Přečtěte si vše o světelných stopách

ÚPLNÝ PRŮVODCE OSVĚTLOVACÍMI TŘÍDAMI
Pokud hledáte flexibilní a praktické řešení osvětlení pro svá závěsná a bodová svítidla, jste na správném místě. Máme zde skvělý výběr osvětlovacích kolejnic a náhradních dílů od značek, jako jsou ANTIDARK a Halotech, takže zaručeně najdete kolejnici, která bude vyhovovat vašim potřebám. Kolejnicové osvětlení je snadný, praktický a flexibilní nástroj, který můžete použít nad jídelním stolem, nad šatní skříní, v obývacím pokoji, na chodbě - opravdu, jediným omezením je vaše představivost. S kolejnicovým světlem se také zbavíte spousty všude visících drátů - díky kolejnicovému světlu jsou dráty zbytečné. S kolejnicovým světlem se také můžete rozhodnout, kam umístíte a nakloníte závěsná nebo bodová svítidla, a můžete průběžně měnit jejich směr a polohu podle svých potřeb, což vám dává možnost dodat vašemu osvětlení vlastní jedinečný nádech. Co ale uděláte, jakmile si vyberete to správné kolejnicové světlo? Jak vlastně postupovat při jeho instalaci? Odpovědi najdete v tomto článku, a pak už budete šikovný(á) muž(ka) sami! Celou naši nabídku kolejnicového osvětlení si můžete prohlédnout také zde
.
<hr><font size="+2">VÍCE INFORMACÍ O 1FÁZOVÝCH NEBO 3FÁZOVÝCH KOLEJÍCH</font>


VÍCE INFORMACÍ O 1FÁZOVÝCH NEBO 3FÁZOVÝCH KOLEJÍCH

Může být obtížné rozhodnout, zda použít jednofázovou nebo třífázovou dráhu. V první řadě je třeba zvážit, kde budete dráhu používat. Pokud bude kolejnice používána ve vaší firmě, může být třífázová kolejnice výhodná, protože má více wattů a spínačů, takže můžete nezávisle zapínat, vypínat nebo tlumit jas jednotlivých světel. Na druhou stranu, pokud potřebujete používat světelnou stopu v domácnosti, můžete použít 1fázovou stopu, která má obvykle hezčí design a má pouze jeden živý vodič, takže můžete regulovat pouze intenzitu světla světel současně. Ať už si vyberete 1fázovou nebo 3fázovou kolejnici, máte zaručené všestranné a flexibilní osvětlení.

Upozorňujeme, že všechna kolejnicová světla Bankamps, ANTIDARK a Halotracks jsou 1fázová, takže pokud chcete 3fázové kolejnicové světlo, kontaktujte náš zákaznický servis.
<hr><font size="+2">DESIGNLINE-SYSTEM společnosti ANTIDARK</font>


DESIGNLINE-SYSTEM společnosti ANTIDARK

Níže se dozvíte více o systému kolejnic Designline společnosti ANTIDARK, který je vysoce kvalitní, má mnoho různých možností kombinací a tenčí konstrukci než běžné kolejnice o šířce 2,2 cm. Díky těmto kolejnicím můžete světla přemisťovat podle potřeby a používat kolejnice na různých místech, od kanceláře po galerii nebo doma nad jídelním stolem. Světelné lišty Designline společnosti ANTIDARK jsou k dispozici v černé nebo bílé barvě o délce 1 nebo 1,9 metru, které lze použít samostatně nebo v kombinaci s více lištami a vytvořit tak větší flexibilitu při umísťování světel. Všechny náhradní díly Designline se rovněž dodávají v černé nebo bílé barvě, aby ladily s barvami jednotlivých dílů.  

Všechny světelné kolejnice ANTIDARK najdete zde.


NÁVOD NA INSTALACI systému DESIGNLINE TRACK SYSTEM


KROK 1

Nejprve namontujete kolejnicové světlo Designline na strop v místě, kde chcete flexibilní osvětlení, a zapojíte jej do nejbližší zásuvky. Především se ujistěte, že máte také startér, který každý kolejnicový systém Designline k instalaci vyžaduje. Mějte na paměti, že startér by měl být umístěn na konci dráhy, nikoli uprostřed.
START
CENTERSTART
KROK 2

Další možností je spojit více stop dohromady pomocí několika různých připojení. Můžete například použít spojku, která umožňuje spojit několik světelných kolejnic v jedné linii za sebou; nebo T-spojku, která umožňuje spojit tři kolejnice najednou a vytvořit tak písmeno "T"; nebo roh, kterou můžete použít, pokud chcete, aby vaše světelné kolejnice tvořily roh. Ať už si vyberete jakýkoli konektor, budete moci rozprostřít světlo na větší plochu v různých směrech.
CONNECTOR
T-CONNECTOR
CORNER
KROK 3

Po prvních dvou krocích můžete začít přidávat přesně daný počet Design Tube Spots, Designline Bell Spots nebo Designline Tube Pendants do svého kolejnicového osvětlení podle svých potřeb. Zde můžete kombinovat spoty i přívěsky přesně podle svých představ a snadno a elegantně měnit jejich polohu podle svých potřeb a nálady a vytvořit tak jedinečný a dekorativní designový prvek, který můžete umístit kamkoli ve svém domě.
KROK 4

Pokud chcete do svého kolejnicového systému přidat "běžné" přívěsky, které pro něj nejsou přizpůsobeny, použijte adaptér pro přívěsky. Pak jste připraveni zavěsit přívěsky na kolejnici přesně v takové vzdálenosti a v takovém počtu, v jakém chcete - měli byste si však uvědomit, že každý přívěsek může vážit maximálně 5 kg. Díky světelné stopě můžete mít několik světel vedle sebe, aniž byste potřebovali další kabely - docela chytré a praktické.
KROK 5

Jako pěkné zakončení vašeho kolejnicového systému můžete na kolejnice Designline přidat plastový kryt, který zakryje otvory, v nichž nejsou umístěna světla, a zajistí tak elegantnější vzhled. Krycí lištu lze také snadno vyříznout a přizpůsobit vašim potřebám.
ZDE NALEZNETE VŠECHNY PŘÍSLUŠNÉ KOLEJNICE A NÁHRADNÍ DÍLY PRO SYSTÉM DESIGNLINE RAIL.

<hr><font size="+2">HALO TRACKs SVĚTELNÉ TRACKS</font>


HALO TRACKs SVĚTELNÉ TRACKS

Níže se dozvíte více informací o systému osvětlení Halo Track, který je jednoduchý a inteligentní a zároveň vám poskytuje široké možnosti flexibilního osvětlení. Světelné lišty Halo Tracks jsou k dispozici v černé i bílé barvě o délce 1,2 nebo 2 metry, které můžete použít samostatně nebo s více lištami a rozšířit tak velikost plochy, kterou chcete osvětlit.  

Všechny světelné kolejnice Halo Tracks najdete zde


JAK NAINSTALOVAT SYSTÉM HALO TRACK?

KROK 1

Nejprve namontujte kolejnici Halo Track na strop a nainstalujte ji do nejbližší elektrické zásuvky. Dráhu lze jednoduše zkrátit, prodloužit a namontovat pomocí přiložených šroubů. Všechna závěsná svítidla na 230 V lze použít s kolejnicovými svítidly Halo Track, u nichž lze použít i stmívače.

KROK 2

Dále se můžete rozhodnout pro spojení více kolejnicových světel dohromady, a to buď pomocí T-kusu, který umožňuje spojit tři kolejnice najednou do tvaru T; nebo pomocí montážního systému pro kolejnicová světla Halo Track. Tento montážní systém obsahuje mimo jiné úhelník 90° Halo Track, který můžete použít ke spojení kolejnic dohromady a vytvořit tak roh. Součástí je také El-sběrač, který můžete použít, pokud chcete spojit více kolejnic v přímce a rozšířit tak osvětlení na větší plochu - například nad dlouhý jídelní stůl nebo chodbu. V neposlední řadě je k dispozici také flexibilní konektor pro kolejnici Halo Track, který umožňuje spojit dvě kolejnice a ohnout spoj přesně podle vašich představ. S tímto systémem spojů získáte širokou škálu možností montáže, takže můžete osvětlení dokonale přizpůsobit svému interiéru a svým potřebám.

KROK 3

Jako poslední část instalace můžete k kolejnici připojit svá bodová nebo závěsná svítidla - a pokud používáte běžná závěsná svítidla, budete potřebovat také Adaptér pro závěsná svítidla, který je kompatibilní se všemi 230V závěsnými svítidly s maximální hmotností 4 kg - adaptér lze použít i pro většinu ostatních svítidel.
VŠECHNY PŘÍSLUŠNÉ DÍLY PRO KOLEJNICOVÝ SYSTÉM HALO NAJDETE ZDE