Oceněné návrhy

OCENĚNÝ DESIGN

iF Design Award, Compasso d'Oro, Red Dot Award a Bobedres Design Awards. Existuje mnoho ocenění, která můžete získat, pokud vytvoříte dobrý design - zde si můžete přečíst příběhy o prestižních oceněních a prohlédnout si lampy, které je získaly.

Oceněné lampy v Lampemesterenu

Každoročně se po celém světě udělují ceny za design a nejlepší z nejlepších inovativních produktů jsou oceněny cenami a trofejemi. Mnohá uznávaná ocenění za design označují ty, kteří tak či onak udávají směr, kterým se bude profese designéra ubírat - a tato ocenění jsou prestižní známkou kvality designu, díky níž se designéři mohou nazývat oceněnými.
 
Jako jedna z největších společností zabývajících se osvětlením máme ve svém sortimentu širokou škálu svítidel, která v průběhu let získala ocenění - a v článcích níže si můžete prohlédnout mnoho oceněných modelů, které inspirují a svádějí, a můžete si přečíst o různých oceněních a jejich významu!

IF DESIGN AWARD

Cena iF Design Award je historické, prestižní a staré ocenění za design - ve skutečnosti o dva roky předchází cenu Red Dot Award, která byla poprvé udělena v roce 1953, a je tak nejstarší nezávislou institucí v oblasti designu na světě. Konkurence je tvrdá a v roce 2022 muselo o vítězství tvrdě bojovat 11 000 návrhů z 57 různých zemí.

Instituce byla založena na podporu a inspiraci průmyslového designu v Německu 50. let, které se stále potýkalo s následky války. V Hannoveru, který si britská okupační vojska vybrala jako západoněmecké obchodní centrum, spojil podnikatel Philip Rosenthal síly s BDI (Bundesverband der Deutschen Industrie) a Hannover Messegesellschaft a založil iF e.V - což znamenalo Die Gute Industrieform - a později Industrie Forum.

iF pomohlo změnit význam německého designu do podoby, v jaké ho známe dnes: trvanlivý, promyšlený a precizní. Dnes mohou soutěžit designéři z celého světa - a mezi výrobci svítidel jsou vítězi Light-Point, Santa & Cole a Luisa Prandina!

Podívejte se na všechny vítěze iF Design Award a přečtěte si příběh zde!

COMPASSO D'ORO

Když se řekne ikonická země designu, bezpochyby se vám vybaví Itálie. Země bot je od nepaměti průkopníkem v oblasti estetiky a designu - a ať už jste nadšenci do automobilů, módy, architektury nebo osvětlení, Itálie má hlubokou a dlouhou tradici v navrhování jedněch z nejvybranějších výrobků ve svých kategoriích.

Od roku 1954 mohou ti nejlepší designéři pozvednout zlatý kompas (Compasso d'Oro) za navrhování ikonických, nesmrtelných výrobků. Alfa Romeo Brera, Fiat 500, psací stroj Olivetti a originální židle s fazolovým polštářem jsou jen některé z těch, které toto ocenění získaly - stejně jako svítidla od Artemide, Luceplan a Flos a další.

Podívejte se na všechny vítěze ceny Compasso d'Oro a přečtěte si příběh zde!

RED DOT AWARD

Red Dot Award je bezpochyby jedním z nejprestižnějších ocenění ve světě designu. Od roku 1955 jsou každoročně vybíráni přísnou porotou ti nejlepší - a dnes je toto ocenění stejně atraktivní jako před více než 50 lety.

Dnes se uděluje jak Red Dot Award: Red Dot Award: Značky a komunikační design i Red Dot Award: Red Dot Award: Design a Design Concept, ale stále je to Red Dot Award: V současné době se na trhu objevují dvě nejžádanější značky: Product Design (design výrobků) a Product Dot Design (design produktů). Zde inovaci, funkčnost a dlouhou životnost designu daného výrobku posuzuje 50 odborníků, kteří tvoří porotu Red Dot. O prestižní pečeť kvality, kterou je známka Red Dot, soutěží designéři z celého světa.

Ocenění se v podstatě uděluje všemu, co je navrženo inovativním a promyšleným způsobem. Světlomety, bezdrátové vysavače, trakaře a ohřívače vzduch-vzduch - ale samozřejmě jsou to právě svítidla, která nás v Lampemesterenu obzvlášť zajímají. Ze značek, které prodáváme, získaly ocenění značky Nordlux, IP44, Light-Point a Blomus!

Podívejte se na všechny držitele ocenění Red Dot Award zde.

BO BEDRES DESIGN AWARDS

Ceny za design udělují časopisy Bo Bedre, Costume Living a Bolig Magasinet nejlepším dánským návrhářům a talentům v oblasti designu. Každoročně se koná velká přehlídka, na které jsou jednotliví designéři přítomni a přebírají svá ocenění. Design Awards oceňují výrobky v kategoriích Design roku, Comeback roku, Zelený nápad roku, Nábytek roku, Designér roku, Kreativita roku, Inovace roku, Firebrand roku, Talent roku a samozřejmě Lampy roku, na kterých nám v Lampemesterenu obzvlášť záleží!

Mezi předchozí vítěze patří Yuh od společnosti Louis Poulsen, Mutatio od společnosti Le Klint a Tip od společnosti Muuto - a samozřejmě mnoho dalších.

Podívejte se na všechny vítěze Bo Bedre Design Awards zde