Stylová designová klasika v novém, praktickém venkovním provedení - prohlédněte si venkovní závěsnou a stojací lampu Satellite od GUBI zde!

16. srpna 2023
Stylová designová klasika v novém, praktickém venkovním provedení - prohlédněte si venkovní závěsnou a stojací lampu Satellite od GUBI zde!
Od roku 1953, kdy řada Satellite spatřila světlo světa, je tato speciální lampa známá a oblíbená ve světě designu. Za tímto krásným výtvorem stojí francouzsko-maďarský designér Mathieu Matégot, který vymyslel zcela novou výrobní techniku, díky níž lampa získala charakteristické rigitulové stínidlo, které zdobí všechny lampy řady Satellite. Technika rigitulle se vyznačuje perforovaným vzorem a strukturou tenkou jako papír, která umožňuje ohýbání kovu do uměleckých tvarů a dodává mu nadýchaný vzhled připomínající tyl. Jemně vypadající, ale pevný rigitulle v kombinaci s charakteristickým podlouhlým a kulatým tvarem proto vyvolává dojem, že se lampa Satellite vznáší v prostoru jako vzducholoď. Design je doplněn asymetrickým trojúhelníkovým vnějším stínidlem, které na lampě sedí jako klobouk, takže celkovým výsledkem je sochařsky a tvarově orientovaná designová lampa vysoké estetické hodnoty.

Podívejte se na celou sérii Satellite zde

Díky novým přírůstkům do řady Satellite si krásný design můžete vychutnat i ve venkovních prostorách. Všechna svítidla, která zahrnují podlahová a závěsná svítidla v několika velikostech a barevných variantách, mají krytí IP65, které je chrání před účinky větru a povětrnostních vlivů. Díky tomu jsou ideální pro montáž na zastřešenou terasu nebo balkon, kde si je můžete užívat za dlouhých letních večerů.

Svítidla jsou ideální i pro venkovní použití, protože úhledný vzor otvorů ve stínidle z rigitulonu umožňuje světlu ze světelného zdroje uvnitř pronikat v jemné záři po celém obvodu svítidla. Zároveň stíní, takže světlo neoslňuje, ale měkce a příjemně svítí do okolí. S lampou Satellite získáte to nejlepší z obou světů - přímé osvětlení v neoslňující záři.

Podívejte se na všechna venkovní svítidla z řady Satellite zde