vlastní designérskou firmu. Jeho svěží a odvážné návrhy ukazují, že mu nevadí zkoušet méně prošlapané cesty. Kromě řešení osvětlení vytváří Christian Flindt také nábytek a v této kategorii výrobků získal řadu ocenění, včetně ceny za design pro Bo Bedre. Za spolupráci s Louisem Poulsenem získal cenu Bolig Magasinets Design Award.